Пакетам – торба! 3 липня Україна долучається до Міжнародного дня відмови від поліетилену

5d120a68a0368Третього липня кожного року Україна долучається до Міжнародного дня відмови від поліетиленових пакетів. Акція “День без поліетилену” триває вже кілька років. У цей день пластикові пакети пропонують замінити паперовими або використовувати еко-сумки і в’язані авоськи.

Мета акції – сформувати нову екологічну поведінку, привернути увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів та, як наслідок, непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами.

Без названияЗа даними ООН, щорічно у світі використовують 5 трильйонів поліетиленових сумок. При цьому кожен рік в океан потрапляє 8 мільйонів тонн пластику. Щорічно у світі виробляється більше 13 мільярдів пластикових пакетів, тобто 300 штук на кожного дорослого. У природному середовищі поліетилен розкладається понад 200 років, а пластик – майже 450 років. Однак деякі вчені вважають, що пластик тільки розпадається на шматочки, які з часом стають менше.

Також в середньому кожна людина в світі з’їдає 50 тисяч частинок пластика щорічно. А якщо постійно пити воду з пластикової тари, то показник буде вище як мінімум втричі. Пластик в організмі людини може призвести до багатьох захворювань.

Середній час використання одного пакета – 20 хвилин. Час його розкладання в природі – від 100 до 400 років.

Перший пакет із пластику був зроблений в 1957 році в США, тобто жоден з поліетиленових пакетів ще не розклався до кінця.

Сьогодні вже близько 40 країн світу обмежили або повністю заборонили використання поліетилену.

Без названияПовністю відмовилися від пакетів: Ефіопія, Кенія, Уганда, Руанда, Камерун, Бангладеш, Сінгапур, Індія, Франція, Тайвань та інші.

Деякі країни використовують обмеження і податкові важелі: Китай, В’єтнам, Ізраїль, Данія, Ірландія, Чехія, Австрія, Швейцарія, Іспанія, Естонія і ряд інших.

Кожен українець використовує в рік приблизно 500 пластикових пакетів. В ЄС цей показник наближається до 90.

Україна на шляху заборони неекологічних пакетів.

Нагадаємо, у листопаді 2019 року Верховна рада України в першому читанні підтримала законопроект №2051-1, який пропонує обмежити використання пластикових пакетів з 2022 року.

Корисні посилання:

Чим замінити поліетиленові пакети для сміття? 6 способів

Еко-рішення: як правильно утилізувати маски та інші медичні відходи

Інфографіка: пластик всюди – що робити

Поліетиленові пакети: як країни світу вирішують проблему

Топ-7 причин відмовитися від пластикових пакетів

Міжнародний «День без поліетилену» в Україні: проживіть його без пластикових пакетів

«День без поліетилену» – влада Києва просить 3 липня відмовитися від пластикових пакетів

#Ясортую: як в Україні рятують природу не завдяки, а всупереч системі

Код сміття: як працює перша сортувальна станція в Україні

 

Джерело