“Маріє, Діво благодатна, Вкраїни кожного солдата оберігай у боротьбі”

pokrovu14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані й виникали послідовно.

14 жовтня православні християни святкують день Покрови Пресвятої Богородиці. У народі говорять: «Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем».

Це свято вважається одним із найбільш шанованих свят в Україні. Не виникає навіть суперечок між православними українцями й рідновірами, котрі хоч і вкладають у це свято зовсім різний зміст, ставляться до нього дуже шанобливо.

Зі святом Покрови співпадає святкування Дня українського козацтва. З давніх-давен Божа Матір вважалася покровителькою усього українського козацтва. А на Січі запорозькі козаки збудували церкву на честь Покрова Богородиці з її іконою. І. до речі, саме у цей день, козаки збирали Велику раду, на котрій обирали гетьмана й визначалися з подальшими військовими планами.

Цікаво, що козаки настільки глибоко й щиро шанували образ Покрови Божої Матері, вірили у її силу й урочисто святкували цей день, що у народі закріпилася й друга назва свята – Козацька Покрова.

Козацтво ширилося й розросталося, а постійна небезпека та ймовірність раптових військових дій дуже загартувала й без того міцних воїнів.

Отже, знаємо, що перший потужний спалах відродження власної державності припав на Козацьку добу. Друга спроба вибороти незалежність українського народу й держави здійснювалася у тяжкі 1917-1920 роки. Третя – уже в наш час – під час розпаду радянської імперії, коли прокинувся волелюбний інтерес до власної історії й генетичної пам’яті. Четверта хвиля цього інтересу, – напевно, сьогоднішня. Адже, з 2015 року 14 жовтня є державним святом і неробочим днем – Днем захисника України.

Президент України Петро Порошенко встановив 14 жовтня святкування Дня захисника України й скасував святкування Дня захисника Вітчизни 23 лютого. «14 жовтня, Покрова Пресвятої Богородиці, ще з козацьких часів була святковим днем захисників Вітчизни. Тому, минулого року, свідомо викреслюючи з українського календаря чуже, штучно до нас привнесене свято російської армії-окупанта, я цілком природно зупинив свій вибір на 14 жовтня», – зазначив Петро Порошенко.

Напередодні цих великих свят 11 жовтня в районній бібліотеці міста Богуслава відбулася історична година “Маріє, Діво благодатна, Вкраїни кожного солдата оберігай у боротьбі”, яка була проведена спільно з Богуславським військкоматом та редакцією районної газети “Вісті Богуславщини”. На заході були присутні воїни АТО Богуславського району (один з яких був ведучим заходу), військовий капелан, студенти Богуславського педагогічного коледжу, Богуславського ЦПТО та інші гості. Атмосфера в читальній залі просто вражала: напередодні заходу була презентована книжкова виставка-інсталяція “Лине слава козацька з далеких віків” із фотографіями наших героїв-захисників, на вікнах представлена фотоплакати воїнів українського війська від історії князівської дружини ХІ століття і до теперішнього часу.

До Дня Святої Покрови, Дня козацтва та Дня захисника України в районній бібліотеці міста Богуслава відбувся майстер-клас “Оберіг воїну своїми руками”, в якому взяли участь вихованці Богуславської школи мистецтв разом із своїми рідними. Діти разом із бібліотекарем виготовляли обереги-підкови з іконкою Святої Покрови для героїв АТО, аби вона оберігала та захищала їх! 

За тисячолітню історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів стати на її захист. І ніколи ці заклики до оборони рідного краю не залишилися недочутими. Мільйони людей вірять, що небо нашої України-матері буде мирним, адже його оберігають славні воїни, їм довіряють найдорожче, найсвітліше – оберігати мир! Слава Україні! Героям слава!

IMG_20171011_151129

IMG_20171011_140353

IMG_20171010_151123

IMG_20171010_145411

IMG_20171010_150700