Нехай цвіте моя Земля

1395844403_100023865_4498623_ya_zemlya

До Міжнародного дня Матері-Землі

Цікаві факти про планету Земля

Землю можна розглядати як живий організм, що володіє власним диханням: вона регулює свою температуру, споживає енергію і постійно міняє свою шкіру.

Дослідники в області астробіології виявили, що нинішній стабільний стан клімату Землі є аномалією, і в наступні декілька мільярдів років все повинно «прийти в норму».

Під поверхнею океанів знаходяться найбільші гірські ланцюги, які охоплюють поверхню земної кулі, як шви на бейсбольному м’ячі.

Більше 80% відсотків поверхні Землі мають вулканічне походження.

Серед американських індійців поширено повір’я, що поверхня Землі покоїться на гігантській черепасі, і вона тремтить кожного разу, коли черепаха робить крок.

По одній з популярних гіпотез, Земля колись ділила свою орбіту з іншою планетою, яку учені назвали Тея. Багато мільярдів років назад ці планети зіткнулися, і в результаті найбільшої катастрофи в своїй історії Земля придбала додаткову масу і отримала свій власний супутник.

Плити земної кори рухаються з швидкість декількох дюймів в рік, що приблизно дорівнює довжині відростання людського нігтя за рік. На цій підставі можна стверджувати, що через 250 мільйонів років на Землі з’явиться новий суперконтинент.

Кількість вуглекислого газу у воді і в атмосфері, а також сонячній енергії, яку отримує Земля, є чинниками, що зумовлюють тривалість життя на Землі і існування самої планети.

Дуже великий парниковий ефект небезпечний для існуючого життя на Землі, але якби парникового ефекту не було зовсім, то середня температура на планеті склала б -18°С, замість +15° C, які ми маємо зараз.

Джунглі Амазонки є будинком для однієї третини видів тварин і рослин на Землі, і це підтверджує теорію про те, що планета може зберегти життя на своїй поверхні в межах обмеженої території.

Земля, яку можна розглядати як металеву кулю, покрита кам’яною оболонкою, мчиться в космічному просторі із швидкістю 107000 кілометрів в годині

Існування місяця дуже важливе для існування Життя на Землі, оскільки він стабілізує її нахил відносно Сонця. Без місяця на Землі відбувалися б хаотичні зміни клімату, і вона не змогла б стати населеною.

Окрім сонячної енергії, земля використовує колосальний запас тепла, який знаходиться усередині неї. Щороку на поверхню Землі виходять мільярди і мільярди калорій внутрішньої енергії.

Цікаві та корисні посилання:

Цікаві факти про Землю

60+ фактів про нашу Планету

Цікаві факти астрономії

Международный день Матери-Земли 22 апреля

13 фактів про планету Земля, які вас здивують!

Цікаві факти про планету Земля

ДЖЕРЕЛО