Популяризація видавничої діяльності КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» шляхом передачі краєзнавчих видань до Національна історична бібліотека України

зображення_viber_2021-12-16_14-27-13-235У жовтні 2020 року КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» взяла участь у Всеукраїнському конкурсі методичних видань «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях» оголошеного Державна бібліотека України для юнацтва при інформаційній підтримці Міністерства культури на інформаційної політики України. 

Пишаємося, що наші методичні та бібліографічні роботи зайняли високі місця, та відзначені нагородами від Державної бібліотеки України для юнацтва, яка є науково-методичним центром для обласних бібліотек України для молоді та юнацтва! 

За методичною порадою науково-методичного відділу Державної бібліотеки України для юнацтва зразки краєзнавчої видавничої діяльності КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» передала до Національної історичної бібліотеки України. Серед них роботи – переможці Всеукраїнського конкурсу методичних видань «Фонтан ідей у бібліотечних виданнях»:

Патріотично-краєзнавчі матеріали «Рубежі слави»

Бібліографічний альманах «Молоді імена Київщини»

Інформаційно-методичні матеріали «Земляни

Методичні матеріали «Правова робота з молоддю»

Методичні рекомендації «Віртуальний бібліотечний простір»

зображення_viber_2021-12-16_14-27-10-526

зображення_viber_2021-12-16_14-27-09-980

Крім того, науково-методичний та інформаційно-бібліографічний КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва», підготував кращі зразки краєзнавчих видань для відділу організації і зберігання фонду Національна історична бібліотека України:

Культурне надбання рідного краю : до 80-річчя утворення Київської області : методико-бібліографічні матеріали / [уклад. Н. Я. Патенок];  Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2012. – 18 с. Видання  містить інформацію про історичне минуле Київської області, про відомих людей, які прославили і прославляють Київщину. Також у виданні розповідається про історично-культурне надбання Київської землі. Розраховано на широке коло читачів, учнівську та студентську молодь, а також працівників культури та освіти.

70-ій річниці звільнення Київщини присвячується : до 70-ї річниці визволення України від фашистських загарбників та 70-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років: методико-бібліографічні матеріали / [уклад. Н. Я. Патенок];  Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2013. – 110 с.Видання  присвячене 70-ій річниці визволення Київщини. Яготинщина, Володарщина, Вишгородщина, Таращинщина, Білоцерківщина, Сквирщина, Іванківщина, Бориспільщина та інші описують свій край під час Великої Вітчизняної війни та масові заходи до святкування звільнення Київщини від фашистсько-німецьких загарбників.Розраховано на учнівську та студентську молодь, працівників освіти та культури, а також людей, які цікавляться історією Київщини

Топоніми та гідроніми Києва: історико-краєзнавча довідка / [уклад. Н. О. Кліменко]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2015. – 73 с. Видання містить історичну розвідку про старовинні назви місцевості, які збереглися до сьогодні. Бібліографічна частина представляє читачеві перелік літератури, яка є у фондах Київської обласної бібліотеки для юнацтва. Розраховано на широке коло читачів.

«До Київщини на гостину»: інформаційно-краєзнавчий екскурс / [уклад. Н. О. Кліменко]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2015. – 30 с. Інформаційно-краєзнавчий екскурс Київщиною, складений для широкого кола читачів. Містить інформацію про цікаві місця Київської області, що буде цікавою як для туристів, так і для жителів області.

«І щастя можу я збагнути на землі» : до 200-річчя від дня народження українського краєзнавця Лаврентія Похилевича : історико-краєзнавча довідка / [уклад. Л. О. Соколовська];  Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2016. –   15 с. В історико-краєзнавчій довідці представлено короткий нарис життя і наукової діяльності краєзнавця Л. І. Похилевича, списки його творів та інформаційних джерел про нього. Видання адресоване бібліотечним працівникам, краєзнавцям-дослідникам, історикам, вчителям та всім зацікавленим.

«Туристичними стежками Київщини»: інформаційно-краєзнавчі матеріали / [уклад. Н. О. Кліменко]; Київська обласна бібліотека для юнацтва. – К., 2017. – 50 с. Інформаційно-краєзнавчі матеріали створені згідно плану заходів «До 85-річчя утворення Київської області». Містять інформацію по туристичним ресурсам Київщини загалом, та окремо по кожному району, місту обласного та районного значення. Інформація буде корисною для бібліотекарів, вчителів, учнівства та студентства, туристів.

«Вибір читача – 2018»: рекомендаційний анотований список літератури: за результатами соціологічного дослідження «Краща книга 2017 року» на базі районних і міських ЦБС Київської області / уклад. Л. О. Соколовська, О. О. Шмідт; КЗ КОР Київська обласна бібліотека для юнацтва. – Київ, 2019. – 40 с.

Список містить книги що користуються попитом в читачів. Був сформований за результатами соціологічного дослідження «Краща книга 2018 року» що проводилося на базі районних і міських ЦБС Київської області протягом 2018 року. Для зручності вибору описи книг мають графічні позначки: мова видання, країна автора, інформація про ілюстрування видання чи екранізацію твору тощо. Для зручності пошуку рекомендаційний список має допоміжні покажчики: авторів та назв творів.

«Молоді імена Київщини»: біографічний альманах / [уклад. Н. О. Кліменко]; КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва». – К., 2019. – 123 с.

Матеріали створені за результатами обласного краєзнавчого проекту «Молоді імена Київщини» (літератори початківці), організованого КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва”. Інформація буде корисною для всіх поціновувачів літератури. 

Переможець Всеукраїнського конкурсу методичних видань “Фонтан ідей у бібліотечних виданнях”.

«Артист важкоатлетичного помосту»: до 100-річчя з дня народження Григорія Новака уродженця Київщини: біографічна довідка / уклад. Л. О. Соколовська; КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва». – Київ, 2019. – 16 с.

Видання містять інформацію про життя, спортивну та циркову кар’єру Григорія Новака, уродженця Київщини, українського важкоатлета, артиста цирку, десятиразового чемпіонa Радянського Союзу з важкої атлетики в різних вагових категоріях, першого радянського чемпіона світу. Цікавими, читачу, будуть спогади Григорія та легенди якими оповита його постать.

«Рубежі слави»: патріотично-краєзнавчі матеріали / [уклад. Н. О. Кліменко]; КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва». – К., 2020. – 92 с…Матеріали створені до відзначення Дня пам’яті та примирення, Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Методична частина містить рекомендації для бібліотекарів та інших працівників культури.  Видання буде корисним для викладачів, учнівства, студентства та всіх поціновувачів мистецтва.

Переможець Всеукраїнського конкурсу методичних видань “Фонтан ідей у бібліотечних виданнях”.

«Ретроспективний список видань бібліотеки 1986-2020» : бібліографічні матеріали / [уклад. Кліменко Н. О. ] ; КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва».  ̶  К., 2020.  ̶  33 с. Матеріали укладені до 40-річчя Київської обласної бібліотеки. Містять список методичних, біобібліографічних, інформаційних та ін. видань бібліотеки починаючи з 1986 до 2020 року. Видавнича методична робота бібліотеки представлена по роках та за алфавітом

Національна історична бібліотека України – бібліотека загальнонаціонального значення з питань історії, яка є всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд бібліотеки складає понад 700 000 одиниць зберігання.

зображення_viber_2021-12-16_14-27-12-761