Молодь крокує в Європу

academic_mobility

 До Дня знань

Конкурси та впровадження мобільності під час воєнного стану в Україні

Європейська Комісія надає підтримку українським студентам, молоді та працівникам закладів освіти з першого дня війни та відкрили можливості спрощеної процедури подання заявок індивідуальними особами для отримання гранту на мобільність для тих хто змушений виїхати з України через війну. Про вийняткові заходи - за посиланням тут.

Також заклади освіти можуть отримати більше місць для своїх студентів та працівників для мобільності в межах КА 107, КА131, КА 171. Терміново звертайтесь до Ваших партнерів, або до інших закладів, зокрема до Erasmus Coordinators щоб перевірити чи можуть вони включити Ваш заклад до співпраці чи є нові можливості для співпраці. Або звертайтесь до НЕО в Україні за контактами.

Студенти та працівники закладів освіти мають право паралельно з мобільністю Еразмус+ навчатись/працювати під час такої мобільності і в своєму закладі з України.

У окремих випадках, як наприклад: студенти та працівники закладів освіти, які зруйновані чи знаходяться у зоні активних бойових дій та не мають зв’язку з керівництвом закладу, мають право самостійно подати заявку до європейського закладу.

Проте для можливості оримання гранту, потрібно буде отримати додаткові документи від свого закладу, в будь якому випадку, наприклад: підтвердження що Ви є студентом такого закладу, номінацію на мобільність, іноді виписку з оцінками та сертифікат про знання іноземної мови тощо.

Також необхідно між закладами мати міжінституційну угоду підписану до початку мобільності для можливості оформити документи щоб студент(ка) мав(ла) змогу скористатись правом на мобільність, а заклад потім мав підстави визнати та зарахувати період навчання.

Звертаємо увагу на документ – Постанова Кабінету Міністрів України про право на мобільність, оновлену 2022 р. - за посиланням тут.

Рекомендуємо закладам освіти на період воєнного стану прийняти тимчасове положення про участь у академічній мобільності студентів та працівників закладу за спрощеною процедурою. Наприклад: надання листів-номінації та чи конкурсів де можливо.

Інформація про переміщені заклади освіти - at the link to download.

Матеріали вебінарів та досвід закладів вищої освіти України можуть стати у нагоді:

вебінар про впровадження проєктів з мобільності під час війни - за посиланням тут.

вебінар про застосування виняткових заходів проєктів з мобільності під час війни - за посиланням тут.

вебінар про впровадження проєктів співпраці під час війни - за посиланням тут.

вебінар про пошук партнерів та можливості співпраці - за посиланням тут.

 “Higher Education and Erasmus+ before and during war: challenges, needs, resources and opportunities”, Svitlana SHYTIKOVA, National Erasmus+ Office in Ukraine

Деталі щодо особливостей виняткових заходів підтримки України під час війни:

  • Інформація про особливості підтримки України у період війни на порталі Національного агентства Еразмус+ Франції (англійською мовою) - за посиланням тут.
  • Виняткові заходи для українців в межах проєктів з міжнародної академічної мобільності у сфері вищої освіти (українською мовою) - у документі тут.
  • Виняткові заходи для українців в межах проєктів з міжнародної навчальної мобільності у сферах шкільної освіти, освіти дорослих та VET (укр.мовою) - за посиланням тут.
  • Виняткові заходи для українців в межах проєктів навчальної мобільності молоді та Європейського корпусу солідарності (укр.мовою) - за посиланням тут.
  • Щодо виняткових заходів у сфері молоді можна дізнатись на порталі SALTO – Youth - за посиланням тут.

Для студентів та молоді, які шукають гранти на мобільність - за посиланням тут.

Корисні ресурси для студентів, молоді та працівників закладів освіти щодо грантів на мобільність та іншої підтримки українців - за посиланням тут.

Інформація від МОН України щодо перетину кордону студентами - за посиланням тут.

Database of the Ukrainian Universities and Erasmus+ Projects, including ICM (see page ICM)

Перелік ЗВО й інших організацій України та країн-членів Програми, які виграли проєкти на організацію міжнародної академічної мобільності за обміном

Інформація для людей, які рятуються від війни в Україні - за посиланням тут.

Доступ до ресурсів підтримки українців Європейською Комісією за посиланням тут і тут.

ДЖЕРЕЛО