Нові надходження: вересень 2015

460353_f3240Багаторічна успішна співпраця бібліотеки з Інформаційним управлінням Апарату Верховної Ради України дає можливість постійно поповнювати книжкові фонди новою художньою літературою сучасних зарубіжних та українських авторів, посібниками з навчальної літератури та збірками патріотичної поезії. Так у серпні місяці до бібліотеки надійшли новинки літератури, про які далі…

Серед новинок романи фінської письменниці Софі Оксанен із cерії “Карта світу”: “Очищення“, в якому через світосприйняття простої естонської селянки показани жахіття репресивної системи  Естонії другої половини ХХ століття, та “Коли голуби зникли“, про Естонію, що пережила у 40-х роках ХХ століття подвійну окупацію – СРСР, нацистської Німеччини і знову СРСР, а також війну. У центрі другої оповіді  історія красуні Юдіт та її чоловіка Едгара. Пристосовуючись  до кожної наступної влади, ставши зрадником і карателем, Едгар служив тим режимам, які знищували естонський народ.

З тієї ж серії роман Пітера Кері “Магія сліз”, який поринає читача у спогади бізнесмена, що жив півтора століття тому, та книга Меліни Камерич “Туфлі до вручення “Оскара“. О,Генрі колись написав, що для повноти життя людина повинна пережити бідність, любов та війну. У книжці Меліни Камерич усе це є в достатній кількості, тож її можна вважати експрес-курсом  з пізнання життя.

Сей-Шьонагон (966 – 1017) – відома японська письменниця і її “Записки в узголів’ї” один з кращих творів доби Хейан (794  – 1185), написаних у жанрі дзуйхіцу – філософського ліричного есе, сповіді. Перекладений багатьма мовами, цей геніальний твір “золотої  доби” японської класичної літератури вже понад тисячу років викликає захоплення у багатьох поколінь читачів у всьому світі, до числа яких відтепер мають змогу долучитися й українці.

Роман  турецької письменниці Решат Нурі Гюнтекін “Клеймо” розповідає про те, як молода людина на ім’я Іффет визнає себе винним і потрапляє за грати заради того, щоб захистити кохану жінку від ганьби і покарання. Проте, принісши у жертву заради коханої своє чесне ім’я, він ще не усвідомлював,  що померти і стати легендою легше, ніж жити із клеймом злодія. 

Роман американського письменника  Гвена Купера “Історія однієї кішки.  Головною героїнею роману є зеленоока пухнаста кішка Пруденс – це все що залишилось у Лаури від матері.. Подружнє життя не ладиться і кішка стає для дівчини уособленням любові і надії. А коли з тваринкою трапляється біда, Лаура та її чоловік кидають усе, щоб урятувати  Пруденс… і рятують своє кохання.

Привертають увагу і твори сучасних українських письменників: Сергія Жадана “ДепешМод. Ще одна розмова”, Олександра Вільчинського “Криївка”,  про пошуки сучасної молоді себе і свого місця у житті.

Макс Кідрук “На Зеландію”: невтомно досліджуючи цікаві місцинки нашої планети, побував у 31 країні й написав 14 книжок. Його історії про веселі мандрівки до найнеймовірніших закуточків світу з купою цікавенних пригод, приправлені до того ж дотепним гумором, не можуть залишити байдужим нікого.

Серед нових надходжень є й поетичні збірки сучасних авторів,  це:

Марія Тимчук “На все є час”; Ольга Лищук “Чудеса по заказу”; збірка націоналістичної поезії “Відлуння свинцевих громовиць; Максим Матковський “Ніж”; Володимир Потята “Відлуння”; збірка віршів Володимира Давидченка “Природа и время” із серії “Сучасна книга.

“Сни Аурінії“, − збірка різножанрової прози про історичне місто Сонця – Кам”янець_ Подільський” та дивовижну дівчину Аурінію, яка мріяла назавжди лишитися молодою і вродливою.; Проза, поезія, публіцистика”Книга Володимира Гутковського “Запискиэтого человека”Маленька повість в листах та віршах Володимира Іл’їна та Святослава Хрикіна“Находка ЄСХА”Оповідання та повісті Олега Лаврент’єва “Халва” (усі оповідання написані автором на протязі восьми років – у стилі фентезі).

Якщо Вам  подобається цікава талановита проза, Вам варто прочитати повість “Фоззі: Сопровождающие лица”Олексадра Марданя. Ця книга кидає читача у шалений вир мафіозних розбірок, рекету, буденності кримської міліції та аферистів усіх мастей.

Для студентів філологічних факультетів нові посібники Ірини Павлів “Урокизукраїнської літератури для 6 класу” та Ольги Рудницької “Уроки з української мови для6 класу”.

Завершує нові надходження цикл збірок патріотичних пісень та поезій: “Гей, колись була розкіш – воля!”, “Розпрягайте, хлопці, коні”; Володимира Симоненка та Володимира Сосюри “Любіть Україну”; Бориса Грінченка, Павла Тичина та Максима Рильського “Ще не вмерла Україна”.

IMG_9974IMG_9975IMG_9976 Також бібліотека поповнила свої фонди літературою, подарованою видавництвами “Криниця”  та “Мистецтво“, які 27-30 серпня презентували свої видання в Національному центрі ділового та культурного співробітництва “Український дім” на книжковій виставці-ярмарці до Дня Знань. З них: перший збірник прози Володимира Козловського “Немного вечера на пляжном песке“, виданий у 2008 році та його ж книга “Картата сорочка” (оповідання, новели, повісті).

Історична поема Людмили Коваленко “Маруся Богуславка“. Постать Марусі Богуславки, легенди рідного краю, давно вабить загадковістю. Чому нині стоїть вона в бронзі на березі Росі − там, де колись жила? Відповідь на це запитання Ви знайдете в історичній поемі, яку створила на початку ХХІ століття її землячка, духовна сестра, Людмила Коваленко

У книзі Олексія Дмитренка “Аіст сильніший від смерті” розповідається про життя та смерть поета, лейтенанта з Дніпропетровщини Олексадра Стовби, що загинув у замовчуваній   війні в Афганістані у 1980 році.

Книга Володимира Стадниченка “Садівник щастя” це щира й чесна авторська спроба виписати об’ємний образ Григорія Сковороди − видатного українського філософа, письменника, мораліста. Книга розрахована на вдумливого читача, який відчуває потребу приєднатися до сучасного «сковородинівського» руху, зробити свій внесок у духовну «сковородинізацію» України.

Поетичні та прозові твори:                                                                                               

Віктор Терен − поет, прозаїк, лауреат українських та міжнародних літературних премій. До його двотомника “Вибраного” ввійшли кращі поетичні й прозові твори.

З дванадцятирічного віку  Валерія Михалко пише вірші і пісні, багато з яких увійшли до її збірки “Взгляд сквозь время”.

Книга письменниці Тетяни Майданович “Откровенный разговор. Духовная правда о человеческой душе” це не просто бесіда автора з читачем, а відверта розмова між людиною і Богом.

Книга молодої авторки Тетяни Лебедєвої “Бандерівка”, подарованої бібліотеці автором власноруч із дарчим підписом, розповідає про історію кохання українки і російського хлопця на тлі революції на Майдані, анексії Криму і війни на сході. Через неоголошену війну, що спалахнула між Росією і Україною, щастя молодих людей перетворюється на трагедію. Повість сповнена роздумів героя-росіянина про менталітет українців, причини і наслідки того, що відбувається.

Приємного читання!

IMG_9977