МАГІЧНА ПРИВАБЛИВІСТЬ ТРУБАЄВОГО ПИСЬМА

90-років90 років Київщині

 Обласний бібліотечний марафон «Краєзнавчі таємниці бібліотек Київщини»

Матеріал поданий без змін 

З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської міської ради

/До 70-ти річчя від дня народження В.Трубая/

Василь Трубай – один з відомих українських письменників. Прозаїк, поет, кінодраматург, публіцист, член Національної спілки письменників України, володар Гран-прі всеукраїнського літературного конкурсу «Коронація слова», Лауреат обласної літературної премії ім. Г. Косинки та премії ім. Т. Осьмачки. З 1997-го року він очолив  Обухівську районну літературну студію ім. А.Малишка, а з 2000-го року – організатор Обухівського літературно-мистецького Братства, яке об’єднує в собі кращих літераторів та митців Обухівщини. У 2001 році В. Трубай  став  ініціатором заснування районної мистецької премії  ім. Гнипів (меценатами її виступили вихідці з Обухова, а нині громадяни США Марія та Іван Гнипи.), започаткував щорічну районну виставку-фестиваль «Халеп’янські вернісажі», де зустрічаються відомі письменники, поети і митці Обухівщини.  Він – людина дуже ініціативна, творча. У нього безліч ідей, планів, проектів. Своєю творчістю Василь Володимирович  надихає молоде покоління Малишкового краю на творчі здобутки.  

6-го червня 2022 року  цей талановитий літератор святкує свій  ювілей – 70 років від дня народження. До цієї дати письменник прийшов з цілим літературним доробком.  Він – автор книги оповідань “Кінець світу”, книги зорової поезії  «Зґвалтування реальності»(1997), збірки художньо-документальної прози “Я не можу не бути” (1999), збірки оповідань “Все просто” (2003), «Натюрморт з котами»(2013) та інших. Не так давно світ побачив нову книгу публіцистики В. Трубая про українську мову “Унадився журавель”, в якій автор досліджує походження багатьох українських слів і на яку було чимало різних відгуків і реагувань, та  чотири  книги оповідань: “Перше кохання Андрія Малишка”, “Танг”, “Ріка”, « Сім оповідань». Готується до друку окрема книга оповідань «Павутина». В цьому році видавництво «Ліра­­- К» видало  роман автора окремою книгою «Сто тисяч за кохання».  Майстерність художньої творчості Василя Трубая приваблює виразністю, абсолютною точністю відтворення деталей, рухів, жестів, дій.

«Василь тонко відчуває красу слова і роботі над ним приділяє особливу увагу. Його рідкісна здатність показувати незглибиму красу української мови незмінно зачаровує читача. Він майстер добре акцентованої фрази, точного вислову, напрочуд поетичних описів і глибокої філософської думки. Магістр підтексту і надтексту» – так писав про  В.Трубая письменник і літературознавець  Петро Сорока.

      В.Трубай  – автор герба Обухівського району. За його кіносценаріями знято художні фільми “Посилка для Марґарет Тетчер”(1990), та  “Вперед, за скарбами гетьмана!”  Чимало написаних кіносценаріїв автора чекають своїх режисерів.     А ще В.Трубай – редактор і видавець альманаху Обухівських літераторів під назвою “Дівич-гора” та цілого ряду книг місцевих авторів.

      До 70-ти річчя письменника – земляка в  читальному залі Обухівської центральної публічної бібліотеки оформлено викладку – вшанування «Магічна привабливість Трубаєвого  письма», біля якої проводяться огляди його творчості та перегляди  літератури.

Побажаємо автору, щоб  з-під його невтомного пера з’являлися все нові й нові філософські, психологічно-реалістичні, сповнені глибокого символізму новели, повісті та оповідання, а ще –  здоров’я і творчого натхнення!

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною бібліотекою

                    для дорослих Обухівської міської ради

20220603_120329

20220603_150130_001

20220603_120217