Нові надходження: червень 2016

В червні місяці Київська обласна бібліотека для юнацтва отримала від  Державної бібліотеки України для юнацтва за Державною програмою «Українська книга»  470 примірників нової, сучасної  актуальної  літератури, особливе місце серед якої займає література з мистецтва, історії України, літературознавчого характеру, а також література сучасних українських авторів. 384 примірники було розподілено між районними бібліотеками Київської області, а 86 взято на баланс  нашої бібліотеки.

.

Пропонуємо читацькій увазі твори сучасних українських авторів:

Читати вірші Євген Сверстюка  -  то велика радість. Його книга» Писані синім крилом» піднімає завісу над ще однією гранню творчості Євгена Сверстюка як неповторного поета, мислителя, який продовжує нести Божу іскру слова до людей.

До нової книги літературознавця Володимира Панченка «Кільця на дереві»  увійшли дослідження, що висвітлюють несподівані аспекти інтелектуальних біографій та творчості Лесі Українки, Миколи Зерова, Миколи Хвильового, Юрія Яновського , Леоніда Первомайського, Ліни Костенко, Миколи Холодного, Юрія Андруховича…

Творчість Костянтини  Малицької  мало відома сучасному читачеві.  Пропоноване  видання «Чом, чом земле моя»  містить поезію, прозу, спогади й листи письменниці. Відгуки про Костянтину Малицьку  допоможуть читачеві  усвідомити особливості  її художнього бачення світу. 

 Впродовж кількох років український журналіст, перекладач і критик Іван Рябчій випитував  найцікавіше у впливових постатей європейської та української літератури. До  його книжки «Двічі по десят ь: обличчя і голоси» увійшли як доволі давні та рідкісні розмови, так і нові, зроблені спеціально для цього видання.

Прості й задушевні поезії Бориса Олійника «Синівське» набули неабиякої популярності серед читачів . Секрет літературного успіху митця – насамперед у його внутрішній гідності, в щирості, у прагненні дійти самої суті тих речей і явищ, про які він пише.

Прекрасні книги з мистецтва не залишать байдужими читачів:

У виданні «Народні  художні  промисли  України» Сапури Олени Василівни розкрито багатство видів та форм народних художніх промислів, талановито виконаних руками українських майстрів. У кожному предметі народного мистецтва простежуються індивідуальність  майстра, тонке відчуття стилю і матеріалу.

Протягом б багатьох століть височіє на дніпровських схилах дивовижний архітектурний ансамбль однієї з найвизначніших святинь православного світу  -  Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. У науково-популярному виданні «Успенський собор» відображена її історія, що нерозривно пов’язана з історією, життям і культурою українського народу.

У книзі Надії  Нікітенко «Барокко Софії Київської» просліджується духовне осереддя  священного паладіуму  Русі-України , який був і залишається символом нашої державності й культури.

Героями книги Ігоря Гирича  «Київ. Люди і будинки» є визначні українські родини, що десятиліттями  мешкали в Києві: сім’ї Грушевських, Антоновичів, Косачів, Старицьких. Звісно не забуто традиційних пам’яток Києва :  Софійського та Михайлівського монастирів ,Києво-Печерської  лаври. Зроблено наголос на їхньому внескові  у скарбницю саме української культури. Автор сподівається, що це видання прислужиться розкриттю невичерпної теми  -  Київ і його мешканці.

У романі-хроніці «На висоті орлиного лету» відомого українського письменника  Василя Фольварочного простежується формування в глибоко віруючій хліборобській сім’ї унікальної особистості, легендарного співака, Героя України, академіка, народного артиста України Дмитра Михайловича  Гнатюка, чий голос зачаровував слухачів усіх континентів світу.

Для дітей молодшого шкільного віку прекрасно ілюстровані  цікаві твори українських авторів:

Винник Тетяна Анатоліївна у своїй книзі «Відлуння нашої хати» розповідає про хлопчика Талалайко, який розмовляє приказками. Це сповнює текст гумором, актуалізує дитячу увагу, робить процес  читання цікавим, захоплюючим та повчальним.

Книга відомого дослідника-києвознавця  Михайла  Кальницього «Про Київ для дітей та батьків» запрошує до захоплюючої подорожі в минуле та сьогодення Києва, яку батьки самостійно зможуть провести для дітей -школярів молодшого та середнього віку

Чому діти  так люблять казки?  Напевне, том у, що вони захоплюють  дітей своїм чарівними світ ом, незвичайними  героями і невмирущою вірою в перемогу добра. Саме такі, захоплюючі казки написав для дітей видатний український письменник-класик  Іван Франко: Фарбований лис». «Осел і лев», «Вовк -старшина», «Три міхи хитрощів» та інші казки.

Із повним переліком новинок можна ознайомитись, завантаживши файл.

201606291105122016062911123220160629114247201606291139442016062911285720160629113207