Знайомтесь, нові надходження!

460353_f3240У вересні та жовтні 2022 року відділ комплектування та каталогізування документів підготував до передачі  у фонд бібліотеки 231 примірник нової літератури, отриманої від Українського Інституту Книги.

    Як і властиво Юрію Винничуку його роман «Вілла Деккера» віртуозно балансує на межі ретродетективу й політичного трилера – так само, як герої книжки балансують у невизначеному межі часі буквально за кілька днів до початку Другої світової війни. Вир драматичних подій та яскравий гумор, глибоке знання таємного життя передвоєнного Львова, соковита мова, кримінальні та любовні інтриги – усе це читач знайде в новому романі визнаного майстра.

«Псалом авіації»  – вірші Сергія Жадана, написані впродовж 2020 року. Місце, де вони писалися, лежить на пагорбах. Це означало присутність широкої лінії горизонту й великої кількості повітря. Ось про це переважно і книжка: про те, як нас  формують ландшафти, як дерева додають нам вертикалі, а озера глибини, як весняна зелень вчить нас оптимізму, а літні ріки – щедрості. Нехитре знання, що допомагає цінувати кожен почутий зранку голос.

  «Малий український роман» Андрія Любка про те, як молодий український поет прокидається з бодуна і його осяює геніальна ідея: треба одружитися, щоб упорядкувати своє життя і завдяки цьому написати Великий Український Роман.

 Поезії Катерини Калитко «Орден мовчальниць» частіше визначають те, про що мовчить українська жінка, ніж те, про що говорить. Та без досвіду цього мовчання не було би голосу, що звучить у цій збірці.

Альбом Андрія Комарницького та Богдана Зятика «Святині Княжої України» знайомить з. національними реліквіями Княжої України (Київської Руси) – монументальним мистецтвом, книжною мініатюрою та іконописом, мощами, – які дійшли до нашого часу та які формують цілісне бачення києво-руської сакральної т традиції.

  Цікаве літературно-художнє видання англійського письменника Еріна Гантера серії «Коти-вояки» та «Зграя». Сліди давніх котів Озерного краю приведуть трьох обраних до нових пригод і відкриттів.  Що насправді тримає собак у зграї? Яке воно, зграйне життя? Щасливець дізнається про це, опинившись у ворожій дикій зграї, вожак якої – напіввовк Альфа.

  На велетенських розгортках «Великої книги про ТІЛО» читач побачить як дивовижно функціонує людський організм. Дослідить будову скелета, дізнається таємниці мозку та з’ясує, що відбувається з їжею, після того,як ми її з’їдаємо.

  Роман нідерландського письменника Тонке Драгта «Лист до короля» – це історія, яка сталася за давніх часів, за часів королів та лицарів, коли найголовнішими в житті були любов та дружба.

 Чудово ілюстрована графічна адаптація світового бестселера Ювала Ноя Харарі «Людина розумна;Коротка історія людства». Це графічна серія – радикальний і неймовірно захопливий переказ історії людства. Щедро присмачена дотепами, гумором і яскравими персонажами, вона захопить навіть тих, хто зазвичай не цікавиться наукою та історією.

  Графічна адаптація Арі Фолмана та Давида Полонського  «Щоденник Анни Франк»– це історія на всі часи. Кожне нове покоління відкриває її для себе заново. Юним і дорослим чи тачам він дарує дивовижний дух дівчинки, якій довелося пережити найбільші жахи, що їх бачив сучасний світ. Але їй вдалося залишитися переможно і зворушливо людяною.

«Робот під прикриттям» англійських письменників Девіда Едмондса та Берті Фрейзера – це книжка для школярів середнього віку, у якій з теплотою і гумором досліджуються стосунки дитини робота і звичайних дітей.

  Фантастична повість Валерії Савотіної «Ти все зміниш учора» про дівчину Ярину, яка рятуючись, здобула неймовірну силу духу, дивовижні бійцівські якості й шанс жити не у своєму часі.

. Фантастичний роман англійської письменниці Юн Ха Лі «Драконова перлина» про 13-ти річну Мін із роду куміхо, духів лисиць, які вміють перекидатися  на будь що і насилати чари на людей. Проте сім’я дівчинки намагається не користуватися магією і нічим не вирізнятися від інших людей.

У книжці Володимира Кулика  «Мовна політика в багатомовних країнах»  йдеться про мовну політику багатомовних країн різних частин світу. Автор докладно розглядає нинішній стан та історичні витоки мовної політики сімнадцяти країн, а потім розглядає можливість запозичення певних успішних закордонних зразків в Україні.

IMG-f803bdc806fbede21b0267fc0585075e-V

IMG-0bca2037969a4111fc80256faf2225da-V

IMG-3844e1ca5a53adde7a07e05d1b7b5a97-V

IMG-68bee6b3f3291e4f39ba0c6fc11a3070-V