Письменники вітають бібліотеку

kobu40-e1581939474234Шановні друзі, ми продовжуємо приймати вітання з ювілеєм від талановитої інтелігенції. Сьогодні наш колектив отримав вітального листа від Олександра Афоніна, українського громадського діяча у сфері книговидання, Президента  Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів, члена  Комітету з присудження щорічної премії Президента України «Українська книжка року», письменника.

Олександр Васильович – лауреат премії імені Дмитра Нитченка, нагороджений орденами  «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України.

Олександру Васильовичу Афоніну присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».

Подаємо текст вітального листа від О.В. Афоніна.

загружено (1)Мабуть, я мав би народитися не в пологовому будинку, а в бібліотеці, бо скільки себе пам’ятаю, на всіх етапах мого життя книга була і залишається не тільки моїм порадником і другом, а й партнером у тій повсякденній роботі, яку виконую упродовж тридцяти зі своїх вже сорока дев’яти років трудового стажу як видавець та президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

Найсвітліші сторінки мого дитинства пов’язані із зануренням у світ книжок нашої селищної бібліотеки, до якої мене привела моя старша сестра, у три з половиною роки навчивши читанню. Тому для мене бібліотека — це святе, сакральне місце, дім, де живуть мрії і знання.

Однак я абсолютно чітко розділяю бібліотеки за їхнім функціональним призначенням і впливом на долю людини.

До дитячих бібліотек приходять дітлахи, щоб зрозуміти навколишній світ, отримати ази добра, людяності, посіяти у своїх чистих душах зерна мрій, краси, щасливих сподівань. До публічних бібліотек ідуть дорослі люди з метою отримання конкретних знань, пошуку варіантів розв’язання складних життєвих колізій чи розради в часи душевного неспокою. Та найважливішими я вважав і вважаю саме юнацькі бібліотеки, бо сюди приходять юні в пошуках свого життєвого шляху, бажанні визначитися у тих творчих, професійних, кількісних параметрах бази знань, завдяки чому в результаті тривалого напруженого навчання і сумлінної праці на них чекають успіх, достаток і щасливе майбутнє.

Саме під покрівлею вашої бібліотеки упродовж сорока років тисячі юних душ набували досвіду, надихалися мріями і життєвими настановами тих літературних і реальних героїв, яких вони обирали за доленосний ідеал.

До вашої бібліотеки в мене особливе ставлення. І не тільки тому, що вона юнацька, а ще й тому, що колись, коли обмежені службовці райдержадміністрації намагалися виселити бібліотеку із приміщення, мав честь долучитися до її захисту.

Тож напередодні вашого юнацького 40-річчя щиро бажаю колективу життєвої наснаги, міцного здоров’я і довгих плідних років буття вам і вашій бібліотеці.

З незмінною повагою – Президент  Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін

Шановний Олександр Васильович, дякуємо за вітання з 40-річним ювілеєм Київської обласної бібліотеки для юнацтва. Зичимо Вам творчих злетів та здійснення мрій.