КОРОЛЕВА ДЕТЕКТИВУ – АГАТА КРІСТІ

20200915_140410КОБЮ – 40 років. Акція “З любов’ю до моєї бібліотеки: роки співпраці”

Матеріал поданий без змін

Дама Агата Мері Кларисса, леді Маллоуен, уроджена Міллер – саме так звучить повне ім’я  Агати Крісті, «Королеви детективів», якій цього року виповнюється 130 років від дня народження.

Ця англійська письменниця, секрет популярності якої не можуть розгадати, так само, як і розплутати інтригу на сторінках її детективів, і  яка називала свою творчість просто хоббі, стала одним з найвідоміших у світі авторів детективного жанру.

У неї, чиїми романами досьогодні зачитується увесь світ, не було ні окремого кабінету, ні письмового столу. Писала вона уривками, між домашніми справами, влаштувавшись за кухонним столом або у спальній кімнаті.

Понад 60 детективних романів, 6 психологічних романів і 19 збірників оповідань, перекладені майже 100 мовами світу – ось результат хоббі Агати Крісті. Вона належить до найвідоміших у світі авторів детективної прози і є однією з найбільш публікованих письменників за всю історію людства (після Біблії та Шекспіра). Книги Агати Крісті видані тиражем понад 2 мільярди екземплярів і перекладені більш ніж на 100 мов світу. Їй також належить рекорд за максимальним числом театральних постановок. П’єса Агати Крісті «Мишоловка» (англ. Mousetrap) вперше була поставлена у 1952 році й дотепер безупинно демонструється на підмостках Лондона.

А чи знаєте ви, що Агата Крісті готувалася стати оперною співачкою і композитором, а у роки першої світової війни була сестрою милосердя? Що вона долучилася до археологічних розкопок у Єгипті і працювала як фармацевт з екзотичними отрутами, а ще  літала на аероплані, безстрашно водила автомобіль, обожнювала верхову їзду, серфінг і навіть здійснила кругосвітню подорож?

Неймовірна жінка! Яка жага всього нового і стільки енергії!

Весь свій життєвий досвід Агата Крісті переносила на сторінки своїх творів, старанно продумуючи сюжети, наповнюючи їх яскраво виписаними образами героїв і надзвичайними фантазіями…

До 130-ти річчя від дня народження письменниці  в обухівській районній бібліотеці для дорослих оформлена книжкова викладка – вшанування «Королева детективу – Агата Крісті» та проведено перегляд її творів.

20200915_132132

20200915_132245