Зустріч із письменником-шістдесятником Миколою Горбалем

IMG_0945Микола Горбаль – людина, знана в Україні: письменник, поет, дисидент, правозахисник. Життя автора достойне того, щоб про нього написали біографічний роман чи зняли художній фільм. Він автор книг «Деталі піщаного годинника», «Презентація життя», «Один із шістдесяти». 16 березня 2016 року у Київській обласній бібліотеці для юнацтва відбулась зустріч із письменником-шістдесятником – Миколою Андрієвичем Горбалем та презентація буктрейлера на нову його книгу «Повернення». .

IMG_0891Назва «Повернення» має багато смислів, як відкритих, так і прихованих. Основна ідея – необхідність повернення до своїх джерел, свого коріння, до віри, до мови. Особливо гостро переживає автор стан занепаду української мови. Він б’є на сполох: звідки взятися силі і щастю, якщо половина українців не розмовляє рідною мовою, розірвавши у такий спосіб зв’язок із рідною землею і з сотнями поколінь українських предків. Мовному питанню в романі присвячено десятки сторінок. Поет Микола Горбаль закликає українців заговорити рідною мовою. Ця книга дуже актуальна не тільки для молоді, а й для старшого покоління.

Саме зараз на часі є становлення української державності, інтеграція України у світове та європейське співтовариство. Ці цінності передбачають орієнтацію на Людину, її духовну культуру й визначають основні напрями виховної роботи з молоддю.А форми й методи виховання базуються на народних традиціях, кращих надбаннях світової і національної культур

На заході були присутні студенти  І курсу факультету «Культурологія» КНУКіМ на чолі із заступником декана Каракоз О.О.

IMG_0923IMG_0815

Багато теплих і шанобливих слів на адресу Миколи Горбаля висловила директор бібліотеки Г.Й. Сорока. Завдяки їй зʼявився буктрейлер на книгу, прочитавши яку Галина Йосипівна Сорока знайшла автора, запросила його до бібліотеки, де і відбувся захід.

IMG_0811IMG_0814

Про роботу над буктрейлером, про техніку його створення, розповіла провідний методист науково-методичного відділу Л.О. Соколовська. Її інформація була корисна для студентів майбутніх бібліотекарів.

IMG_0842IMG_0866

 Свою розповідь про життя і творчість Микола Горбаль перемежовував зі спогадами про своє перебування в мордовських таборах, про багатьох українських патріотів, які так само відбували покарання за свою любов до України і бажання бачити її самостійною. Ця розповідь спонукала молодь до цікавого спілкування із письменником. Присутні переглянули буктрейлер, та відеофільми про красу нашого краю «З Україною у серці», «Божий Дар Людству», «С.К.А.Й. – Україна».

IMG_0834 - копияIMG_0857.

.

.

.

.

.

IMG_0871IMG_0870

 Сюрпризом і несподіванкою для присутніх був виступ маленького користувача нашої бібліотеки Кублановського Дениса.

IMG_0914IMG_0907IMG_0905IMG_0940

Про новинки літератури розповіла завідуюча  відділом  комплектування та обробки літератури Яворська Н. В. Особливу увагу вона звернула на книгу «Лицарі звитяги» – Любов Гонтарук, де йдеться про Героїв небесної Сотні, про молодих хлопців, що віддали життя за нас…

IMG_0901IMG_0848

Презентація і зустріч завершилася автограф-сесією, під час якої кожний охочий придбав книжку з дарчим написом Миколи Горбаля.

IMG_0935

IMG_08381Свого часу Євген Сверстюк говорив про Миколу Горбаля як про дивного чоловіка: «Він був тричі репресований, витерпів пекло політичних і побутових таборів, а повернувся звідти просвітленим.  Повернувся людиною, яка сповнена любови й довіри до світу і бажання говорити з тим світом». Роман «Повернення» – це продовження розмови Миколи Горбаля зі світом, з усіма нами . Ця книга нагадує  просту мудрість – «Головне знати, що душа безсмертна, бо це часточка Бога в нас» –  є його дарунком усім нам.