Мужність і відвага крізь покоління

5d95ca2340279До Дня захисника України та Дня українського козацтва

14 жовтня українці святкують День захисника України. З нагоди свята у КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» відбулася година спілкування «Приклад військової доблесті». Відвідувачі познайомилися з історією та умовами  становлення свята від періоду козацтва до сучасності. Бо дата святкування Дня захисника України обрана не випадково. 14 жовтня ми святкуємо одразу три свята – Покрови Божої Матері, День українського козацтва та День захисника України.

14oct_3_board

З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами. У народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки.

Третя – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам’яті.

Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Останні події з початку 2014-го року і неоголошена війна Росії проти України змусили переглянути багато поглядів українського суспільства.

Крім того, 14 жовтня також вважається днем заснування Української повстанської армії (УПА) — військово-політичного підрозділу Організації українських націоналістів (ОУН).

Для відвідувачів презентована  книжкова викладка «Козацька героїка захисників України». Користувачі переглянули віртуальну книжкову виставку «Характерництво та бойове мистецтво козаків», а також методико-бібліографічні матеріали «Сучасне українське козацтво», «Українське кобзарство», інформаційну довідку «Дмитро Вишневецький – очільник українського козацтва» та інформаційно-методичну довідку «Українська армія: відродження».

14oct_2_city

У цей день колектив КОБЮ приєднується до вітань на адресу всіх захисників нашої України! Бажаємо їм здоров’я і щастя, сил і благополуччя, мирного неба! Зі святом Вас, дорогі наші захисники!

IMG_20201013_121856

IMG_20201013_120705