Зустріч із відомим земляком

85_yearsДо Обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

В середині травня у Білоцерківській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч бібліотечних працівників району з відомим письменником-літературознавцем, академіком, лауреатом  Національної Шевченківської премії, доктором наук, професором Національного університету ім. Т.Г.Шевченка – Юрієм Івановичем Ковалівим.

Ідея організації даної зустрічі виникла після отримання нашою системою серії «Бібліотека патріота», яка випущена на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга». До серії увійшли книги: Богдана Жолдака, Станіслава Бондаренка, Василя Бондаря та Юрія Коваліва.

Юрій Іванович – уродженець міста Біла Церква, тому його брошура «Війна після війни» привернула нашу увагу найпершою. Тут наводяться фрагменти історії від 1945 року до 90-х років ХХ століття, який розкриває перебіг руху спротиву українства. «Поширена думка, що не має значення, якою мовою розмовляєш – від лукавого. Можна  бути поліглотом, але не за рахунок рідної мови, тому що в ній закладено етноментальний код, втрата якого – катастрофічна  і для мовця, і для країни, де він живе.» Ці слова Ю.І.Коваліва були головною тезою зустрічі.

Про життєвий і творчий  шлях почесного гостя розповів давній друг Юрія Івановича –Анатолій Іванович Кульчицький. Окрім того, Юрій Іванович познайомив присутніх бібліотекарів зі своєю  десятитомною працею «Історія української літератури кінець ХІХ- поч. ХХІ ст.» та подарував бібліотеці п`ять томів цього видання.

Бібліотекарям району було дуже цікаво почути думку фахівця про сучасний літературний процес та отримати відповіді на численні питання. Подібні зустрічі спонукають бібліотечних працівників до поглиблення фахових знань   в галузі літератури.

DSCN3232 DSCN3239 DSCN3249