Магія поезії Анатолія Черняхівського. Презентація збірки поезії в Вишгородській ЦРБ

“У шапці понад самі очі,
В одній із найтемніших свит
Молодший брат чаклунки-ночі
Грудневий вечір-ворожбит…”

Як швидко летить час. Здається, зовсім недавно ми вітали Анатолія Черняхівського в центральній районній бібліотеці з нагоди його ювілею. І ось нова зустріч. Цього разу це була презентація поетичної збірки нашого славного земляка і поета «Меридіан дощу», яка відбулась для бібліотечних працівників  району.

Анатолій Іванович – частий гість у бібліотеці. Ми любимо його поетичне слово – гостре, гумористичне, саркастичне, знаємо його як автора  гімну Київської області, як автора збірок пародій і епіграм та музики на свої вірші і вірші інших поетів.

Того дня Анатолій Черняхівський представ зовсім в іншому світлі.

Він читав свої вірші із поетичної збірки «Меридіан дощу» і був, як і самі вірші, романтичним,  ліричним, мрійливим, трішки сумним і трішки загадковим.

Дощі ідуть від тебе і до мене

Вистукують в моє віконце

Дощі мелодії нічні.

Чи не здалось це?

Чи не сон це? –

Та ні ж бо, ні!

 

Вони не звичні, не буденні, -

У них є особлива суть

Бо це від тебе

І до мене

Дощі ідуть…

Книжка віршів, що вийшла друком із серії «Літературна Київщина. Сучасна поезія», стане подарунком для всіх, хто цінує і любить художнє слово.

Читаючи і слухаючи поетичні рядки із  неї, ніби відчуваєш і шепіт дощу, і шелест осіннього листя, і журавлине прощання з літом, і наближення зими із першим снігом, і світлі спогади, і райдужні сподівання.

 Анатолій Іванович подарував свої книжки поезій у фонд центральної бібліотеки та бібліотек – філіалів системи.

Сподіваємось, вони знайдуть свого вдячного читача і збагатять зібрання творів із циклу «Літературне сузір’я Вишгородщини».

Завідувач відділом обслуговування

Вишгородської ЦРБ   

Галина Дмитренко