КИЇВЩИНА: ВІД КНЯЖОГО ЧАСУ – ДО НАШИХ ДНІВ

20220217_112257

 90 років Київщині

Обласний бібліотечний марафон «Краєзнавчі таємниці бібліотек Київщини»

Матеріал поданий без змін

/До 90-річчя утворення Київської області/

Київщина – неповторний і мальовничий куточок України. Це край, де ми народилися та живемо, де живуть наші батьки, де жили наші діди та прадіди. Це земля з багатовіковою  історією, мальовничою природою, чарівною піснею, мудрими та талановитими людьми. 

На цих землях кілька тисячоліть тому трипільці вперше в Європі засіяли зерна відомого нині на весь світ українського хліба. Саме тут започаткувалася Київська Русь-Україна. Тут витоки нашої державності. Ця благословенна земля завжди була осереддям духовності. Саме на Київщині творилися й утверджувалися українська культура, світові взірці літератури, музики, живопису. Нам є чим пишатися.  Наш край завжди був i залишається серцем держави. Не випадково у всі віки вiн вабив погляди славних князів і полководців: Володимира Великого, Ярослава Мудрого, Івана Мазепи, сприяв розквіту мистецької сили талановитих творців: архітектора Степана Ковніра, поета, автора Державного гімну Павла Чубинського, народних художниць Катерини Білокур і Марії Приймаченко, всесвітньо відомого співака Івана Козловського, космонавта – українця Павла Поповича, поета – лірика від Бога – Андрія Малишко.  Серед сучасників,  талант і праця яких збагатили надбання не тiльки   України,  всесвітньо відомi: селекціонер Василь Ремесло, генiальна поетеса Ліна Костенко, майстер слова Іван Драч, боксери –  брати Віталій і Володимир Клички, футболіст  Андрій Шевченко та інші.

Київську область із центром у м. Києві було утворено 27 лютого 1932 року. Нинi тут налічується сім районів, 69 об’єднаних територіальних громад, 26 міст, у тому числі 13 – обласного значення, 30 селищ міського типу, загалом 1 182 населених пункти. Cучасна  Київщина – це чудовий регiон для відпочинку та подорожей, який залюбки відкриває всім свою культурну спадщину, археологічні, етнографічні, історичні, мистецькі та художні пам’ятки.

  В цьому році ми святкуємо 90 років з дня заснування  Київської області. До цієї дати Обухівська центральна публічна бібліотека для дорослих підготувала експозицію – хроніку «Київщина: від княжого часу – до наших днів». Завідуючою бібліотекою для дорослих зроблено огляд даної експозиції та проведено короткий екскурс в минуле рідного краю. У книжковому фонді бібліотеки є .чимало літератури про рідний край, про Київщину. Тож запрошуємо до бібліотеки! 

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною бібліотекою

                         для дорослих Обухівської міської ради

20220217_114053

20220217_122621_008