Міністерство культури та інформаційної політики наполягатиме на виділенні видатків розвитку для оновлення матеріально-технічної бази бібліотек, а також на фінансування Українського інституту книги

1632999294-398Про це очільник МКІП Олександр Ткаченко написав у Фейсбуці, де міністр привітав бібліотекарів із Всеукраїнським днем бібліотек.

“Дуже поважаю фахівців бібліотечної справи за їх відданість та професійність. Вони передають свої знання українцям, маючи безперечний внесок в освіченість населення. Їх пізнанням в літературі можна тільки позаздрити, тому вони завжди допоможуть обрати книжку для дозвілля чи то навчання”, – зауважив  пан Ткаченко….

Він наголосив, що “бібліотекар – це професія, яка пов’язана не просто з просвітою дітей та дорослих. Це дійсно високоосвічені люди, експерти, яких об’єднує любов до читання. Бібліотекарі роблять чималий внесок в підвищення кількості читаючої кількості населення, допомагають розвивати критичне мислення у відвідувачів. Думаю, у цьому мене підтримує більшість”.

Як повідомив міністр, “сьогодні зустрілися з представниками сфери. Крім того, нагородив почесних бібліотекарів та колег, які доклали чимало зусиль для розвитку бібліотечної справи. Робитимемо у МКІП все, щоб дякую було не тільки словом на дипломі”.

“На шляху до реалізації стратегії з розвитку читання неабияку роль відіграє доступність книжок. А саме бібліотеки, які закривають потребу в безкоштовній та доступній літературі на території України. Регулярне поповнення бібліотечних фондів, гідні умови для бібліотекарів, оновлення самих приміщень бібліотек, їх трансформація та запуск креативних хабів. Без цього сприяти розвитку читання в нашій країні майже неможливо. Саме тому стратегія з розвитку читання має окремий блок, що стосується бібліотек. Саме тому Український інститут книги має грантові програми у книговиданні”, – заявив очільник МКІП.

“Наша ціль – домогтися гідного фінансування сфери. Ми будемо наполягати на виділенні видатків розвитку для оновлення матеріально-технічної бази бібліотек, перш за все це ремонти, реставрація, комп’ютерна техніка, інклюзія. А також фінансування Українського інституту книги, аби збільшити суму, яка буде спрямована на оновлення бібліотечних фондів. І, звісно, вже розроблена стратегія промоції читання повинна стати державною цільовою програмою. А поки запрошую усіх користуватись послугами бібліотек, читати та надихатись”, – зауважив Ткаченко.

Як повідомляв Укрінформ, Український інститут книги розраховує отримати у 2022 році на свою діяльність 681 млн грн замість 151 млн грн, що були виділені цьогоріч, ідеться у роз’ясненні на сайті інституту.

Джерело

630_360_1632998765-728