Нові надходження: березень 2016

460353_f3240В березні місяці наша бібліотека отримала від Інформаційного управління апарату Верховної ради України 23 примірники нової літератури, від видавництва «Криниця» – 7 при мірників та подаровані користувачами 37 примірників. До Вашої уваги:

книга відомої української письменниці Любов Гонтарук «Лицарі звитяги» до річниці подій на Майдані. Лицарі звитяги  -  це герої, які віддали своє життя за нас. Серед загиблих  -  такі молоді, красиві, юні, а ще старші, але такі само відважні й мудрі… Чому вони загинули? Хто найняв снайпера, і не одного? І найважливіше: навіщо снайперові вбивати?  Вічна слава Героям Небесної Сотні Майдану!

Художньо-документальний роман білоруської письменниці Світлани Алексієвич, Нобелівської лауреатки 2015 року, говорить голосами «маленьких людей» про катастрофу,що зруйнувала мільйони життів, перевернула світогляд цілого покоління. Роман створено на основі розлогих інтерв’ю з потерпілими та очевидцями Чорнобильської  трагедії: ліквідаторами та їхніми близькими, вимушеними переселенцями з уражених радіацією регіонів та самоселами «зони», посадовцями, від рішень яких залежали долі десятків тисяч людей, та дітьми, котрі знали, що народилися вже приреченими.

«Музей покинутих секретів» роман Оксани Забужко, що визнано українською і зарубіжною критикою не тільки за найвидатніший твір української літератури доби незалежності, а й за один із найважливіших у всій літературі Східної Європи після падіння комунізму.

Оля  Стасюк навчається у Вінницькому ліцеї № 7. Вона є призером і переможцем багатьох українських та міжнародних конкурсів та олімпіад. «Вклонися небу» – це друга збірка юної поетеси. Її вірші вражають своєю щирістю і безпосередністю, а також зовсім не дитячими роздумами про світ, природу, людину, сенс життя.

У серцевині біографічної повіті «Страждати,терпіти, любити…»  -  доля актора й педагога, особистості діяльної та добросердної.. До книги Олександра Кавуненка увійшли також поема «Словомовець» та відгуки шанувальників Паламаренкової творчості, його рідних і колег про визначний внесок митця в українську культуру.

Книга Наталії Пуряєвої про Омеляна Ковча, Івана Павла П, Олександра Ковча, Далай-ламу Х1У, Валерія Марченка розповідає про національну, релігійну, людську толерантність, про вміння молитися, розуміти і прощати. Про те, що всі люди взаємопов’язані, навіть коли часово чи територіально віддалені один від одного.

Приверне увагу молоді  і цикл фантастичних романів таких, як:»План Арагорна» Сергія Бадея, «Порри Гаттер и Каменный Философ» Андрія  Жвалевського та Ігоря Митько, кращий твір майстра світової  пригодницької  літератури Артура Конан Дойла «Записки про Шерлока Холмса», фантастичний бойовик Григорія Шаргородського «Убивец  магов», один  із найкращих романів Томаса Майна Ріда, що належить до золотих сторінок пригодницького жанру «Білий вождь», легенда радянського детективу «Ларец Марии Медичи» Еремея Парнова, фантастичний роман Юрія Пашковського «Кружева бессмертия» та військово-істоична фантастика Германа Романова «Спасти Колчака!», про те як наш сучасник, ветеран Афгану та Чечні, опинившись в тілі  колчаківського офіцера намагається  відбити золото Адмірала та врятувати самого Колчака.

Книги, отримані від Інформаційного управління  Апарату Верховної ради України це нова література, що вийшла друком у 2015-16 роках у Харківськомсу видавництві «Клуб сімейного дозвілля». : роман Касандри Клер «Місто кісток» про п’ятнадцятирічну  Клері  яка вважала себе звичайнісіньким підлітком, доки одного чудового дня не з’ясувала, що належить до давнього роду таємничих мисливців за тінями.

Роман американського письменника Еріка Свайлера «Книга домыслов» розповідає про таємничу старовинну книгу, надіслану незнайомим букіністом, відкриє молодому бібліотекарю Саймону Ватсону  історію його сім’ї – двохсотрічної  династії циркових артистів.

1880 рік. Бабуся залишила Паулі у спадок ванільну плантацію на далекому таємничому Мадагаскарі. Проте, щоб дістатися до неї, потрібно перетнути весь ост рів із його тропічними джунглями, хижими тваринами й отруйними павуками. Разом  з Паулою вирушають у ризиковану подорож четверо попутників. Це сюжет пригодницького роману німецької письменниці Беатрикс Маннель «Затерянный остров».

Пригодницький роман     американського письменника Джеймса Нельсона «Ладья вікінгів»

Двоє молодих вікінгів здобувають неабиякий трофей на рибальському судні Корону Трь ох королівств Ірландії, але заволодівши таємним скарбом, вікінги навіть не уявляють, які випробування їм доведеться подолати далі.

Роман  Макса Кідрука «Бот. Гуаякільський парадокс» розповідає про кращого у минулому програміста компанії «ТТР», Тимура, який більше не здатний займатися програмуванням. Він намагається забути події п’ятирічної давнини, коли  створені ним боти втілилися у плоті й перетворилися на жахливих вбивць.

«Любов славетних письменників у листах і в житті»– це збірник художньо-документальних нарисів . Саме з листів, дібраних до цієї книжки, ви дізнаєтесь чимало цікавого з життя класиків світової літератури, глибше зрозумієте витоки, суть того чи іншого твору, збагатитесь мудрими думками видатних майстрів слова.

“Повістинка про Потворка” Віктора Терена відлунюється біль осиротілих та безпритульних дітей.Історичними можна назвати повість «Брати» та всі оповідання «інтернатського» циклу 80-х рр., повість «Костюмчик до осені» про важкі, бідні, але по-своєму щасливі післявоєнні літа.

Перший збірник прози «Немного  вечера на пляжном  песке»  було надруковано у 2008 році. Книга «Картата сорочка» (оповідання, новели, повісті) – друга зустріч автора із широкою читацькою аудиторією. В ній зібрано деякі як уже опубліковані, так і нові твори Володимира Козловського в перекладі українською мовою.

IMG_1080IMG_1081IMG_1077IMG_1078IMG_1075IMG_1079IMG_1071IMG_1072