Чарівність старої Англії: містечко Бібурі

дом из натурального камня ракушечника Англия деревня БибуриДо Року англійської мови в Україні розпочинаємо цикл статей та фотоподорожей про Велику Британію. Сподіваємось, любі читачі, що Вам прийдеться до вподоби чарівність старої Англії.

Агата Крісті, що створювала свою серію детективних романів про пригоди міс Марпл докладно описвала вигадане містечко Сент-Мері Мід, у якому “Мім Марпл провела більшу частину свого життя”. Письменниця описувала побут та зовнішній вигляд цього містечка, спостерігаючи за Торбеєм, але саме Бібурі став кінематографичним прототипом рідного міста цієї милої літньої леді-детектива.


деревня Бибури Англия

Бібурі розташоване в декількох кілометрах від міста Cirensester, що у Глостерширі. Домівки будуються й ремонтуються виходячи не тільки з вподобань місцевих жителів, які шанують традиції:  містечко визнано національним культурним об’єктом та захищено службою National Trust.

деревня Бибури Англия

Поза всяким сумнівом: це місце як ніяке інше береже в собі красу неквапливої старої Англії, але купити будиночок не тільки в Бібурі, але й в усьому Котсуолді (район Глостерширу)  не так вже й просто. В усьому Котсуолді  абсолютно всі будівлі створюються з ракушняку – натурального каменя з неповторною, унікальною поверхнею. Він доволі м’який (при видобуванні), і тому добувають его вручну, без вибухових  робіт.

дом из натурального камня ракушечника Англия деревня Бибури зеленый газон

Зіпсовані будинки ретельно розбираються, а старе каміння знов йде у діло. Тим, хто придбає тут будиночок, National trust вимагатиме обов’язкової умови: ні в якому разі не змінювати ні дім, ні двір: оздоблення та ремонт повинні бути з того ж самого каміння. 

деревня Бибури Англия цветник у дома

Міс Марпл – хитра бабця, яка незмінно розплутує найважчі справи. На перший погляд вона складає враження звичайної бабусі, якій саме за онуками доглядати, може бути, часом -не особливо приємної й навіть набридливої, в чомусь – настирливої, занадто цікавої; але за всим тим ховається природня інтуїція. 

каменный декоративный забор газон

Образ Марпл якнайкраще підходить цьому місцю, і навпаки. Спокійні, розмірені вулички, які щільно туляться одна до одної, як нерозлучні друзі, що цінують довге і близьке знайомство, і десь там, в глибині кам’яних садів, зарослих плющем, ховається така, що незмінно здивує і буде дивувати ще багато і багато століть. І очікування цього таїнства буде вабити людську натуру в усі часи.

каменный забор в саду калитка

Ну і давайте далі подивимося підбірку туристичних фотографій з містечка Бібурі (у нього навіть сайт є). Може статися, що ці будинки з ракушняку, сади, парканчики, викладені каменем, арки та альтанки, сповиті витонченими ліанами, надихнуть вас на створення на власній ділянці хоча б невеликої частки старої Англії.

каменная лестницадом из натурального камня ракушечника Англия деревня Бибуридом из натурального камня ракушечника Англия деревня Бибуридом из натурального камня ракушечника Англия деревня Бибуридом из натурального камня ракушечника Англия деревня Бибуридом из натурального камня ракушечника Англия деревня Бибури зеленый газон

Источник