Поле перемоги! (З досвіду працівників КЗ «Публічна бібліотека» Богуславської міської ради)

изображение_viber_2022-08-31_18-43-22-190Обласне вільне інтерв’ювання «Київщина: 1 місяць, 1 тиждень, 1 день»

Матеріал подано без змін

Інформацію про волонтерську діяльність дружнього колективу КЗ «Публічна бібліотека» Богуславської міської ради важко вмістити на одному аркуші паперу, адже матеріалів вистачить на цілу книгу.

Двері 20-ти бібліотек Богуславської громади під час війни були завжди відчинені для широкого кола читачів. Працівники КЗ «Публічна бібліотека» на чолі із директором Галиною Степанівною Добровольською із перших днів війни основну роботу поєднували із волонтерською діяльністю.

Спочатку це була допомога в роботі гуманітарних складів. Згодом стали брати активну почергову участь у приготуванні та розвезенні сніданку, обіду та вечері для бійців територіальної оборони. Коли розпочалися масові приїзди людей, котрі залишали свої домівки та під ворожими обстрілами втікали до нашого затишного краю, нашими працівниками було організовано в закладі культури пункт прийому й обігріву, де внутрішньо переміщені особи мали змогу переночувати, зігрітись теплим чаєм, підібрати одяг та речі першої необхідності, які приносили місцеві жителі.

Трішки вляглася ситуація із переселенцями, й наш дружній колектив включився в процес плетіння захисних сіток та «кікімор» (прим.: маскувальні костюми) для захисників на передові позиції; у виготовлення домашньої ковбаси, тушонки, рибної консерви для бійців (прим.: лише бібліотечна та клубна філії с. Розкопанці передали волонтерам біля 1 200 банок); у варіння смачного варення та випікання домашніх смаколиків, які відправляємо в «гарячі» точки.

Протягом цього періоду також проводили благодійні заходи, зібрані кошти під час яких були направлені на збір посилок для земляків-бійців та закупівлю ниток для основ маскувальних сіток, які щодня плетуться у фойє Будинку культури. Також організована робота центрів психоемоційного розвантаження для внутрішньо переміщених осіб та розмовних клубів «Розгадаймо секрет паляниці!», які діють під гаслом «Говорімо українською мовою»…

Роботи зроблено багато, проте детальніше хочемо розповісти про те, як креативно працівники культури села Чайок (бібліотекар Раїса Олексіївна Запорізька та завідуюча клубною філією Олена Олексіївна Шнуренко) приєдналися до всеукраїнської акції «Сади Перемоги».

Коли наші невтомні працівниці дізналися про таку благодійну акцію, то вхопилися за неї, як за соломинку надії на пришвидшення Перемоги. В цей час у Раїси Олексіївни та Олени Олексіївни виникла цікава ідея: весною розорати за закладом культури пустуючий стадіон (а це — близько 40-ка соток землі) та посадити тут «Поле Перемоги», яке після закінчення війни переросте в ті ж самі всеукраїнські «Сади Перемоги».

Наші працівниці-господині не зі слів знають, скільки потрібно овочів, особливо картоплі, аби нагодувати захисників смачненькими стравами, оскільки із перших днів війни щоднини готують обіди для 60 бійців. Добру справу відразу підхопили й односельці та жителі сусідньої Миронівської громади: одні допомагали робочими руками, транспортом, інші — посадковим матеріалом. Так наприкінці весни на розораному стадіоні з’явились перші сходи картоплі. Зазеленіло «Поле Перемоги», звістка про яке облетіла всю Богуславську громаду.

Не змогла стояти осторонь і районна ланка відділу культури, яка пообіцяла колегам із Чайок восени допомогти зібрати врожай. Пообіцяли — виконуємо! Сонячного жовтневого суботнього дня на «Полі Перемоги» було гамірно й людно: колективи відділу культури, молоді та спорту Богуславської міської ради та жителі Чайок копали картоплю. Робота була саме в розпалі, як із-за будинку культури поспіла ще допомога: захисники, для яких працівниці культури готують смачні сніданки, обіди та вечері, теж приєдналися до збору врожаю картоплі. За спілкуванням, знайомством та співанням патріотичних пісень і не помітили, як трактор викопав останній рядок посадженої картоплі. Врожай видався на славу — 100 сіток великої картоплі, 40 — посадкової.

Як повідомили бібліотекар Раїса Олексіївна Запорізька та завідуюча клубною філією Олена Олексіївна Шнуренко, зібраний врожай піде на потреби захисників та гуманітарну підтримку жителів села Демидів Київської області, а посадкову картоплю всі разом садитимемо наступною весною.

Ви думаєте на цьому завершилась волонтерська робота колективу КЗ «Публічна бібліотека» Богуславської міської ради? Ні! Адже нині готуються сухі інгредієнти для супів та борщів, кваситься капуста, закриваються консерви, фасуються різні вітамінно-енергетичні смаколики та виготовляються окопні свічки, які зігріватимуть наших бійців у холодних окопах та бліндажах… Разом наблизимо Перемогу!

Богуслав1Богуслав2Богуслав3