Круглий стіл до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії

1428 квітня 2017 року в приміщенні Державного архіву Київської області відбувся круглий стіл, присвячений  31-річниці до Дня пам’яті Чорнобильської трагедії. На цей захід були запрошені гості  та учасники круглого столу: Центральний архів громадських об’єднань України, Галузевий архів Міністерства оборони України, Національний музей «Чорнобиль», Управління захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Департаменту соціального захисту населення Київської обласної державної адміністрації, Департамент екології та природних ресурсів Київської обласної державної адміністрації, начальники архівних відділів (секторів) районних державних адміністрацій, міських рад Київської області, науковці, представники громадськості.

Яворська Ніна Володимирівна розповіла про те, що бібліотека забезпечувала інформаційно-бібліотечне обслуговування потреб молодого покоління Київської області під час страшних подій 1986 року, приймала безпосередню участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Влітку 1986 року, починаючи з травня місяця, працівники  бібліотеки:  Філоненко Л.Г., Мацапей Я.Г., Кончиць С.В., Ткач С.В., Яворська Н.В. на чолі з першим її директором  Ємельяновою Майєю Миколаївною виїжджали у місто Чорнобиль, Прип’ять, населені пункти Дитятки, Зелений Мис  з метою перевірки радіаційного  фону в книжкових фондах бібліотек. КОБЮ була на той час єдиною базовою установою, що отримувала літературу від бібліотек з багатьох міст України для  подальшої передачі та вивозу її у Чорнобильську зону, з метою організації пересувних пунктів видачі літератури для працюючих на  ЧАЕС.

Програма круглого столу складалась з багатьох  ґрунтовних доповідей її учасників.

1 23

По закінченні засідання директор Державного архіву Київської області  Каменєва С.А. звернулась до завідуючої відділом комплектування Київської обласної бібліотека для юнацтва Яворської  Н. В. з проханням передати свої спогади до Державного архіву Київської області, а заступник генерального директора з наукової роботи Національного музею «Чорнобиль» запропонувала  подарувати  для Київської обласної бібліотеки для юнацтва нову літературу про Чорнобильську трагедію.

P1010895P1010910

4 5