Київщина рідна – серце України

OLYMPUS DIGITAL CAMERAЄ щось святе в словах – мій рідний край!

Для мене – це матусі пісня ніжна,

І рідний сад, від квіту білосніжний,

І той калиновий у світлім лузі гай.

У кожної людини є рідний куточок на Землі. Це – край, місце, де вона народилася. Це – її маленька батьківщина. З таких маленьких рідних куточків і складається наша велика Батьківщина.  Україна складається з різних регіонів. Але серед них найкраща, наймиліша для нас – Київщина! Київщина – край, що має глибоке і давнє коріння. Якщо Київ вважають серцем України, то Київщина – це її душа. 

6 лютого в читальному залі Баришівської районної бібліотеки для дітей зібралися учні 6-В кл. (класний керівник М.О.Бабарикіна), 7-А кл. (класний керівник Н.В.Загарт) Баришівської ЗОШ ім. М.Зерова на краєзнавчу годину «Мій рідний край, моя земля», яка була приурочена 85-річчю утворення Київської області. Підготували її працівники бібліотеки спільно з учнями 7-А класу на чолі з класним керівником Г.Г.Садовою. Захід був проведений у рамках обласної краєзнавчої акції «Бібліотека: день за днем».

На захід завітала художниця-аматор з с. Власівка –  Заіра Гугушаївна Коваленко. Вона  розповіла присутнім коли почала малювати та що надихає її . З цікавістю присутні слухали вірші , які написала художниця.

Ведучі – Сарібекова Тамара та Корж Микола ознайомили присутніх з історичним минулим Київщини, адже Київщина –центр давньоруської княжої держави – Київської Русі. Звернули увагу і на той факт, що з  Київщиною пов’язані: геніальний твір «Слово о полку Ігоревім», написаний одним із учасників боїв з половцями біля Переяслава 1187 р., у якому вперше згадується слово «Україна»; перший твір з історії ранніх слов’ян та Давньої Русі чернеця-літописця Нестора «Повість временних літ», епічні думи «Іван Богун», «Самійло Кішка», «Маруся Богуславка».

Ведучі відмітили,що саме на Київщині народилися і почали творити: славетний гетьман України Іван Мазепа, автор Державного гімну незалежної України Павло Чубинський, незабутній Андрій Малишко, наш талановитий сучасник Герой України Іван Драч. Тут народилась і працювала відома дитяча поетеса Марія Познанська. На Київській землі вперше побачила золото хлібного лану і синь небес поетеса світового рівня Ліна Костенко. На нашій славній землі творила свої геніальні шедеври народна художниця Катерина Білокур, Марія Примаченко,  інші видатні діячі.

Багато видатних людей подарувала Київщині і наша баришівська земля. Ще в довоєнні роки далеко за межами району і області поширилася слава майстрів народної творчості з с. Веселинівки Ганни Собачко – Шостак , Параски Власенко та інших талановитих жінок цього села. Їх вишивки, килими, роботи з декоративного розпису перемагали на виставках у Києві та закордоном.

У післявоєнні роки їх славні традиції підхопила вишивальниця з Баришівки, заслужений майстер народної творчості України Гликерія Кузьмівна Цибульова.

Прекрасні поетичні рядки про рідний край прочитали : Герасименко Анастасія, Кардаш Аміна, Ласкава Анастасія, Ласкава Анастасія, Фурман Олександра, Чумак Юрій.

Книжкову презентацію «Київщині – 85» презентувала завідуюча бібліотекою О.І.Биба.

Під час проведення краєзнавчої години було використано такі відео-кліпи на пісні К.Бужинської «Київська Русь», С.Весна «Мій рідний край», «Красивий кліп про Україну», «Відео про Київ».

По закінченню заходу діти відвідали виставку митців Баришівщини в ЦПР «Мрія», яка відкрилася до 85-річниці Київської області.

Г.В.Пацаловська,

директор Баришівської ЦБС

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA