Крути – наша слава, наша історія

ЦРБ1Рубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін

З досвіду роботи Іванківської РЦБС

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – нерівний поєдинок під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, національним символом стійкості та патріотизму української молоді, прикладом героїзму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. Бій під Крутами мав важливе значення у контексті національно-визвольної боротьби за українську державність, за наше теперішнє і майбутнє. Сьогодні наші захисники, як і тоді під Крутами та в інших історичних битвах, відстоюють незалежність та соборність України.

До цієї дати в бібліотеках Іванківської ЦБС влаштовані книжкові виставки, тематичні викладки літератури та матеріалів: «Квіти у полі там, де Крути…» (ЦРБ), «Згадаймо юність, що згоріла у Крутах» (районна бібліотека для дітей, Кропивнянська б/ф №19), «Крути – цвіт української нації» (Сукачівська б/ф №11), «Крути – наша слава, наша історія» (Мало-Макарівська б/ф №38), «300 зірок спалахнули у небі» (Розважівська б/ф №2), «Герої Крут та Майдану» (Горностайпільська б/ф №46).

https://cutt.ly/gkichAM

Представлені на виставках та викладках видання надають можливість детально ознайомитись з історичними фактами тих часів.

На сторінці Іванківської центральної районної бібліотеки  в соціальній мережі Фейсбук бібліотекарі Наталія Олещенко, Юлія Медуниця та Олена Хутько розповідають про жорстокий бій під Крутами словами поезії та спогадами сотника Української народної Республіки Миколи Новиківа із «Сторінки із записної книжки». Том 1. «Під Барвінковим», записані генерал-хорунжим Володимиром Сікевичом та презентують книги з фонду бібліотеки, які розповідають про цю сторінку історії.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=128696319501994

На своїх сторінках в соціальній мережі Фейсбук до річниці бою під Крутами бібліотеки-філії сіл Розважів, Оране, Прибірськ, Дитятки Іванківської ЦБС також  поширюють інформаційні пости та дописи  Фонду «Повернись живим»,Українського інституту національної пам’яті.

На сторінці Горностайпільської  бібліотеки-філії №46 в соціальній мережі Фейсбук розміщено вірш поетеси-землячки Тетяна Семенченко «Пам’яті полеглих під Крутами присвячується» .

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1113323335776941&id=100012978542072

Цей день назавжди залишиться світлим в нашій пам’яті. День подвигу та прикладу для майбутніх і нинішніх поколінь. День надії і любові до своєї вітчизни.

Людмила Яковенкобібліограф Іванківської ЦРБ

ЦРБ

Сукачі

розважів

кропивня

ДБ