Моделювання та комплектування документного фонду

davПроблемне навчання фахівців відділів комплектування та обробки обласних бібліотек України для юнацтва та молоді

З 25 по 29 березня 2019 року відбулося проблемне навчання  фахівців відділів комплектування та обробки літератури обласних бібліотек України для юнацтва, молоді «Моделювання та комплектуваня документного фонду як засіб реалізації   інформаційних запитів молоді”, організоване Міністерством культури України, Державною бібліотекою України для юнацтва, за участю Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. У навчанні взяли участь фахівці Київської обласної бібліотеки для юнацтва Н.В.Яворська, завідувач відділу комплектування фондів та каталогізування документів,І.А. Михайлова, провідний редактор.

Були розкриті корисні та актуальні питання для використання їх у бібліотечній роботі. З доповіддю про нинішній стан українського книговидання виступив президент  Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Васильович Афонін. Він розповів, що український видавничий бізнес на сьогодні залишається на середньовічному рівні тому, що немає можливостей для розвитку торгівлі, розширення асортименту і фактично не змінюється рівень капіталізації галузі. Про облік бібліотечного фонду в контексті сучасних нормативних документів доповіла головний бібліотекар сектору статистичного аналізу бібліотечних ресурсів наукової бібліотеки України імені В. Вернадського Тетяна Іванівна Клочок, а .Лариса Андріївна Пестрецова, завідувач відділу комплексного формування бібліотечних ресурсів НБУВ поділилась сучасним досвідом про джерела комплектування фондів бібліотеки, а також запропонувала для нашої бібліотеки і для подальшого розповсюдження районним і міським ОТГ Київської області  нове видання – книгу “Керманич української науки. Життєвий і творчий шлях Б.Є.Патона”.

 Під час відвідування науково-технічної бібліотеки ім. Г.Денисенка Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут” імені І.Сікорського  вчений секретар НТБ ім. Г.Денисенка Світлана Іванівна Барабаш провела професійну екскурсію бібліотекою. На першому поверсі бібліотеки встановлений маятник Фуко, для експериментальної демонстрації добового обертання Землі навколо своєї вісі.

Завідувач відділу комплектування та наукової обробки документів НТБ ім.Г.Денисенка Оксана Павлівна Дмитрунь ознайомила присутніх із шляхом документа від комплектування до фондозбереження, а головний бібліограф сектору редагування НТБ  ім.Г.Денисенка Ольга Вікторівна Котляр із  новим стандартом каталогізації: RDA.

 28 березня в Національній історичній бібліотеці України завідувач відділу комплектування та обліку документно-інформаційних ресурсів НІБ  Алла Миколаївна Коваленко проінформувала присутніх із сучасним  станом комплектування Національної історичної бібліотеки України.

Для бібліотечних фахівців  асистент відділу “Інформація та бібліотека” Гете-Інституту в Україні Анна Журавльова провела тренінг “Читати по-іншому. Інтеграція цифрових медіа у бібліотечну роботу“.

Із аналізом інформації про бібліотечні фонди в звітно-плановій документації ОБЮ, ОБМ виступила Тетяна Павлівна Сопова, заступник директора з науково-методичної роботи Державної бібліотеки України для юнацтва.

Цікавою та пізнавальною була екскурсія до центрального державного архіву-музею літератури і мистецтв України, де учасники навчання ознайомились з виставкою “Собор душі” до 100-річчя від дня народження Олеся Гончара та 50-річчя виходу його роману “Собор”.

 29 березня відбувся круглий стіл “Видавництво.Книга.Читач” та зустріч з представниками видавництв “Зелений пес”, Наш формат”, “Кондор”.

sdr

dav

sdr

dav

sdr

sdr

sdr

sdr

dav

dav