Нові надходження: липень 2016

Продовжуємо знайомство з новою літературою. В липні місяці  відділ комплектування отримав партію книг з видавництва «Смолоскип» в кількості 18 примірників та з Інформаційного Управління  Апарату Верховної Ради України в кількості 32 примірників. 

Література видавництва «Смолоскип»

До вашої уваги  представлені  українські книги, які видаються на європейському рівні  Це говорить про те, що українська книга продовжує користуватися попитом. 

Серед них повість Олександра Шугая «Крапля сонця у морі блакиту» та вибрані твори Аркадія Казки. Видання присвячене 120-й річниці з дня народження Аркадія Казки.

Серія «Розстріляне Відродження»: Вибрані твори  трьох авторів   – Михайля Семенко Клима  Поліщука, Юліана Шпола.

Олесь Обертас Український самвидав:  літературна критика та публіцистика (1960-і – початок1970-х років).

Поети празької школи. Срібні сурми. Антологія – твори поетів української еміграції 1920-30-х років. Видання також має теоретичну частину, до якої увійшли літературно-критичні статті, спогади, рецепції, листування та інтерв’ю.  Книга для всіх, хто має Україну в серці, незалежно від того, де живе.

Збірка поезій Оксани Драй-Хмари «Промінь крізь хмари» – вірші дихають природою, навіяні дитячими враженнями і юнацькими розмислами про життя різних його проявах. Видання також містить авторські спогади про відомого поета-неокласика, представника «розстріляного відродження» Михайла Драй-Хмару.

Олександер Шугай Фундація імені Івана Багряного. Хроніка доброчинної діяльності в Україні та її межами. Репортажі, інтерв’ю, рефлексії, нотатки, рецензії, відгуки, повідомлення. Ця книга є спробою на основі документів стисло розповісти про засновників, жертводавців і той нелегкий, але славний шлях, пройдений Фундацією за сорок років існування.

Пропонуємо збірку поезій Володимира Някляєва – відомого білоруського письменника, а також політика, який зазнав репресій від лукашенківської диктатури під час подій зими 2010 року. У книзі «Кін»  зібрано вірші від 1960-х до 2000- років.

Пригодницькі повідомлення Олега Коцарева «Неймовірна  історія правління Хлорофітума першого». У своїх сюжетних поворотах Коцарев абсолютно непередбачуваний.

Література з У Інформаційного Управління апарату Верховної Ради України

Данте Аліг’єрі « Нове життя» – збірка ранньої лірики поета, яка вперше опублікова лише 1576 року -  « Перлина Дантової юності» (кохання до Беатріче).

Твори зарубіжних письменників:  романи-фентезі Лахлана  М.Д. « Песнь Валькирии», Гаррісона Г. «Народження Сталевого Щура» , 2 романи Сапковського А. «Відьмак. Кров Ельфів» та Відьмак . Час погорди».

 В романі «Острів напередодні» Умберто Еко, як завжди у своїх творах, порушує питання, які завжди хвилюватимуть людство, – що є життя, що є смерть, що є кохання, як улаштований Всесвіт…

Чак Поланік «Створи щось. Історії, які неможливо (не) прочитати»: збірка оповідань. Поланік знову шокує, і цього разу – божевільними ідеям. Щоб їх сприйняти, треба мати міцні нерви.

Роман Ренсома  Ріггза «Дім дивних дітей» –  про нічні кошмари, що мучили підлітка.

Прозові твори українських письменників: Василя Карп’юка «Ще літо, але вже все зрозуміло»,  роман Станіслава Стеценко «Війни художників», який  оснований на реальних фактах біографії відомого українського художника і розвідника-нелегала Миколи Глущенка і відображаїє події 1940 року, Марія Галіна «Автохтони» (російська письменниця українського походження), роман  Володимира Гжицького «Чорне озеро (Кара-Кол)», роман Ярослава Мельника  (письменник-сюрреаліст, фантаст) «Маша, Або Постфашизм» – це  перший в Україні інтелектуальний трилер про витоки людської жорстокості, Сергій Іванов «Противо Речия» та «Бессарабські оповідання» нова книга Валерія Азманова про різні історичні періоди життя болгарського народу, Костянтин Когтянц «Монети для патріарха» – фентезі.  

 Міфічність поезії Василя Стуса «Небо. Кручі. Провалля. Вода» – Символічні стихії, в яких і з якими поет жив, боровся, розчинявся, змагався, творив, Альманах фестивалю Ан Т-Р-Акт паралелі меридіанів; Ольга Багрий «Призрачные дали»; Наталка Білоцерківець «Ми помрем не в Парижі»; Леонід Вайсман «Войны»; Лилия Завойская «Нет ничего выше любви»; Олександр Ірванець «Санітарочка Рая»; Сергій Корсун «Ніколи я вже не назву…»; Оксана Куценко «Лялечки»; Надія Позняк «Шкіра»;  Лариса Учурханова «За сонцем – вгору»; Галина Фесенко «Із кроку в крок».  Грицько Чубай «П’ятикнижжя» – ця книга – як лист у пляшці, вкрай важливе послання з минулого в майбутнє тим, хто може його відчитати, тим, хто зуміє проростити у серці живі слова.  

 Читайте з нами!

IMG_20160712_140356IMG_20160712_141443IMG_20160712_141616