«О, СЛОВО РІДНЕ! МУДРЕ І ПРАДАВНЄ, ТИ ВИРОСЛО З МОГУТНЬОЇ ЗЕМЛІ!»

41500З нагоди Дня української писемності та мови 9 листопада 2017 року в шкільному краєзнавчому музеї Тарасівського НВК відбулося свято для учнів 5-11 класів «Рідна мова чиста, як роса», флешмоби «Українська мова – різнобарвна» та «Українське поетичне слово вустами земляків», ініціатором якого виступила завідувач бібліотеки-філіалу №34 Науменко Г.В.

Бібліотекар звернулася до школярів зі словом про важливість збереження української мови, красу поетичного та прозового слова, нагадала про користь читання для людини, запросила частіше відвідувати бібліотеку та запропонувала ознайомитися з поетичною збіркою місцевих поетів «Неопалима купина». Учні презентували творчість митців Броварщини Н.Кольцової, О.Топіхи, В.Москвича, Н.Багмут, Н.Приходько та зачитали поезії, які найбільше припали їм до душі.

Також школярі дізналися про найбільший винахід людства – письмо, історію його виникнення та творців слов’янської грамоти – Кирила і Мефодія. Дітям розповіли про батька української історії Нестора-літописця та першодруки.

Протягом свята зі сцени линуло поетичне слово та заклики викорінювати «мовний бур’ян», який засмічує красу нашої мови, а також побажання «сконцентрувати весь розум і духовний потенціал нації, щоб відродилася і розквітла Україна, щоб усміхнулася доля нашому народу».

Наприкінці свята відбувся мистецько-літературний флешмоб «Українська мова – різнобарвна», в якому шестикласники словесно та за допомогою малюнків ще раз звернули увагу всіх присутніх на красу та багатогранність рідної мови.

1

6