Нові надходження: серпень-вересень 2017 року

460353_f3240За серпень-вересень 2017 року відділом  комплектування та каталогізування документів було отримано 114 примірників нової літератури:

 

З Інформаційного управління Верховної        Ради України – 42 прим.  

Подарована користувачами – 39 прим.

 

З музею «Чорнобиль» – 33 прим.

 

Роман сучасного  українського письменника, журналіста  Бутченко Максима молодого журналу «Новое время» «Куркуль» розповідає про історію однієї сім’ї на основі реальних подій, що розгортались в Україні у трагічному 1930 році. Родина Шевченків переживає буремні часи. Федот не хоче мовчки коритися новій владі, а його брат Петро  -  підлабузник, плазує перед  совєтами й потай домагається Федотової дружини Сашки. Особисте накладається на суспільне. Червоноармійці швидко потопили в крові невеличке повстання селян проти колективізації.

Нова книга Миколи Сумишина «День святого Дмитра. Детективна історія» та повість «Зона недосяжності»  – то дві різнопланові повісті, які не залишать байдужими читача. Образне точне слово, непересічні   характери персонажів, своєрідність інтриги, сюжетна напруга розповіді  -  все це яскраво проявилося у пропонованих творах автора.

Настя Мельниченко, громадська діячка ,в минулому журналістка ,написала  найвідвертішу книжку  для підлітків «Я не Не Боюсь Сказати», в якій тисячі жінок і чоловіків розповіли свої історії  -  історії про насильство. Ця акція прогриміла не лише в Україні, але й за її межами. Тоді ж почалися розмови про те, що робити , аби не допустити такої кількості насильства в світі.

Цікаві збірки повістей сучасного  українського письменника, сценариста, журналіста Андрія Кокотюхи, які вийшли у видавництві   «Фоліо»: «Мисливці за привидами», «Колекція гадів»,»Подвійний капкан», «Втікач із Бригідок».

Фантастичний роман Марини та Сергія Дяченків «Страта», в якому письменниця Ірина Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором  –  її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутити сь, бо творіння безумця вже не контролюється його розумом і може с причинити  катастрофу, яка зруйнує світ…

Книга поезій народного артиста України, члена Національної спілки письменників України Вадима Крищенка «Акценти» про те, що написалося в останні часи: вірші про війну, про сьогоднішні негаразди в Державі, про вічну боротьбу правди і кривди.

Влучні  вислови українців та приказки нашого народу, що їх записав і систематизував автор Станіслав Рудич.

П’єса засновника нової української літератури Івана Петровича  Котляревського «Наталка Полт авка».

Біографічний роман знаного в Україні та за її межами письменника Василя Базіва «Канадійський тестамент» це його восьма книга за останні п’ять років. Воснову романа покладено реальні події  із біографії автора під час його перебування на дипломатичній службі.

В «Клубі сімейного дозвілля»  вийшли книги американських авторів: Кітті Ніл «Грехи отца» про прекрасну юну Емму, яка зіткнулася з великим и проблемами і відповідальністю, адже після смерті матері  їй доводиться тягнути на собі всю сім’ю: вісім молодших братів і сестер та батька, який щовечора влаштовує в будинку п’яні скандали.

Щоденники американської письменниці Мішель Морган, схожі на вмираючих метеликів, що в останню мить розкриють свої сторінки і розповідатимуть одну з найдивовижніших історій про індійську принцесу Лакшми Баи та її юну  тілоохоронницю  Сіту.

Маріо Леві  -  турецький письменник, який, поряд з Орханом Памуком, є гордістю сучасної турецької літератури, чиї  твори перекладені всіма основними  мовами світу. «Стамбульська казка»  широке полотно, сімейна сага, що розповідає про три покоління турецьких євреїв. У романі описуються події, що відбувалися протягом приблизно 40 – 45 років  – від закінчення Другої світової війни до кінця 80-х років минулого століття.

Орхан Памук знаменитий турецький письменник, відомий своєю громадянською позицією. Лауреат Дублінської  премії та німецької Премії миру. Його романи перекладені 40 мовами світу і виходять мільйонними накладами, викликаючи бурхливе зацікавлення як у турецького, так і у світового читача.  Роман Памука «Химерність моїх думок  -  історія про кохання і життя. Це історія про місто Стамбул, яке є повноправною дійовою особою книги, так і про людей, що приїхали до нього із села в пошуках кращої долі.

Жоржі Амаду  – всесвітньо відомий бразильський письменник, громадський і політичний діяч, академік Бразильської Академії мистецтв і літератури. Роман «Капітани піску» він написав, коли йому було всього 25 років, і в той же час це один з найвідоміших його творів. У ньому розповідається про банду безпритульних підлітків, майже дітей, яких називають  себе «капітанами піску», тому що їх штабквартирою стали піщані пляжі гавані. За мотивами цього роману було знят о фільм «Генерали  піщаних кар’єрів»,  який став дуже популярним у всьому світі.

Оскар Вайлд  – англійський драматург, поет, прозаїк, есеїст, критик. Яскрава знаменитість пізнього Вікторіанського періоду, лондонський денді, він був визнаний британцями найдотепнішою людиною. Єдиний роман письменника  «Портрет Доріана Грея»,  створений у коротко рекордний термін  -  за три тижні, приніс авторові карколомний успіх і скандальну славу.

Головний герой  – юнак, наділений неймовірною красою. Милуючись своїм портретом,  Доріан висловлює бажання, щоб портрет старів, а він завжди залишався молодим.. Відтоді жодної зморшки не з’являлося на вічно юному обличчі джентельмена Грея, який жив у пороці й розпусті, а старів і вмирав його портрет. Але за  все треба платити…У книгу увійшли також романи «Віяло леді Віндермір», та  «Як важливо бути поважним».

Захоплюючий роман Метт’ю Хаффі «Меч диявола» написаний в кращих т традиціях Валтьтера Скотта та Олександра Дюма.. Британія. УП століття. Йдуть жорстокі війни  за владу та землі. Людське життя не варте й ламаного шеляга.

В серії «На крыльях любви» вийшли  три цікавих  історичних романи англійської письменниці Барбари Картленд»:    «Мечты сбывыаются»,  «Нежданное счастье», «Секреты прошлого»., а також роман Хестера Броуна «Сбежавшая невеста».

  • «Нічна трава»  – 23-й роман відомого французького письменника  Патріка Модіано, у якому автор разом зі своїм героєм йде слідами його кохання у Парижі середини 1960-х років і знайомить читача із загадковими, підозрілими, але й зворушливими персонажами  -  від інспектора поліції, який віддає герою його закриту справу, до непевних, і, ймовірно, кримінальних типів, які отаборилися в одному з готелів на Монпарнасі.
  • Серед пам’яток світової літератури геніальна «Божественна комедія» Данте Аліг’єрі (1265 – 1321) посідає одне з чільних місць. У своєму найграндіознішому витворі в символічно-алегоричній формі поет зобразив драматичну долю людської душі: її «загибель» у пеклі, «переродження» в чистилищі, тріумф у раю. Поема Данте є найзначнішим явищем Високого середньовіччя і певною мірою передвістям культури Відродження.

Австрійський письменник Грегорі Девід Робертс так пише про свій роман «Тінь гори»: «У книзі зображено деяких персонажів, які ведуть руйнівний спосіб життя. Автентичність вимагає, щоб вони пили, палили і вживали наркотики. «Я не схвалюю алкоголізму, паління чи вживання наркотиків, так само як не схвалюю злочинів і злочинності як стилю життя чи жорстокості як дієвого засобу вирішення конфліктів.» – так пише автор про свій твір.

1974 року почалася незрівнянна літературна кар’єра вчителя англійської мови Стівена Кінга, нині відомого мільйонам читачів як « Король   жахів». За понад сорок років його творчої діяльності світ побачили    безліч романів, наклади яких давно перетнули межу в третину мільярда примірників. Роман «Протистояння»  -  одна з найкращих та найвідоміших книжок автора.

У романі польської письменниці Тані Валько «Арабская сага» змінюється світ разом із головними героями. Карім, лікар з азіатським корінням, знову буде рятувати  здоров’я  та життя тим,хто цього потребує.

Пристрастна публіцистика, яка надійшла з музею «Чорнобиль» розповідає про трагічні події та долі людей, причетних до ліквідації наслідків чорнобильського лиха. Серед них книга відомого

Українського діяча Георгія Васильовича Дзіся  «В епіцентрі людської біди», в якій оприлюднені офіційні документи основних подій кількох місяців після вибуху  четвертого енергоблока.

Кіноповість Любові Сироти «Прип’ятський синдром» розповідає про трагічну долю молодої прип’ятчанки, яка відчайдушно бореться за життя свого єдиного сина.

У книзі Барановської Наталії Петрівни  «Испытание Чернобылем» розкриваються процеси, пов’язані із зоною відчуженння та об’єктом «Укриття», показані проблеми оточуючого середовища, якість життя, стан здоров’я та вплив аварії на долі людей.

Цікавою для користувачів стане колекція подарованих книг. Прекрасне видання Кіровоградського видавництва «Имекс-ЛТД» від автора-укладача Олександра Чуднова «На память о родном крае» це історія центральної України  в слові, фарбах, світлинах та поштових листівках.»

«Подорож Полтавщиною з монетою в руці» Волоскова Валерія Федоровича  це видання  -  перша спроба висвітлити краєзнавчу тематику Полтавщини, відштовхнувшись від такої цікавої науки як нумізматика. Книга стане в пригоді школярам, студентам та широкому колу читачів, які шанують історію Полтавського краю і пишаються своїми видатними  земляками.

Роман Ніни Фіалко «Обірвана струна» висвітлює початок гібридної війни на сході України, в якій гинули її найкращі сини.

Психоаналітична феєрія Олеся Бердника «Вічне начало»  -  це гостросюжетний роман, сюжет якого охоплює минуле, сучасне й пройдешнє Землі.

Книга англійського поета і романіста Роберта Грейвса «Мифы Древней Греции» прослідковує   істроію розвитку 171  міфа давньої Греції та може бути використаною як навчальний посібник для студентів.

IMG_2956 IMG_2957 IMG_2958 IMG_2960

IMG_2961 IMG_2962 IMG_2963IMG_2965 IMG_2967 IMG_2968 IMG_2971 IMG_2972

P1020322 P1020323 P1020324 P1020325 P1020326