Нові надходження: січень 2016

460353_f3240Січень місяць 2016 року відкривають нові надходження, отримані від  інформаційного управління Апарату Верховної  Ради  України у кількості  29 примірників, а також від ТОВ «Основа – Принт» – 3 примірники та ДП «Преса»- З примірники.

 *

*

*

   Він  хотів «жить, творити на своїй землі…» Це  -  слова з «Симфонії»  Михайла  Драй –Хмари, написаної  1934 року: «Серце молодече п’є медові роси, хоче жить,  творити на своїй землі»…В історію української радянської літератури Михайло Драй-Хмара ввійшов як один із учасників літературного угруповання, за яким закріпилося наймення неокласики. У книзі Михайла Драй-Хмари «Твори» вміщено поезії та поетичні переклади, літературознавчі праці, рецензії, матеріали наукової діяльності, щоденник 20-х років та листування.

   Літературні портрети  -  улюблений жанр Івана Дзюби, адже він дає змогу зануритися у світ неординарних творчих особистостей. До книги ввійшли тексти, писані в різні часи – від 60-х років минулого століття і донині.

   У пропонованому виданні « Микола Хвильовий. Життя і творчість» йдеться про життєвий і творчий шлях Миколи Хвильового – поета, прозаїка, публіциста, літературного критика. У книжці подається також докладна бібліографія. Вона охоплює численні позиції щодо рецепції зразків малих і великих епічних жанрів з літературної спадщини Миколи Хвильового.

  «Улюблені переклади» Максима Стріхи – це авторська антологія, яка містить різноманітні переклади з дев’яти мов найкращих зразків світової поезії  -  від давнини до ХХ1 століття. Велику частку становлять переклади англомовної поезії (Англії, Шотландії, Ірландії, Велсу, США, Канади, Австралії).

  До книги Юрія Мушкетика ввійшли три різнопланові романи  -  «Біла тінь», «Останній гетьман»  і «Плацдарм».  У своїх текстах письменник намагається дати відповіді на найболючіші питання буття українського народу, окреслити його минуле й майбутнє.

   Кращі твори відомого українського поета  Павла Мовчана увійшли до його книжки«Серцевина».

   Вони позначені глибокою самобутністю, свіжістю творчого пошуку, увагою до чистих джерел поетичного слова.

   Віктор Шулаков відомий режисер, педагог, музикант представлений у книжці «Храм на сльозі» як драматург  і художник. Друкуються його ще не поставлена комедія       «Ханума» і «Кабато», класичні п’єси у новому тлумаченні, самобутні графічні малюнки, а також спогади друзів і соратників.

  Трагічна доля автора, як і його творів, хоча у 1992 році Феодосій Роговий за роман «Свято останнього млива» одержав Державну премію України ім. Т.Г.Шевченка, та навіть відзначений найвищою нагородою, як і решта його творів, лише зараз приходять до читача в авторському написанні. Роман  складається з низки самодостатніх оповідей про окремих прикметних осіб Посулля  або про якісь пам’ятні події в неписаному літописі краю.

   Романи  одного з патріархів сучасної української літератури , лауреата  Національної премії ім. Т.Г. Шевченка  Віктора Міняйла «На ясні зорі» побачили світ у видавництві «Радянський письменник» на початку сімдесятих-вісімдесятих років минулого століття. За час, що минув відтоді, відійшла у минуле ціла історична епоха, пережила свій розквіт, занепад і розпад величезна комуністична імперія. Але сказане автором більше чотирьох десятиліть тому про українське село початку радянської епохи навіть з позицій нашого сьогодення не втратило своєї художньої та історичної  цінності.

  Повість «Священний похід» Сергія Сало розповідає про славетних лицарів, які пройшли разом багато  боїв , але попереду у них головна битва  -  з приспішниками диявола, із справжнім злом.

 « Ілюзія вибору»   Дани  Колосової – це вирішення нестандартних проблем. Її девіз: « Людина сама повинна вирішувати свої питання. Я стала людиною, яка  спроможна самостійно вирішувати  складнощі, які виникають і не морочити голову іншим людям, а робити щось  корисне для них».

  «Перехрестя Чернівці»  укладачі Галина  Пелепюк та Марина Лібанова. В цю книгу увійшли оповідання та повісті чернівецьких авторів: Наталії Шевченко, Валентина Ткача, Сергія Воронцова, Маріанни  Гончарової та Галини Пелепюк. Сторінки книги наповнені журбою, веселощами, ностальгією, а саме головне – любов’ю до свого міста. 

  Цікавий цикл поетичних збірок сучасних українських авторів: Юрій Качан «Роздуми», Христина Сирова «Рефлексія знеболюючого», Лілія Завойська «Війна моїми віршами», Надія Бойко «Шлях додому» , Борис Олійник «Крик».

    Пропонована збірка Ігоря Білозіра  – це пісенна скарбниця своєрідного символу української естради є найбільшим повним виданням пісень композитора в різних опрацюваннях.

  Книга Юхима  Гальперина «Бешенство подонка» написана як захоплюючий політичний трилер.

Дійові особи трилеру: Ленін, Сталін, Троцький, Свердлов, Пінхас Рутенберг, граф  Мірбах, американські журналісти:  Джон Рід, Луїза Брайант. Один з головних героїв  -  Михайло Терещенко.

   Роман «Зелений Генріх»  класика німецькомовної швейцарської літератури  Готфріда  Келлера належить до тих небагатьох творів світової літератури, які супроводжують письменника протягом усього творчого життя. Досить сказати, що від виникнення задуму до його остаточного втілення минуло понад сто років. Це так званий  класичний «роман  виховання» про життєвий шлях людини, найчастіше молодої, від колиски до здобутої зрілості. Цей роман отримав визнання ще за життя письменника,  відразу ж знайшовши захоплених читачів у Швейцарії і в усіх німецькомовних країнах.

   Фрідріх  Глаузер – відомий швейцарський письменник, майстер кримінального роману  входить до четвірки найкращих німецькомовних майстрів детективу. «Чаювання трьох літніх дам»  -  перший за часом створення детективний роман, події в якому розгортаються у Женеві, де на той час засідала Ліга Націй і збиралися дипломати з усього світу. У місті починаються загадкові вбивства, до котрих якимось чином  причетні три таємничі  літні дами, що додають у чай своїм гостям наркотики.

  «Стратегії життя, або як з’їсти тістечко і далі його мати» нова книжка  Кшиштофа  Занусі -видатного польського режисера, сценариста і письменника, лауреата багатьох кінофестивалів – Каннського, Венеціанського, ХХП Московського та ін.,в якій  він розмірковує над ключовими питаннями людського буття, як-от любов, творчість, мораль, релігія.

 « Бог Скорпіон» англійського письменника Вільяма Голдінга – це стилізована історія з життя стародавніх єгиптян, що розгортається на спекотному узбережжі Нілу в ІУ тисячолітті до нашої ери. «Бог Скорпіон»  -  притча, що відкриває несподівані перспективи погляду на природу людини  і її взаємодії з державою.

   Книги, що надійшли  з ТОВ «Основа – Принт» це  – «Майдан і Церква» випущена на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення є наслідком моніторингу подій зими 2013-2014 рр., що відбулися в Україні після непідписання Україною угоди про асоціацію з Євросоюзом, коли українці вийшли з мирним протестами проти політики влади.

  Книга Антона Горюнова «Золото нації. Ілюстрована історія боксу в Україні» присвячена видатним перемогам українських боксерів на останніх чемпіонатах світу та Олімпіаді. Серед них такі видатні боксери як Володимир Кличко, Василь Ломаченко, Олександр Усик та ін.

  «Мольфари України.(Чарівний світ вірувань та традицій українського народу) Ореста Стафійчука присвячена українській магії. В ній розповідається про унікальне явище в культурі народів Західної України – мольфарство, його історію та сьогодення. Завдяки книзі ви зможете докорінно змінити своє життя на краще, побороти зло, виплутатися з тенет нещасть і злиднів, потрапите у чарівний світ магії, станете володарями спадку наших предків.201601281303232016012813000620160128130513