Нові надходження: лютий 2016

460353_f3240У лютому місяці Київська обласна бібліотека для юнацтва отримала нову літературу від Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України у кількості 57 примірників. До Вашої уваги:

роман Владислава Івченка «2014» з двох частин, у якому йде мова про рік, що усе змінив, про рік, який розпочався ще восени 2013, з виходів на Майдані та продовжився війною. Ціла галерея різноманітних доль і персонажів допомагає подивитися на ключовий рік сконцентровано і всебічно – не з погляду абстрактного суспільства, а з погляду  конкретних його представників. Від перших ночей на Майдані – до війни що досі триває.IMG_0696

У видавництві «Поліграфсервіс» вийшли  цікаві збірки сучасних українських авторів, таких як Світлана Єременко «Терикони над літаком». Провідною темою С.Єременко є проблема жінки в українському суспільстві. У творах письменниці жінка постає ніжною і пристрасною та водночас активною і вольовою особистістю, яка вміє відстоювати свої принципи. Відчувається журналістський досвід письменниці, її вміння проникати в гущу подій, вихоплюючи найактуальніші проблеми сьогодення, та в нетрі людської душі, помічаючи там найпотаємніше і найсокровенніше.

Роман  Іолани Тимочко «Перший спалах» - поєднання психологічного і містичного роману з елементами фантастики. Молода письменниця пише з десяти років. ЇЇ проза вирізняється почуттям мови, ритму і увагою до темних глибин душі, на дні яких вона намагається знайти первісну людську чистоту.IMG_0697

В українську прозу входить надзвичайно талановита письменниця Наталія Куліш з ії першою книжкою «Танок самотнього метелика», написаної в кращих традиціях жіночої прози. За емоційною напругою, увагою до жіночих проблем її оповідання нічим не поступаються класикам жанру Шарлотті Бронте, Джейн Остін, Маргарет Мітчелл, Колін Маккалоу.

«Танго у твоєму вікні»  -  перша збірка молодої поетки  Марини  Миколєнко. Її вірші – і римовані, і верлібри  гармонійно поєднуються, переплітаються, кожен із них  -  наче крок у танці. Вікно ж слугує своєрідним порталом між внутрішнім світом ліричної героїні та її оточенням.

Герої збірки Марини Єщенко «Поговори зі мною» закохуються, одружуються, народжують дітей, борються з несправедливістю, з автором, з суспільними шаблонами і власною лінню. І дуже рідко здатні почути й зрозуміти одне одного.IMG_0698

Справжнє мистецтво  -  більше гра уяви, ніж наслідування життя. Цю думку підтверджує дебютна книжка Марини Варич «Сьоме пророцтво Семіраміди». До якої увійшли повісті та оповідання, написані в жанрі фентезі. Герої тікають від реальності в інші світи, які є у Всесвіті і всередині нас. У світи, в яких тіні живуть окремо від людей, а люди переймаються більше роздумами про свободу, час і сенс життя, ніж проблемою щоденного хліба.

Життя  -  це прекрасна подорож, що випробовує кожного з нас. Так вважає авторка роману «Усі фарби життя» Олена Довгаленко, яка запрошує читачів поринути у світ кохання та зради, чуйності та байдужості, чесності та продажності. Двоє вірних друзів, Юрій та Юлія, попадають у вирій    чужих пристрастей. Юрій розслідує законність джерел будівництва дорогих маєтків. Згодом його жорстоко вбивають. Юлія глибоко вражена загибеллю близького товариша та завдається метою знайти її винуватців.IMG_0694

«Коли в місті N. дощить»   – перший роман – антиутопія молодої письменниці Марії Косян, який охоплює події від ХХШ до ХХ1У століть. Складається він з трьох частин, кожна з яких оповідає про новий антиутопічний устрій, у якому живуть  ті  ж самі герої .  Кастова  система, влада вождя та універсалізм, правління великого інквізитора та Великої  Матері… З чим іще доведеться зустрітися людині майбутнього?

Читаючи   назву «Дівчинка з папірусом» української письменниці, журналістки, поета-пісняра , езотерика  Тали Пруткової  мимохіть згадуєш про іншу дівчинку -  дівчинку з ведмеди ком Домонтовича. У кожному разі в уяві постає якась  інфантильна і не зовсім зрозуміла особа, що недоречно носиться з улюбленими предметами, вочевидь, компенсуючи нестачу чогось іншого. Але саме ця незрозумілість викликає такий непоборний інтерес до того, що там на сторінках.IMG_0693

Здається найкраще характеризують збірку  «Містами» Тані-Марії  Литвинюк слова: «Нам пощастило  -  ми вміємо бути справжніми». І якщо вірші допоможуть і вам треба більше пізнати себе і цей світ, ви відчуєте, як «починається Бог – ніжністю».

Перша книжка Оксани Расулової «Кілометри на продаж»  засвідчує, що в українську літера-туру входить молода талановита поетеса, яка з пристрастю одержимого досліджує емоційний стан людини і ці дослідження записує поетичними формулами.

Збірка «Життєвий крах професора Черненка»  сучасного письменника Сергія Феодосьєва, творчість якого є продовженням традицій української малої прози. Оповідання С.Феодосьєва оригінальні, мають динамічний сюжет, ліричну напругу, тонкий гумор та іронію. Для шанувальників українського слова читання оповідань   цього цікавого автора принесе приємні та незабутні хвилини.IMG_0689

Вибрані твори Юрія Сороки «Зустрінемося у Києві» присвячені похідним групам і діяльності націоналістичного підпілля в Києві в 1941 – 1943 роках. У книжці також вміщено кіносценарій про Олександра Довженка та одне з останніх інтерв’ю з Сергієм  Параджановим.

Тематика гуморесок Анатолія Лучка, зібраних у книжці, стосується звичних для нас аспектів життя. Автор відверто висміює побутові гріхи сучасників («Кар’єра».  «ВКонтакті», «Маршрутка») сміливо критикує сучасне суспільство, вказуючи на вади притаманні більшості.

Збірка «Чотири, три, два, один» Володимира Діброви складається з чотирьох п’єс. Назва відповідає кількості персонажів. Дія першої – «На телефоні»   -  відбувається в магазині мобільного зв’язку. У другій  -  «Зустріч з прекрасним» телеведуча представляє глядачам призабутого поета. «Сестри»  -  це  історія листування двох родичок, які живуть по різні боки океану. А в четвертій  -  «Митець і влада»  -  оповідач розігрує один із традиційних сюжетів. У кожній, як і в реальному житті, люди чимось незадоволені, почуваються так, ніби вони опинилися в пастці, і намагаються вирватися з неї. І трагізм полягає в тому, що мало кому це вдається. Зате не існує нічого кумеднішого за їхні зусилля.

«Приключения большой девочки в плоском городе»  -  дебютний роман Юлії Пілявської. Події відбуваються в 90-х  роках, але мають багато загального з сучасністю. Авторці вдалось яскраво, достовірно, з гумором намалювати картини сумбурного життя молодого покоління.

«Вам и не снилось»  -  зворушливий фільм, знятий по одному з самих відомих творів письменниці Галини Щербакової, розповідає про безоглядну першу любов двох підлітків – школярів. До книги також увійшли  інші відомі твори Галини Щербакової: оповідання «Косточка авокадо», та повісті «Три кохання Маші Передреєвої», «Історія  у стилі реп».

З зарубіжних видань рання драматургія класика бельгійської літератури Моріса Метерлінка: Принцеса Малена», «Непрохана», «Сліпі», «Семеро принцес» та інш.

Роман  американського письменника Айна Ренда «Атлант розправив плечі» в трьох книгах  та роман популярного норвезького письменника Ерленда Лу «Вантажівки «Вольво».

Цікавий цикл поетичних видань: Микола Калачик «Орли Карпатських гір», Борис Рассолов «Пробудження», Вікторія Дудік «Вірю в диво», Євгеній Франків «15 мільйонів хвилин», Галинка Верховинка «Мелодії карпатської душі».