Новинки 2017-го від українських видавництв

http://chytay-ua.com/

Серця книголюбів просто не може не зігрівати той факт, що український видавничий ринок нарешті починає помітно оживати і розвиватися. З’являються нові видавництва, нові імена, українська книга знаходить себе у нових жанрах (графічні романи, комікси, нон-фікшн, підліткові романи), переклади світових бестселерів все частіше радують читацьке око, а якість робіт українських авторів та ілюстраторів гідно оцінюється міжнародними преміями і дипломами.

І хоча більшість видавців визнають: те, що є зараз, – лише маленька часточка того, що хотілося б мати і що є вкрай потрібним, стриманого оптимізму вони не приховують і збавляти оберти ніхто не планує. У наступному році нас продовжать радувати перекладами світової класики та бестселерів різних жанрів, відкриватимуть імена молодих талановитих українських письменників та тішитимуть новими книгами вже іменитих майстрів слова.

В останні дні року Читай.ua запитувало в українських видавництв, які саме книжкові смаколики готують вони читачам у 2017 році. Забігаючи наперед, мусимо визнати: вибрати буде з чого! Тож, книголюби, пора відкладати гроші на нові книжечки!

 

КНИЖКОВИЙ КЛУБ “КЛУБ СІМЕЙНОГО ДОЗВІЛЛЯ”

Серед найцікавіших новинок першої половини року видавництво планує порадувати нас, зокрема, такими:

Харукі Муракамі, ” Безбарвний Цкуру Тадзакі та роки його прощі”

Тринадцятий роман Харукі Муракамі був написаний в жанрі магічного реалізму й розповідає про чоловіка, який намагається зрозуміти, чому його життя 16 років тому пішло не так, як він хотів. Цей роман багато хто з читачів вважає дуже близьким до “Норвезького лісу”, одного з кращих творів автора.

 

Френк Герберт, “Дюна”

Науково-фантастичний роман американського письменника Френка Герберта, перший в низці з шести романів, що складають його фантастичну сагу. Дія роману відбувається у вигаданому всесвіті Галактичної імперії, що їй підвладні безліч екзопланет.

Чак Поланік, графічний роман “Бійцівський клуб-2″

Сиквел книги Чака Поланіка “Бійцівський клуб”, проілюстрований Камероном Стюартом. Дія відбувається через декілька років після подій, описаних в оригінальній книзі. Оповідач Тайлер Дерден переживає не найкращі часи: він продовжує сидіти на ліках, його шлюб з Марлою Зінгер тріщить по швах, а в родині тим часом підростає їхній дев’ятирічний син Джуніор. Сама Марла теж не в захваті від свого чоловіка. Терпіння жінки вичерпується: вона підміняє ліки, завдяки чому Тайлер виривається на волю.

Мігай Чиксентмігаї, “Потік. Психологія оптимального досвіду”

Мігай Чиксентмігаї – американський психолог угорського походження, відомий своїми дослідженнями щастя, творчості, суб’єктивного добробуту та веселості. Чиксентмігаї знайомить читачів з теорією, згідно з якою люди найбільш щасливі, якщо перебувають в особливому потоковому стані, який нагадує дзен: стані повного єднання з діяльністю та ситуацією, коли людина повністю включена в те, що вона робить.

Річард Докінз, “Егоїстичний ген”

Книга Річарда Докінза присвячена еволюційній біології. Автор вводить поняття «егоїстичний ген» для опису геноцентричного погляду на еволюцію, згідно з яким еволюція розглядається як еволюція генів, оскільки відбір на рівні особин майже ніколи не переважає відбір на рівні генів. Докінз вводить також поняття “мем” як основну одиницю передачі культурної інформації.

 

ЛІТЕРАТУРНА АГЕНЦІЯ “DISCURSUS”

Вже на початку 2017 року літературна агенція “Discursus” представить дві надзвичайно цікаві книги.

Назва “10 успішних українських брендів” говорить сама за себе. Це історії українських компаній та брендів, що почали працювати за роки незалежності України, і вже досягли вершин у своїх галузях. Ще важливий нюанс: вони не просто стали одними з перших, а зробили це чесно й нині можуть детально розповісти про свій шлях.

 

Нарешті в ролі “київської” письменниці виступить Маргарита Сурженко, авторка двох книг про АТО і переселенців. Її новий роман “Квартира київських гріхів” водночас захопливий, легкий, жіночний, містичний і, звісно, любовний.

 

Нова видавнича гілка літагенції “Брустури” представить найповнішу на сьогодні книгу прози Василя Портяка “Охоронителі Діви”. У “Discursus” вважають, що це буде одна з найважливіших прозових книг 2017 року. 

 

 

ВИДАВНИЧИЙ ДІМ “КОМОРА”

 

Оксана Забужко,  “Шевченків міф України: Спроба філософського аналізу”

Книга Оксани Забужко «Шевченків міф України: Спроба філософського аналізу» вперше вийшла друком 1997 року і справила ефект бомби в українському літературознавстві. Говорячи про творення національного авторського міфу, архетипи, культурну емансипацію та нову парадигму співжиття з імперією, розкодовуючи шевченків текст за допомогою християнської філософії та народної демонології, авторка викликала шалений спротив прихильників традиційного сприйняття й канонічного трактування Шевченка. У 2017 році видавництво “Комора” перевидає цю унікальну працю з додатками – добіркою рецензій, критики та публіцистики, що відображає бурхливу полеміку, яка розгорнулася після виходу книги.

 

Вацлав Гавел, “Промови та есеї”

П’ять блискучих текстів Вацлава Гавела, одного з найяскравіших інтелектуалів ХХ століття, дисидента, політичного діяча, першого президента Чеської Республіки. Він говорить про важливість солідарності між народами Європи й відповідальність західної цивілізації, про те, що втрачає суспільство, уражене тоталітаризмом. Вацлав Гавел нагадує про важливість історії, свободи, сумління, особистої відповідальності та спільних дій. І хоча тексти написано про інший час та інше суспільство, українцям буде напрочуд легко впізнати в них проблеми, які ще не вповні здолали ми самі.

Їржі Гаїчек, “Риб’яча кров”

Гана повертається додому, в маленьке село в Південній Богемії, у якому виросла і яке покинула багато років тому. Тут є батько, якого вона давно не бачила, брат, із яким батько не бажає спілкуватися, друзі дитинства та юності, яких вона пам’ятає зовсім іншими. І тепер, після тривалого “іншого життя”, вона прагне дати раду своїм спогадам, стосункам, задавненим почуттям і образам. Спогади з дитинства героїні відтворюють історію, типову для традиційних сільських районів Чехословаччини у 80-х роках минулого століття, її родина і її село – серед багатьох, які було зруйновано швидким поступом соціальних змін та індустріалізації.

 

 

Яцек Денель, “Матінка Макрина”

Нова книга вже добре знаного в Україні польського автора Яцека Денеля про велику релігійну містифікацію позаминулого століття. Жінка, відома як Макрина Мечиславська, стала народною героїнею, видаючи себе за мученицю за католицьку віру. Її вигадана історія, що виросла на чутках, страхах і прагненні чуда, легко заступає справжню. І раптом виявляється, що розрізнити святість і облуду, віру й божевілля іноді майже неможливо, а іноді це просто нікому не потрібно.

 

ВИДАВНИЦТВО “VIVAT”

Кузько Кузякін, “Трошки біла чорна-пречорна книжка”

Якщо опівночі в чорному-пречорному лісі одна необачна чорна-пречорна вівця зустріне білого-пребілого вовка, годі сподіватися від цієї історії чогось доброго. Тому замість бути мудрою й розумною, ця книжка вийшла чорною-пречорною. Хоч і трішки білою. Розповідає вона цікавинки про природу чорного й білого кольорів, чорних дір, про абсолютно чорне Сонце, походження деяких українських топонімів, чорно-білі види тварин, прислів’я, зорові ілюзії, омоніми та багато іншого. Виняткової чорноти від першої до останньої сторінки книжці додає чорний-пречорний гумор. А особливо невгамовні читачі знайдуть у ній цікаві завдання для самостійного виконання та експериментування з чорним і білим. Цей нон-фікшн для дітей однозначно припаде до душі і дорослим.

 

Вільям Грілл, “Антарктична енциклопедія Шеклтона”

Це унікальна книжка британського художника Вільяма Грілла про героїчну подорож Ернста Шеклтона і його команди до Антарктиди. В 2014 році видання було названо “Кращою ілюстрованою книжкою року” за версією The New York Times. Також книга отримала премію британської Асоціації ілюстраторів у номінації “Дитяча література: нові імена” й увійшла до переліку найкращих книжок 2015 року Комітету дитячої книги США.

 

Мішель Бюссі, “Літак без неї”

Ким виявиться тримісячне немовля – єдина людина, що врятувалася під час падіння літака? Дві сім’ї ведуть запеклу боротьбу за право оформлення опікунства над дитиною. Вісімнадцять років потому приватний детектив, який, здавалося б, знайшов ключ до цієї загадки, накладає на себе руки, лишивши по собі тільки зошит, в якому ньому викладено всі деталі розслідування. Читач виявляється втягнутим у карколомну гонитву в пошуках істини, аж допоки все не стане на свої місця. Чи всі ці події – лише випадкові збіги в хитросплетіннях долі? А може, хтось від самого початку маніпулює всіма персонажами цієї драми?

 

Малиновська Валентина, Ткачов Ігор, “Хатха-йога. Ілюстрована енциклопедія асан”

В “Ілюстрованій енциклопедії асан” запропонована унікальна система динамічних і статичних вправ: асан і пранаям, а також подані детальні описи техніки їх виконання. Тим, хто практикує йогу, запропоновано понад 200 фотографій, які допоможуть зрозуміти, наскільки точно і правильно виконується та чи інша дія. Вивірена багаторічною практикою послідовна система освоєння йогічної майстерності допоможе вам не лише отримати тілесне здоров’я, але й збагатитися духовно.

 

Татуся Бо, “Засиналочки”

“Засиналочки” – найцінніша книжка для усіх турботливих батьків. Адже матусі й татусі так потребують допомоги у надзвичайно важкій справі – укладанні свого невгамовного малюка до ліжечка. Ніжні, добрі вірші та казочки Татусі Бо заколишуть найнепосидючішу дитину.

 

Також у планах видання книги Рейнбоу Ровелл “Фанатка”, Ерін Моргенштерн “Нічний цирк”, Міхаеля Енде “Пунш бажання”, Робін Норвуд “Жінки, які кохають до нестями” та книга Вадима Гололобова” Їжачки і трошки ховрашки”, суть якої оповісти неможливо, можливо лише відчути.

 

  ВИДАВНИЦТВО “КАЛЬВАРІЯ”

Грігол Робакідзе, “Зміїна сорочка”

Ця  книжка – перше видання творів Грігола Робакідзе українською. У поетичній прозі Робакідзе заворожують фарби і відтінки, півтони психологічних взаємозв’язків та емоцій, виразність характерів, надзвичайно щедра, пластична, точна і влучна мова, багатство стилю і різноманітність манери.

Син, який шукає батька, молодик, який намагається пізнати й відчути своє коріння; чоловік, який усвідомлює пристрасть й природу жіночості… Це роман про кохання й пристрасть, про вірність і дружбу, які долають багато перешкод.

 

Машаду де Ассіс, “Посмертні записки Браса Кубаса”

“Посмертні записки Браса Кубаса” відкривають першу сторінку бразильського реалізму. За сюжетом Брас Кубас, багатий одинак, наважується після смерті написати оповідь про своє життя. Такі поняття, як правда, наука, доводи виглядають дискусійними і, на думку Браса Кубаса, є відносними. Автор дивиться на світ скептично і зневажливо, спрямовує свій критичний погляд на людський рід, та й самого читача перетворює на одну із жертв іронії своєї книги.

Графічний роман Марка Хендрікса “Тибет. Зцілення Мхуші, доньки м’ясника”

Мхуша страждає від хвороби, навіяної демонами. Місцевий правитель дає їй дозвіл на поїздку до монастиря в Дбу Лі, щоб відвідати ламу-цілителя. У супроводі свого сусіда Лхасо Мхуша вирушає на пошуки монастиря, які перетворюються на епічну подорож через роздроблені землі.

Чорно-білі ілюстрації Хендрікса приголомшливі в своїй простоті й гострій критичності. Він представляє Тибет з абсолютно іншого, несподіваного, боку. Хендрікс висміює пристрасть Заходу до езотеричної сторони буддизму і жадобу до влади серед буддійської еліти. Але в той же час книга є безсовісною одою недоторканому природному ландшафту Тибету.

 

Валентин Терлецький, “В.І.Н. (Вибору іншого немає) “

“В.І.Н.” не схожий на жоден із попередніх романів автора. Це нова книга запорізького письменника, журналіста і лідера рок-гурту “Декаданс”, телеведучого Валентина Терлецького. Читачі знають його як автора поезій, есе і романів. Це буде восьма видана книжка Терлецького, три з яких – збірки поезій і п’ять – романи.

 

 ВИДАВНИЦТВО “ЧАС МАЙСТРІВ”

Джеймс Крюс, “Тім Талер, або Проданий сміх”

Світовий бестселер про підлітка Тіма Талера, який жив у бідності і скруті, але вмів радіти і сміятися так щиро, що захоплювались усі навколо. Щирий, дзвінкий сміх був його справжнім скарбом, та малий навіть не здогадувався про це, бо мріяв мати самокат та наїстися вдосталь тістечок. І ось одного разу він проміняв свій безцінний сміх на можливість бути багатим. Та чого варті гроші, коли ти не можеш порадіти своєму багатству чи просто посміхнутися?

 

Анна Коршунова, “Комп і компанія”

Владик виріс у місті і навіть тиждень у селі без комп’ютера й Інтернету здається йому справжньою каторгою. Та вже за кілька днів він разом із компанією нових друзів вартуватиме на таємних тренуваннях, зазіхатиме на черешні в сусідському садку, врятує від шахраїв шкільний комп’ютерний клас і вигадуватиме купу причин, аби лишитися в селі до кінця канікул і здійснити таємний план “Сто кроків”. Ця книга може стати для підлітка першим кроком до усвідомлення переваг “живого” спілкування і крім того показує позитивний приклад адаптації дітей з особливими потребами до повноцінного життя в суспільстві.

Ярослав Яріш, “Самійло”

Історична пригодницька повість описує події, що відбуваються в часи, коли кочівники чинили набіги на українські землі, щоб грабувати та полонити людей. Сільський підліток Самійло вирушає у небезпечну мандрівку через таврійський степ до Криму, прагнучи звільнити молодшу сестричку, поневолену загарбниками. Книжка розповідає про славетне козацтво, про козаків-характерників, про честь, звитягу, готовність на самопожертву заради святої мети, друга чи побратима по зброї, про свободу, волю, любов до Бога, Вітчизни і людей, про здатність прощати і вірити.  

Анастасія Шевердіна, “Крамниця щастя”

У «Крамниці щастя» можна придбати те, чого вам не вистачає: сміливість, успіх, друзів. Та не кожен може впоратися з купленим другом, розважливо використати набір, який приносить успіх чи здійснює бажання, а краса та симпатія інших людей не завжди дарують радість… Той, хто відважився на таку покупку, має бути готовим до сварок, непорозумінь із близькими, зустрічі з казковими тиграми, кохання заклятого ворога та карколомних пригод. Роман є переможцем літературного конкурсу “Корнійчуковська премія” і допомагає зрозуміти, чи готові ви насправді до здійснення ваших найзаповітніших мрій.

Наталя Гузєєва, “Любов та сімнадцять страждань Петрика П’яточкіна”

Петрик П’яточкін, що так весело рахував слоників у дитсадочку, виріс, став школярем і найбільше цікавився футболом і прогнозом погоди, від якої залежить кожен матч у дворі. Та якось навесні на нього впала любов разом з усіма її стражданнями, страхами, невпевненістю і… синдромом глобального потепління. І хоч йому дуже захотілося втекти від всього цього і навіть від коханої Каті на безлюдній острів, він проходить цей тернистий шлях, учинивши багато веселих дурниць і подвигів.

ВИДАВНИЦТВО СТАРОГО ЛЕВА

Леонід Ушкалов, “Шевченко від А до Я”

Продовження серії книжок “Видавництва Старого Лева” для родинного читання про відомих діячів. У цій книжці чудове все: живий і зрозумілий текст, неповторні ілюстрації, дуже людяний і близький кожному Шевченко. Видання – однозначний must have для кожного.

“Коханець леді Чаттерлей” Девіда Герберта Лоуренса з ілюстраціями творчої майстерні “Аґрафка” та у перекладі Соломії Павличко. Ця книжка не потребує додаткової реклами. Легендарний текст, віртуозний переклад, що вже встиг стати класикою, відверті, сміливі і від того ще більш заворожуючі малюнки творчої майстерні “Аґрафка”.

Анджела Нанетті, “Чоловік, який вирощував комети”

Як і всі твори Анджели Нанетті, ця книжка не тільки для дітей. Вона для всіх, хто вірить у мрії, і часом підводить погляд до зоряного неба: а що як там з’явиться комета, котра несе відповіді на запитання, які у кожного свої.

 

Денис Мандзюк, “Копаний м’яч. Коротка iсторiя украïнського футболу в Галичинi 1909–1944

Історія українського копаного м’яча почалася задовго до війни і того часу, коли Україну почали ідентифікувати як державу. Ця книга – перша ґрунтовна спроба дослідити історію українського футболу в Галичині у першій половині ХХ століття (1909–1944). Тут не просто документально зафіксовано історію матчів, а й простежено долю популярних у міжвоєнні роки футболістів, вміщено авторські версії й оцінки тодішніх футбольних подій та інтриг.

 

ВИДАВНИЦТВО “НАВЧАЛЬНА Книга – БОГДАН”

 

Лауреат премії Гюґо книга “Кантата за Лейбовіцем” Волтера Міллера в історії наукової фантастики XX ст. – річ не просто велика чи видатна, вона — вершинна. По суті, це – Біблія постапокаліпсису, історія про світ, що пережив ядерну катастрофу, про темні століття, що настали після неї, і, звичайно, про віру – промінець світла посеред безмежного океану пітьми. Хай береже нас святий Лейбовіц!

Вперше українською планується видання “дорослого” Кіплінга. Роман “Кім” Ред’ярда Кіплінга розповідає про сироту, сина солдата-ірландця, котрий проходив службу в індійських військах. З малих років хлопцеві доводиться щодня боротись за життя. Кім володіє унікальним талантом розуміти та викликати прихильність до себе навколишніх людей. Тож одного разу він потрапляє в поле зору англійської розвідки, після чого залишається в її лавах до кінця життя. І все це на фоні колоритного життя Індії.

Вона вчинила перелюб. У далекій Америці далекого 1641 року. Пуританський суд присудив їй носити на грудях ганебний знак – шарлатову літеру. Та як буде поводитись ця буква? Чи не заживе власним життям? Дізнаємося з роману Натаніеля Готорна “Шарлатова літера”.

 

Також у планах видавництва продовження і завершення серії “П’ятикнижжя Лемове“: “Зоряні щоденники. Зі спогадів Йона Тихого. Футурологічний конгрес. Мир на землі. Книга 3″, “Розповіді про пілота Піркса. Фіаско. Книга 4″, “Високий замок. Лікарня трансформації. Ранні оповідання. Книга 5″ від культового фантаста Станіслава Лема.

 

Також читачів очікуватиме завершення циклу Дена Сіммонса “Пісні Гіперіона” – “найбільш амбітного епосу в жанрі космічної опери”, як характеризує цикл поважна енциклопедія Клюта-Ніколлса.

 

ВИДАВНИЦТВО АНЕТТИ АНТОНЕНКО

Видавництво Анетти Антоненко отримало ексклюзивне право на видання останнього роману Ісабель Альєнде “Японський коханець”. Російською мовою роман ще не вийшов, тож видавець сподівається встигнути раніше “братнього сусіда”. Цією книжкою видавництво Анетти Антоненко продовжить знайомити українського читача з чилійською письменницею, ім’я якої стоїть в одному ряду з великими майстрами жанру магічного реалізму: Габріелем Гарсія Маркесом, Хорхе Луїсом Борхесом, Хуліо Кортасаром, Маріо Варгасом Льйосою.

 

Порадують нас і новим перекладом книги Еріка-Емманюеля Шмітта “Концерт пам’яті ангела”. Анетта Антоненко справедливо вважає, що за останні 10 років у Шмітта в Україні багато прихильників і кожна його наступна книжка українською  ̶  це особистий подарунок видавництва читачеві.

 

У квітні 2017 року виходом 3-ї та 4-ї книжки творчої спадщини Хуани Інес де ла Крус в перекладах Сергія Борщевського завершується великий “мексиканський” проект. Книжка 4 – це білінгва вибраного з трьох книжок. Наклад буде безкоштовно поширено на іспаномовних кафедрах університетів України.

Також видавець відкриє для українського читача ім’я Кароліни Ламарш, подарувавши йому переклад роману “День пса” від Івана Рябчія. Головний герой – пес, як і в романі “Жюль” Дідьє ван Ковеларта (українською ось-ось побачив світ). Психологічний реалізм – ось як окреслює жанр твору Анетта Антоненко.

В лютому на книжкових полицях з’являться ще такі новодруки, як “Аероплани” Карлоса Горостиса, а навесні “Поміж двома Картотеками” Тадеуша Ружевича.

Українські автори теж не пасуть задніх. Любко Дереш завершує роботу над великим романом Біжи й кричи. Вихід роману планується до Форуму видавців у вересні. Читачів порадує і новий роман Остапа Дроздова з таємничою назвою №2. Автор не залишить своїх читачів розчарованими. Навесні книгу можна буде побачити у книгарнях.

 

ВИДАВНИЦТВО “ФОНТАН КАЗОК”

Сашко Дерманський, “День народження привида”

Велика красива книжка в подарунковому форматі з циклом нових казок неперевершеного Сашка Дерманського, які вирізняються неповторним гумором, дивовижною теплотою спілкування з дитиною і художньою довершеністю. Ілюстрації Любки Франко виконані в унікальній техніці акварелі по тонкому шовку.

Іван Андрусяк, “Лякація”

Іван Андрусяк – один із найулюбленіших поетів сучасних українських дітей. Кумедні, розбишацькі сюжети, яскраві образи й “добрі капості” у нього неодмінно поєднуються з досконалою поетичною технікою, тонким чуттям мови і ефектною звуковою грою. Збірка “Лякація” удостоєна у 2016 році Корнійчуковської премії, а низка віршів із неї включена до нової шкільної програми для вивчення в третьому класі.

 

Олеся Мамчич, “Тиранозавр Оленка” / Олена Горобець, “Горобці-молодці” (книжка-перевертун)

“Тиранозавр Оленка” – друга збірка для дітей однієї з найяскравіших сучасних молодих поетес Олесі Мамчич. “Горобці-молодці” – дебют у літературі для дітей талановитої поетеси з Кропивницького Олени Горобець. Хвацькі і з добрим гумором написані, а іноді й наспівані вірші весело і грайливо проілюструвала відома художниця Світлана Сова. Низка віршів Олесі Мамчич із книжки включена до нової шкільної програми для вивчення в четвертому класі.

 

Олег Чаклун, “Мікробот і дерево надії”

Третя казка з суперуспішного циклу пригод маленького робота Мікробота – справжнього супергероя сучасних українських дітей. Цього разу Мікробот і його друзі беруть участь у чемпіонаті галактики з хованок, який проходить на планеті містерія, де немає нічого сталого, усе постійно змінюється. А відтак виявляється, що цю планету захопив страшний космічний пірат… Надсучасні технології, суперможливості, дива техніки органічно поєднуються в новій книжці найтаємничішого сучасного українського дитячого письменника Олега Чаклуна з живими традиціями доброї казки.

 

Тетяна Стрижевська, “Файні товсті дівки, йо! “

Нова книжка в резонансній серії для дітей середнього шкільного віку “Книжка про мене”, де в героях сучасні молодші підлітки мають упізнати себе. Напрочуд тонко, смачно й ефектно прописана психологічна історія про становлення юних характерів. Двоє суперґламурних київських дівчаток, життя яких розписане буквально до секунди згідно з рекомендаціями модних журналів, одного прекрасного дня опиняються далеко від звичної для них цивілізації – у бабусі в маленькому карпатському селі.

 

ВИДАВНИЦТВО “СМОЛОСКИП”

 

Володимир Тиліщак, “1930. У.С.Р.Р. Повстання: науково-популярні нариси”

1930 року, напередодні Голодомору, Україною прокотилася масштабна хвиля селянських мирних протестних виступів та збройних повстань проти сталінської політики розкуркулення і насильницької колективізації. Книга ознайомлює з перебігом та особливостями певних повстань і заворушень у різних регіонах України та вперше відкриває сучасним читачам імена їхніх учасників.

 

Архів Розстріляного Відродження. Лесь Курбас і театр “Березіль”: Архівні документи (1927—1988), упорядник  Ольга Бертелсен

До цього видання увійшли архівні матеріали про видатного українського режисера, актора та теоретика театру Олександра Курбаса і його театр “Березіль”. Документи розкривають нелегкі будні театру в його харківський період, стосунки між акторами, ставлення акторів до майстра, а також ставлення влади до театру і його керівника. У книзі подано матеріали архівно-слідчої справи Курбаса та матеріали, пов’язані з його реабілітацією. Документи цієї колекції зберігаються в архівах Києва і Харкова. Більшість документів оприлюднюється вперше.

 

Олег Рарицький, “Партитури тексту і духу (художньо-документальна проза українських шістдесятників)”

Монографія має на меті системно-аналітичне вивчення метажанру художньо-документальної прози українського шістдесятництва як сегмента цілісного літературного процесу другої половини ХХ століття і аж до нашого часу. Наявний матеріал дає змогу аналізувати, систематизувати й узагальнити художньо-естетичні критерії тексту в цілому; водночас акцентуються специфічні особливості художньо-документальної прози шістдесятників. Література нон-фікшн цього творчого покоління вперше осягається у всій своїй повноті.

 

“Муза і чин Остапа Луцького”, упорядники В. Деревінський, Д. Ільницький, П. Ляшкевич, Н. Мориквас

У книжці “Муза і чин Остапа Луцького” зібрано тексти, присвячені життю і діяльності цього непересічного українця. Його образ органічно висвітлено у різних площинах: і як літератора, і як громадсько-політичного діяча. У виданні подано також авторські поетичні збірки, переклади, різноманітні статті, щоденникові записи й вибраний епістолярій.

“Світ про Україну та українців”, упорядник Василь Кирилич

Це зібрання заяв, коментарів, витягів з документів, роздумів про Україну та українців державних діячів, політиків, дипломатів, представників міжнародних організацій, учених, письменників і митців іноземних країн, а також духовенства різних церков. Окремим компонентом видання є стислі повідомлення іноземної періодики про Україну та фотоілюстративний матеріал. Книга утверджує істину, що світ цікавився Україною впродовж віків, прагнув інтегрувати її у свої геополітичні інтереси, з подивом довідувався про природні багатства України, зачаровувався незламністю українців у боротьбі за свободу. 

 

ВИДАВНИЦТВО “НАШ ФОРМАТ”

Насім Талеб, “Чорний лебідь”

“Чорний лебідь” – це одна із найвпливовіших книг з часів Другої світової війни за версією Sunday Times. У світі продано понад 3 млн її примірників, книга перекладена більш ніж 30 мовами.

Не кожного року у світі з’являється книжка такого інтелектуального масштабу і пристрасті. Талеб поєднав філософію, математику, автобіографію і художню літературу у дуже приємний і поживний коктейль. У нього вийшов епістемологічний трактат, тобто книжка про межі і природу знання, про величезне значення випадковості у житті людини і правила безпеки в умовах невизначеності.

Селесте Інґ, “Несказане”

Лідія – центр всесвіту сім’ї Лі. Довкола неї обертаються усі мрії, сподівання, слова і вчинки. Мати наперед визначила її долю: свою блакитнооку дівчинку вона бачить лікаркою, дорослою, упевненою в собі жінкою. Купує їй книжки, допомагає робити домашні завдання, береже, мов коштовний скарб, і навіть не випускає з дому. Батько мовчки потурає дружині. Інші двоє дітей ростуть у тіні виплеканого батьками “сонечка”. Та одного дня їхня зірка зникає назавжди. Чорна діра, що утворилася у душах батьків, затягує всіх, хто лишився…  Чи наважаться рідні, опинившись на краю прірви, нарешті сказати те, про що мовчали?

Роман визнано найкращою книжкою року за версією Amazon, National Public Radio, San Francisco Chronicle, Entertainment Weekly та низки інших видань. Права на його переклад придбали понад 20 країн.

Деніел Канеман, “Мислення швидке і повільне”

Книга лауреата Нобелівської премії з економіки про нераціональні вчинки і нераціональні рішення, про те, як іноді неправильно ми використовуємо наше мислення. Автор показує, де ми можемо і не можемо довіряти своїй інтуїції і як можемо використовувати переваги повільного мислення; як можемо використовувати різні методи, щоб захиститися від психологічних глюків, через які часто потрапляємо у халепи. Книга є бестселером The New York Times, однією з найкращих книг за версію The Wall Street Journal, The Economist та The New York Times.

Джерело