Наша планета – колиска життя

Пов’язане зображенняДо Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

У ці грудневі дні наш обов’язок згадати всіх, хто стояв тоді на шляху вогню і радіації та, ризикуючи життям, ліквідовував наслідки аварії, хто допомагав відроджувати життя після чорних чорнобильських днів. З метою гідного  відзначення  мужності,  самовідданості  і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС  та  на  підтримку  ініціативи  громадських організацій і Міністерства праці та  соціальної  політики  України 14-е грудня згідно з Указом Президента України № 945/2006 від 10 листопада 2006 року визнано Днем вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. Саме цього дня було закінчено будівництво саркофагу над зруйнованим четвертим енергоблоком, саме цього дня вшановують тих,  хто, ризикуючи власним життям, вступив у жорстоку боротьбу з вогняною стихією та її наслідками.

Цей день світова спільнота вважає пам’ятним.  Він покликаний звернути увагу всього людства на проблеми ліквідаторів найбільшої техногенної катастрофи планети. У ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС прийняли участь більше 650 тисяч людей.

У знак пам’яті та пошани учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у Київській обласній бібліотеці для юнацтва розгорнута книжкова полиця «Земля після людей». Працівники бібліотеки та користувачі переглянули та обговорили фільм «Дім». Події 30-річної давності назавжди залишаться у серцях і пам’яті прийдешніх поколінь. Ця катастрофа є болем і проблемою всієї громадськості.

IMG_2119