«Молодіжний працівник» 2018

44584897_2226942304255667_5226742652522725376_n

17-19 жовтня провідний методист науково-методичного відділу КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» Семак Тетяна пройшла базовий тренінг навчальної Програми «Молодіжний працівник» 2018, який проходив у селі Карапиші, на Київщині.

Метою програми було підвищення кваліфікації молодіжних лідерів та фахівців молодіжної галузі в умовах децентралізації задля підвищення ефективності розробки та реалізації обґрунтованої молодіжної політики на локальному та регіональному рівнях.
Завдання тренінгу:

  • Забезпечити учасників необхідним базовим рівнем для реалізації успішної молодіжної політики;
  • Налагодити діалог між різними учасниками молодіжної політики;
  • Надати учасникам можливість створити власну ідентичність себе як молодіжного працівника.

Програма 3-денного Базового тренінгу «Молодіжний Працівник» складалася з 3-х навчальних модулів:

Модуль 1. Молодіжна політика і молодіжна робота. Ключові теми: Хто така молодь? Що таке молодіжна політика? Дорожня карта реформування молодіжної політики в Україні. Участь молоді. Міжсекторний підхід. Молодіжна робота і молодіжна політика. Європейський підхід до молодіжної політики.

Модуль 2. Громада і молодіжна робота в громаді. Ключові теми: Громада. Активізація громади. Молодіжна робота в громаді. Міжсекторний підхід. Участь молоді.

Модуль 3. Компетенції молодіжного працівника.
Ключові теми: Молодіжний працівник. Компетентнісний підхід. Компетенції молодіжного працівника. Портфоліо молодіжної роботи Ради Європи.

Під час тренінгу учасники змогли обмінятися досвідом та знайти партнерів для реалізації спільних проектів в молодіжній сфері.

У червні 2018 року у КЗ КОР «Київська обласна бібліотека для юнацтва» відбувся обласний семінар-практикум «Бібліотеки, що обслуговують юнацтво: виклики, проблеми, можливості», у якому взяла участь керівник відділу молодіжної роботи Державного інституту сімейної та молодіжної політики, адміністратор програми «Молодіжний працівник» Леся Мукосєєва, яка познайомила бібліотекарів із сучасними можливостями молодіжної роботи в бібліотеці та презентувала каталог «Кращі практики молодіжної роботи – 2017».