Поет з високим даром слова

IMG-a1c322aaa47a62aa0abce4824b4bd55b-VРубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін

22 вересня 2021 року  завідуюча відділом    обслуговування       Баришівської центральної  бібліотеки для дорослих Баришівської ЦБС відділу культури та туризму Баришівської селищної ради Галина Шапоренко провела вечір-спомин «Поет з високим даром слова» в рамках  засідання літературно-мистецького об’єднання «Краєзнавча Баришівщина», приурочений пам’яті  журналіста-поета, члена Спілки журналістів України, лауреата  республіканської премії «Золоте перо»  Олександра Маркіяновича  Боровка. В цьому році йому б виповнилося 80 років.

З  вступним  словом  виступила директор Баришівської ЦБС Галина Пацаловська. Вона зазначила, що в бібліотеці  постійно проводяться заходи, присвячені нашим славним землякам та запросила до перегляду викладки «Співець баришівської землі».

На зустріч завітали: дружина Ніна Єгорівна, донька Наталія, поет, публіцист, критик, літературознавець, перекладач, літературний  редактор, педагог, член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Наукового товариства імені Шевченка, голова  асоціації поетів-ронделістівУкраїни, заслужений  працівник освіти України, брат письменника  Микола Маркіянович Боровко,  друзі, колишні колеги, жителі Баришівки, які  добре знали Олександра Маркіяновича.

 Микола Маркіянович  поділився спогадами про свого старшого брата Олександра, який був наставником для Миколи і в житті, і в літературі. В селі Борщів на березі Трубежа   в сім’ї Боровків зростало восьмеро дітей.  Першу свою новелу (на жаль, вона втрачена) Олександр Боровко написав про свого брата Миколу, який рік працював на тваринницькій фермі після невдалої спроби вступу до інституту. Перші вірші Миколи Маркіяновича  були опубліковані в газеті «Баришівські вісті». Друзі Олександра, відомі люди в літературному житті України, стали і Миколиними друзями. Микола Маркіянович зазаначив: «Пишу про село, про свою землю, людей, і думаю, що про  цю творчість сказав би брат».  В 1992 році у видавництві «Молодь» вийшла збірка поезії Миколи Боровка «Хатнище», де цикл поезій «Обвуглена крона» присвячений  «моєму брату Сашкові».

Микола Маркіянович приїхав на зустріч з щедрим подарунком. Він подарував землякам збірку Олександра Боровка «Землелюби»,  свої збірки  поезії  «Ронделі», «Квіти мойого саду», «Сповідь», «Хатнище Боянового роду», «Різдво весни», «Теургія», «На подвір’ї Всесвіту», «Недільне двокнижжя» та інші, літературно-мистецький альманах «На берегах Альти», де  зібрані ронделі переможців конкурсу «Рондель року» (2015-2020 року), двомовні книги перекладів ронделів  на   інші мови,  книги, присвячена дослідженню творчості Миколи Боровка .

Пройшло більше  30  років, але   рідним  Олександара Маркіяновича    болить біль втрати, смерть чоловіка та батька.  З теплотою і любов’ю розповідала дружина Ніна Єгорівна  про свого чоловіка

Багато років на журналістській ниві працювали з Олександром Маркіяновичем   журналісти  Віктор Федорович Калашник  та Лідія Семенівна Савченко. Вони згадували колегу, як талановитого редактора та керівника, мудру і чуйну людину. «За кожен допис відповідаю я, за кожного працівника теж я» – говорив Олександр Маркіянович. Майже  всі творчі працівники редакції  районки стали членами Спілки журналістів України.

Редактор газети «Баришівський вісник» Аліна Басенко гідно  продовжує справу Олександра Маркіяновича і робить все можливе, щоб головна  газета Баришівської громади була цікавою і змістовною.  Вона подарувала гостям випуск газети «Баришівський вісник», де розміщена стаття Віктора Калашника «Знав красу і силу слова» про О.Боровка

Зворушливо теплі слова спогадів  звучали від керівника народного аматорського хору «Жайвір» культурно-мистецького центру Баришівської селищної ради Галини Василівни  Сташук, краєзнавця Віктора Миколайовича Осипенка,  ветерана  МВС України   Василя Івановича Безверхого.

 

Зав. методично-бібліографічним відділом

Баришівської ЦБС

Наталія Лавріненко

IMG-878025b5b8fc1eac97d0e03328eb5664-V

IMG_20210922_175227