Краєзнавчі електронні ресурси Національної історичної бібліотеки України

IMG_8066 Матеріал поданий без змін

Нашим бібліотекам для того,щоб вижити сьогодні, потрібно відповідати вимогам часу і потребам громади. Головне завдання– бути корисними і цікавими населенню свого селища ,стати більш відкритими і дружніми,пропонувати населенню нові послуги,подати нові ідеї громадській спільноті,залучати різні вікові категорії до співпраці на благо самих же людей. Робота з громадою і на благо громади – майже  завжди пов’язана з краєзнавством. Традиційні форми краєзнавчої роботи бібліотеки під впливом часу повинні змінюватися, ставати більш яскравими і ефективними, наближеними до жителів і завжди проводитися за участю населення.

17 травня 2019року в читальному залі Баришівської центральної бібліотеки для дорослих відбулася презентація: «Краєзнавчі електронні ресурси Національної Історичної бібліотеки України.» в рамках літературно-мистецького об’єднання «Краєзнавча Баришівщина.».Це була перша презентація Національної історичної бібліотеки України ,яку провели:  Смілянець Світлана Іванівна-заступник генерального  директора з наукової  роботи та Волошинська Ніна Олексіївна—завідуюча  сектором з краєзнавчої  роботи бібліотеки.На презентації були присутні : в. о начальника відділу культури Баришівської районної державної адміністрації – Вірич М.В.,

бібліотечні працівники сільських бібліотек – філіалів Баришівської бібліотечної системи ,місцеві краєзнавці:Лисенко П.О. –настоятель церкви Архистратига Михаїла с.Лукаші.,Євдокименко О.М, Осипенко В.М, Калашник В.Ф.,директор Баришівського краєзнавчого музею – Новоградська Л.Я  та читачі бібліотеки.

Цікаво і змістовно працівники НІБУ представили краєзнавчу роботу єдиної в державі спеціалізованої бібліотеки з питань історії,суміжних історичних дисциплін та історичного краєзнавства. Вони наголосили ,що бібліотека є всеукраїнським депозитарієм історичної та історико – краєзнавчої літератури і показали практично ,як користуватися електронними ресурсами бібліотеки. Гості подарували    путівник «Національна історична бібліотека України»,каталоги колекцій,бібліографічні покажчики ,книги. А також подарували файл авторитетного запису на географічну назву «Баришівка.» та список джерел, які знайдено у базі даних «Історія міст і сіл України.» на пошуковий запит «Баришівка». Відбувся  цікавий краєзнавчий діалог з якого  присутні взяли для себе багато  нового і корисного.

Присутні мали можливість ознайомитися з краєзнавчою виставкою «Імена, що прославили наш край», та краєзнавчими ,інформаційними і бібліографічними матеріалами Баришівської центральної бібліотеки для дорослих.

Модератором заходу виступила директор Баришівської ЦБС — Пацаловська  Галина Василівна, яка подарувала книги про Баришівщину для краєзнавчого фонду історичної бібліотеки.

Краєзнавство – одне з визначних аспектів вивчення історії та культури рідного краю. Тому краєзнавча робота бібліотеки — це велика патріотична справа, важливий засіб успішного вивчення і  пропаганди всього багатства нашого краю.

IMG_8061

IMG_8080

IMG_8083