Нові надходження: травень 2017

460353_f3240В травні місяці Київська обласна бібліотека для юнацтва отримала від інформаційного управління Апарату Верховної Ради України  44 примірники нових надходжень, видання 2016 – 2017 років. Серед них багато творів сучасних українських письменників.

Строкань  Ю.В. « Колекція недопитих вин». Роман вийшов у видавництві «Фенікс». Це історія двадцятип’ятирічного киянина, історія одного року його життя, поділена на п’ять частин, п’ять сезонів календарного року: зима, весна, літо, осінь і знову зима. В цій історії зібрані характери, ситуації, емоції та гумор сучасної молодої людини, яка увесь рік опиняється у пастці випадкових закономірностей.

Кобзар В.Ф. «Хроніка буднів». Це збірка, яку складають сімнадцять новел і повість «Двадцять другого травня». У новелах ідеться про драматичні, а часом і трагічні події, які трапляються в житті будь-якої людини, переважно наших сучасників. Коли мусиш зробити вибір, як діяти далі. Кілька новел пов’язані з феноменом Революції  гідності.

«Ще одна історія про…» роман молодої поетеси, прозаїка, науковця Олени Рижко  містить кілька сюжетних ліній і розповідає особисту історію Богдани Гриневич та Дениса Вольського на фоні подій Майдану 2013-2014 років.

Роман Соломії Зеленської «Сповідь священника» починається зі знайомства з головним героєм  -  Олексою Зваричем, талановитим письменником, котрий перебуває у в’язниці. Там і відбувається його зустріч із загадковим Артемієм, який потім виявиться… А це вже розкриється в кінці роману і вщент шокує та спантеличує читача.

«Життя після літа» роман лауреатки премії Фундації Антоновичів, члена Національної спілки письменників України Тетяни Крижанівської про «бачення ангела», творчість і незбагненність буття.

До збірки «Ця шокуючи Східна Європа» увійшли оповідання різних поколінь українських письменників, написані в 2000-2015 роках. Українське оповідання завжди відзначалося драматизмом, містикою, гумором, поезією із емоційною напругою. Зібрані оповідання демонструють високу культуру письма, оригінальні історії та гідно продовжують кращі традиції української класичної малої прози.

«Голос тихої безодні та інші голоси»  -  перша в Україні антологія монодрами. Це порівняно «молода» форма драми, яка тільки набирає обертів в Україні. Антологія пропонує розмаїту палітру п’єс в усіх сенсах: жанрах  формах, стилях, персонажах…

У дебютній книжці Марії Карп’юк «Дорога додому» вміщену однойменну повість та оповідання. Персонажі  творів  –  звичайні люди, в яких прокидається те,  на що вони зовсім не очікували.

Автор роману “Савейна. Таємниця червоного каньйону” Гончаров О.В. переносить читача на малопридатну для життя далеку планету Фарона в сузір’ї Колтріноди, яка свого часу дала притулок кільком расам космітів, котрі намагаються вижити в цьому пеклі, де отруйне практично все і навіть гарний метелик борабі може вас вбити.

Сатиричний роман Павла Щегельського «Бюст молодої поетеси» – це розповідь про романтичне кохання і дріжджі, про графомана і цнотливу душу, про Інститут інженерів людських душ, в якому працюють Письменники Орденоносці і письменники Орденопросці, Письменники Посадові і Письменники Впливові, Письменники Гонорові і Письменники Дубоголові, а також про те, що може зробити буйна фантазія із валер’янки та “виробу № 2″.

«Талісман кохання» – це друге видання роману Ксеніїї  ЗаставськоЇ, в якому автор змальовує історію життя литовської дівчини Кристини. Зрада й розчарування, кохання і щастя у долі героїні переплетені воєдино з історією Литви, Німеччини і Радянського Союзу. Історична правда вміло поєднується з авторським вимислом й робить роман цікавим для широкого кола читача.

Із зарубіжної літератури кілька романів  американьського  короля жахів  Стівена Кінга, який вразив світ величезною кількістю бестселерів і майже кожен з них було  екранізовано. Це: «Протистояння», «Крістіна», «Чорний дім».

Бестселер великої жінки і великої австралійської письменниці  Колін Макккалоу «Ті, що співають у терні» – справжня перлина світової романтичної прози. Сумарний наклад книжки  – 10 млн. примірників, а серіал за мотивами цього роману вже кілька десятків років посідає друге місце у рейтингу найпопулярніших кінотворів усіх часів і народів.

Роман австралійської  письменниці  Ліам Пайпер  «Кукольник» розповідає про російського лікаря-неука, який опинився у далекому 1944 році у фашистському концтаборі «Освенцим». Його прості іграшки з дерева та лікарняної марлі дарували  останню посмішку приреченим дітям в лабораторії одного з найстрашніших військових злочинців.

Роман шведських письменників Андерса Рослунда та Стефана Тунберга  «Брати. Зв’язок з присмаком  крові» заснований на реальних подіях. Швеція. 90-ті роки. Троє братів здійснили низку ідеальних пограбувань, від яких здригнулася Європа.

Англійський письменник Джером Клапка Джером почав писати «Троє в одному човні…» одразу після повернення з весільної подорожі, проведеної з дружиною на річці. Однак у повісті свою дружину він замінив на давніх друзів, що дозволило створити безліч комічних ситуацій.

Роман бразильської письменниці Карини Риси «Любовь, которая меня нашла» про дівчину Софію сучасну й незалежну, яка не уявляла  себе без мобільного і інтернету і вважала, що романтика залишилася тільки в книжках. Але одного разу в її житті сталося справжнє диво! Новий телефон одним натисканням  кнопки переніс Софію в 1830 рік! Як знайти дорогу назад? Адже навколо ні знайомих вулиць ні звичайних речей…

Норвежець Ю Несбьо у себе на батьківшині спочатку став відомим як економічний оглядач, потім як рок-музикант, а наприкінці 90-х ще і як письменник, автор серії романів про поліцейського Харрі Холе. Його роман «Поліція» починається з того, що офіцера поліції  знаходять мертвим на місці давнього вбивства, у розслідуванні якого він брав участь.

Цікавою для читача стане серія книжок поезії молодих українських авторів: Любов Годлевська «Апокаліпсис прожито вчора»; Дмитро Чистяк «Море у камені»;  Олег Гончаренко «В чеканні нової трави»; Володимир Базилевський «Лук і ліра»;  Микола Ткач «Час любові і болю»;  Антонія Цвід «Між двох рапір»; Петро Селецький «Книга справджень»; Оксана Самара «Внутрішня с права сталі». 

Та для дітей дві чудові збірки європейських казок «Златовласка» та «Крошка фея».

IMG_20170529_145405 IMG_20170529_145320 IMG_20170529_145142 IMG_20170529_145026 IMG_20170529_144916 IMG_20170529_144742