ЗНАЙОМТЕСЬ: НОВІ НАДХОДЖЕННЯ!

  460353_f3240  У липні 2022 року відділ комплектування та каталогізування документів підготував до передачі у фонд бібліотеки 150 примірників нової літератури, отриманої від Українського Інституту Книги

  «Експрес до Галіції»  – новий детективний роман українського письменника Богдана Коломійчука, в якому читача  чекають заплутані справи та небезпечні розслідування. Весна 1906 року. Під час відпустки у Швейцарії комісар львівської поліції Адам Вістович несподівано втягується у небезпечну шпигунську гру, в якій на карту поставлено не лише людські життя, але й долі імперій.

  У новій книжці, присвяченій пам’яті архіваріуса Української Вільної АкадеміЇ Наук у Нью-Йорку Оксани Міяковської-Радиш  Оксана Забужко звертається до свого улюбленого жанру. Читачеві пропонується пройти захопливим маршрутом завдовжки в півтора століття від сімейної світлини в нью-йоркській вітальні – до українського Таганрога і дитячих вистав «Москаля – чарівника» в домі Чехових, щоб знайти відповідь на одне з головних питань сьогодення: за які уроки історії, пропущені в ХIХ ст. Україна змушена розплачуватися в ХХI-му?

  Андрій Кокотюха  -  лідер книжкових продажів в Україні, журналіст, автор понад 70 романів і понад 100 сценаріїв, член Української кіноакадемії та Асоціації письменників детективного і пригодницького жанрів. В його романі «Вигнанець і перевертень» вигнанця Платона Чечеля запрошують гостем на приватну новорічну вечірку. Він випадково опиняється в колі впливових харків’ян. Мертве тіло одного з гостей знаходять одразу після балу маскараду.

   Кандидат мистецтвознавства, письменниця Олександра Шутко є авторкою досліджень «Роксолана, міфи та реалії», «Листи Роксолани: любов та дипломатія», «Жіночій султанат: влада та кохання». У книзі  «Гарем османських султанів» йдеться про історії кохання не лише найвеличніших жінок османських султанів, а й менш знаних мешканців гарему: Махідевран, Гюльфем, Хуббі, Хандан, Халіме та Макфіруз. Матеріал викладено на підставі турецьких, польських, українських, російських, західноєвропейських та американських  досліджень.

   «Загублені в таборі» яскрава пригодницька повість української письменниці Насті Музиченко у якій напрочуд точно і «смачно» прописані реалії сучасного підліткового життя і сленгу.

    Елена Ферранте  -  італійський феномен сучасної літератури. Письменниця, яка не дала жодного інтерв’ю і жодного разу не з’явилася на публіці, але потрапила до сотні найвпливовіших людей світу за версією журналу «Тайм». ЇЇ книжки багато років не полишали         топових позицій не тільки в італійських, а й у європейських та американських списках бестселерів. В її книзі «Історія втечі та повернення» йдеться про двох молодих жінок, подруг дитинства, які урешті опинились в різних світах. Вони не бачитимуться роками, живучі тільки спогадами та короткими телефонними розмовами  Але відстань і час не здатні зруйнувати їхню близькість.

  Магія польського письменника Анджея Сапковського полягає у його вмінні з ліризмом і сарказмом створити  уявний світ, кожен з мешканців якого, кожне місце і кожна подія настільки нагадують нам світ реальний, сучасний, що відірватися від книжки неможливо. Саме тому героїчна сага про Відьмака посідає четверте місце за накладами у Польщі. Нагороджена преміями    імені Януша Зайделя. В цю серію увійшли такі романи  як «Вежа ластівки», «Останнє бажання», «Меч призначення», «Кров ельфів»

   Шон Байзелл  власник однієї з найбільших букіністичних крамниць Шотландії. У 2010 році почав вести фейсбучну сторінку й без прикрас розповідає про будні книгарні, а згодом  написав мемуари «Щоденник книгаря». У дивовижному середньовічному стилі Байзелл розповідає про повсякденну боротьбу книгаря за існування: спілкування з працівниками, вражаючу різкість клієнтів, тривогу, яку він завжди відчуває, коли проходить повз небажані книжки.

   «Відьми за кордоном»  -  третій роман циклу «Відьми» серії «Дивосвіт» Гаррі Пратчетта. Молода відьма Маграт Часник отримує у спадок чарівну паличку    й обов’язки   феї-хрещеної  -  і тепер має докласти всіх зусиль щоб її підопічна не вийшла заміж за принца.

 «Острів поміж течій»  -  це історія митця і шукача пригод Томаса Гадсона – чоловіка, що дуже схожий на самого американського письменника Ернеста Гемінгвея, який здобув широку популярність завдяки своїм романам та оповіданням, а також завдяки активному та наповненому пригод життю. Три частини його роману «Острів поміж течій» – «Біміні», «Куба», «У морі» подібні на острови спогадів в океані часу. Картини ідилічних канікул батька з синами змінюються епізодами останніх років Другої світової війни та зіткнення з суворою реальністю військових дій.

 IMG-110b78b80af8e5d817672663dafdf136-V

IMG-d688d79f74aa56dc42a6b8e4a8050046-V

IMG-322195a7b146122d425c3c2119586edd-V

IMG-fc8076aed127a8ca1c8ab64f2ac13dab-V