Консультативна місія ЄС проводить у Львові конференцію щодо злочинів проти культурної спадщини

«Захист культурної спадщини України та переслідування злочинів, вчинених проти неї, є невід’ємною частиною стратегічної роботи сектору цивільної безпеки України і, таким чином, невід’ємною частиною мандату КМЄС в Україні. Цією конференцією ми прагнемо підвищити обізнаність про важливість боротьби зі злочинами проти культури України серед партнерів у правоохоронних органах та судах. Протягом двох днів ми будемо спілкуватися зі всіма експертами національного та міжнародного рівня, які залучені до цієї теми в мультидисциплінарній манері», – сказав голова КМЄС в Україні Антті Хартікайнен. Він також наголосив, що конференція сприятиме майбутнім проєктам, які допоможуть підтримати спільні зусилля із захисту культурної спадщини України.
У межах двох днів конференції проведуть чотири дискусійні панелі, під час яких обговорять питання стратегічного підходу ЄС до культурної спадщини в умовах конфліктів та криз, роботу відділу творів мистецтва Інтерполу та реакцію Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури в Україні. Досліджуватимуть також досвід, винесений Міжнародним кримінальним судом із розслідування та судового переслідування злочинів проти культурної спадщини та роль музейної спільноти й Міжнародної ради музеїв у захисті культурної спадщини.
Відомо, що у грудні 2014 року було створено Консультативну місію Європейського Союзу з реформування сектору цивільної безпеки України (КМЄС в Україні), і до України прибули міжнародні експерти з Європи. Події Революції Гідності 2013-2014 років поглибили недовіру українського суспільства до влади та сил безпеки після серії насильницьких подій. Згодом український уряд звернувся до ЄС із проханням підтримати реформування правоохоронних органів й установ системи верховенства права, а також допомогти відновити довіру людей до них.
Відтоді КМЄС в Україні тісно співпрацює зі своїми українськими партнерами з метою пришвидшення проведення реформи сектору цивільної безпеки. Для цього місія надає стратегічні консультації та практичну підтримку конкретним заходам, необхідним для проведення реформ, відповідно до стандартів ЄС і міжнародних принципів належного врядування та прав людини.