Методико-біографічне видання “Видатні українки”

Видатні українки-2Науково-методичний відділ Київської обласної бібліотеки для юнацтва презентує нове методико-біографічне видання “Видатні українки”, створене до ювілеїв відомих українських діячок науки, культури, мистецтва. 

Цього року ювілеї святкують: Ганна Барвінок, Марко Вовчок, Пелагея Литвинова, Ольга Кобилянська, Ольга Дучимінська, Наталена Короліва, Віра Холодна, Наталія Ужвій, Наталія Забіла, Віра Свєнціцька, Наталія Наум, Раїса Кириченко та Квітка Цісик.

Робота містить біографічні дані, матеріали з проблематики ґендерної рівності в Україні. Методична частина містить сценарії заходів, корисні посилання, рекомендовану літературу та додатки.

На обкладинці видання: зображення срібної пам’ятної монети США, номіналом 1$, яка була випущена у 2022 р. Монета присвячена героїзму українців, які протистоять вторгненню росії. Дизайн монети створений за мотивами ескізу художника Адольфа Олександра Вайнмана «Свобода, що крокує». На монеті зображена жінка у сукні, забарвленій кольорами українського прапора. Жінка крокує соняшниковим полем. З тих же квітів сплетений її вінок, а в руках  ̶  букет із соняшників. Навколо зображення розташований напис «LIBERTY», що означає «Свобода».

Ознайомитися з роботою можна в електронному вигляді на відповідній сторінці сайту “Методична робота” – “Видавнича діяльність”.