Літературний портрет «Упійманий співець»

unnamedРубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін

З досвіду роботи Таращанської ЦБС

27 січня в Таращанській центральній бібліотеці шанувальники поетичного слова по новому відкривали для себе творчість видатного українця – Павла Тичини.

Саме цього дня 130 років тому народився поет Павло Тичина. Молодий Тичина подарував Україні соковиту яскраву поезію, просякнуту символізмом, музикою та світлом. Саме таким ми його і пам’ятаємо – неймовірно талановитим, оптимістичним, спрямованим в майбутнє.

Постать великого митця – завжди на перехресті критичних оцінок. Він – князь української поезії. Бард Центральної ради. Співець українського березня. Конгеніальний пророк національної революції. Хліборобський Орфей. Співець червоного Жовтня. Основоположник української радянської літератури. Поет-лауреат, поет-академік. Полум’яний трибун, ніжний лірик. Феномен доби. Жива мумія. Ідеологема радянської епохи.

Усі ці означення неповні. Та чи не в кожному з них є дещиця правди.

Так, німецький дослідник Герберт Нойфельд вважає П.Тичину «поетом трагічним і по-своєму вірним собі у часи катастрофічного падіння духовних вартостей і гідності людини».

Павло Тичина належить до постатей, для яких Україна була найвищим пріоритетом, а праця задля неї, часто сізіфова, у радянські часи «заблокованості» української культури – найвищим моральним імперативом, що змушував переборювати інколи нездоланні внутрішні й зовнішні перепони. З поетичним доробком автора можна ознайомитись зі збірок представлених у викладці-персоналії «Таїна життя і творчості». У вас є можливість послухати вірші Павла Тичини у виконанні Олександра Биструшкіна з аудіо книги «Сила і ніжність болю».

О.Ратушна, директор Таращанської центральної бібліотеки

IMG_2882

IMG_2886

IMG_2894

IMG_2892