Нові надходження: листопад-2015

460353_f3240Протягом листопада 2015 року Київська обласна бібліотека для юнацтва отримала нові надходження літератури  від   Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України у кількості 54 примірники та стенографічний звіт  Верховної Ради  України 6-го та 8-го скликання від ДП «Преса».  

До Вашої уваги Антологія української фантастики ХІХ століття. Готична, або романтична фантастика в Україна виникла на основі давньої української літератури і народної міфології. Романтики захоплювалися казками і містикою, і згодом міфічні істоти заполонили українську поезію і прозу. У цій книжці українську фантастичну прозу ХІХ століття представляють мало відомі твори Івана Барщевського, Михайла Чайковського, Івана Бороздни, Миколи Костомарова, Наталі Кобринської  та  ін. авторів.

20151120161214

Нові романи українського письменника, поета, драматурга, літературного діяча Юрія Винничука побачили світ у Харківському видавництві «Фоліо».  

Події роману «Аптекар» відбуваються у 1646 – 1648 рр. спочатку у Венеційській республіці, а далі – у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники.

«Вікна застиглого часу» – це одна з найкращих книжок Юрія Винничука, вона має популярність серед читачів, зазнала декількох перевидань в Україні й перекладена англійською мовою.

«Місце для дракона» – напрочуд  дивна історія, в якій все навпаки: дракон на ім’я Грицько – це не лютий і кровожерливий хижак, що поїдає молодиць, а добрий травоїдний романтик. Добро і зло міняються масками – люди стали драконами, а Грицько-дракон більше людина, ніж самі люди. Окрім повісті «Місце для дракона» до книжки увійшли фантастичні та моторошні «Дивні оповіді» та «Львівські легенди», а також антиутопічна повість «Ласкаво просимо в Щуроград».

Автобіографічний роман Ю.Винничука «Груші в тісті» видавався неодноразово і завжди мав великий успіх. У ньому автор розповідає про Львів кінця 1970 – початку 1980 років, тобто про свою молодість: коли він фарцував (цікаво, чи всі молоді зараз знають, що це), вчився в інституті, служив в армії і…закохувався. Любив усіх – дівчат, друзів, поезію, пригоди… тобто саме життя. Тому у «Грушах…» безліч історій, наповнених шаленим  гумором (не завжди цнотливим), деколи майже вар’ятством, львівським  колоритом і навіть пікантними подробицями життя львівської богеми 70-80 років минулого століття.

20151120161056

Романом «Те, котре – холод, те, яке – смерть…» Володимир Єшкілєв починає новий цикл прози «Ефект Ярковського», присвячений розслідуванням ідеальних злочинів та парадоксів часу.

Богдан Коломійчук – український письменник, володар гран-прі міжнародного конкурсу «Коронація слова 2013» за історико-авантюрний роман «Людвисар.  Ігри вельмож»;  автор збірки детективних оповідань «Таємниця Єви». Обидві книжки вийшли у видавництві «Фоліо». У творах письменника поєднуються захоплюючий сюжет, містика, гумор та правдиві історичні факти.

Довгими вечорами, коли на столі чай дружить із печивом, а маслини з вермутом, не обійтись без історій.  Вони   мають бути добрими, адже за столом  збираються друзі. Також, це один із вимірів літератури, коли читання зміцнює відчуття захищеності і світ навколо стає теплішим  і позитивнішим. Це «Добрі істроії. Історія з шиншилою» та «Півцукерки» авторами яких є відомі українські  письменники Марина і Сергій Дяченки, Лада Лузіна, Антін Мухарський, Ірина Потаніна, Олександр Афонін, Анатолій Крим та інші

20151120161332

Володимир Яворівський – провідний український письменник і політик, лауреат найвищої Національної премії імені Тараса Шевченка, автор цілої бібліотеки романів, повістей, новел, оповідань, збірок відважної публіцистики. У своїх романах «Найдовша ніч Президента» та «Лягти!!!. суд  іде…», що ввійшли до цього видання, він втягує читача у вирій думок та запитань, які виникають у душах небайдужих українців не тільки під час «розмов на кухні».

Андрій Кокотюха, сучасний український письменник, автор 50 художніх, документальних та науково-популярних книжок, неодноразовий лауреат та володар гран-прі міжнародного конкурсу «Коронація слова». У його романі  «Автомобіль із Пекарської» йде мова про страшний кримінальний злочин: у власному розкішному автомобілі знайдено мертву доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця.

Привертають увагу твори українських письменників із серії «Історія України в романах».

Ярослав Яріш «Сповідь з того світу»: хто здатен перескочити безмежну прірву відчаю, страху й зневіри, піднятися вище за саму смерть і своєю любов’ю розігнати темряву?! Невже вона, тендітна молода жінка, в котрої забрали найдорожче? Її  Іван гине під час подій на Майдані – Марія не може змиритися зі смертю коханого чоловіка.

Роман  подружжя Литовченків, Тимура і Олени − «Фатальна помилка», присвячено 355-й річниці Конотопської битви та трагічній загибелі полковника Юрія Немирича – мрійника, романтика, авантюриста, українського інтелектуала ХVII ст.

20151120161450

«Князь-варвар» – це перший роман із серії «Прокляття волхвів» Івано-Франківських дослідників Ігоря і Катерини Макаруків. Драматичні події роману розгортаються у період правління великого князя Київського Володимира Святославовича.

Віктор Зоніс – сучасний письменник, громадський діяч, публіцист. Автор історико-пригодницького роману «Соломон. Цар тисячі пісень», який вийшов у видавництві «Фоліо», а також  багатьох оповідань та повістей. Книги Зоніса – яскраві, образні й  ведуть читача в минуле, далеке в часі, але близьке нам за людськими характерами та вчинками.

У запропонованій читацький увазі книжці під однією обкладинкою зібрані найцікавіші детективно-пригодницькі романи лауреатки літературного конкурсу «Коронація слова – 2011» Наталії Тисовської. Разом з героями читачі «Двокнижжя» розплутуватимуть загадки не тільки в Україні, а й у далекій заокеанській Буремній Затоці.

Цікавими для читача будуть збірки поезій сучасних українських авторів Володимира Свідзінського «Тай-зілля», Стефанії Шумило «Сенс життя»;  Михайла Шмаля «Зов любові», Бориса Рассолова «Предчувствие», Анжеліки Марченко «Нрав в сторону».

Коли гортаєш сторінки нової поетичної книжки Олександра Афоніна  «І весь цей незбагненний світ», помічаєш, як він кожним віршем немов би переконує: «Не вірте тому, хто каже, що життя – це проза. Життя – це поезія!»

20151120161630

Привертають увагу і цикл видань зарубіжних авторів, таких як: Генрі Марш «Історії про життя і смерть нейрохірургів», Антуан де Сент Екзюпері «Маленький принц», який зовсім скоро вийде на широкі екрани; Йозеф Вінклер  «Natura Morta», Арам Пачян «Робінзон», Патрік Модіано «У кафе втраченої молодості», Габріель Гарсія Маркес «Сто років самотності» та ін.

201511201618082015112016193220151120162218

У романах українських письменників Максима Бутченко «Художник войны» та  Євгенія Положія «Иловайск» йдеться мова про історію сучасної України, про військове протистояння на Донбасі, про долю маленьких людей –  вимушених переселенців та неймовірний героїзм і людяність українських солдат, офіцерів, бійців добровольчих батальйонів, усіх тих, хто опинився в кінці серпня 2014 року в «Іловайському котлі».

20151120162126

Р. S. Як бачите, нові надходження містять багато видань в жанрі містики, фантастики, готики українських авторів. Так склалося, що цей рік напрочуд багатий на ювілеї письменників-фантастів. До цих подій, науково-методичним відділом нашої бібліотеки була підготована біобібліографічна довідка “Крізь простір і час”, з якою можна ознайомитись на сторінці методичних видань КОБЮ, або в самій бібліотеці.

Фантастика1