ЗНАЙОМТЕСЬ: НОВІ НАДХОДЖЕННЯ!

460353_f3240В  березні 2021 року відділ комплектування фондів та каталогізування документів підготував  для структурних підрозділів бібліотеки 100 примірників нової літератури, отриманої від Київської обласної бібліотеки для дітей по замовленню в Українському Інституті Книги.

     Книжка  «Яблуня» української письменниці Людмили Таран, у якій відомі в Україні й закордоном жінки-мами і доньки говорять про важливі моменти, згадують знакових людей та події, що залишили слід у житті. Це – інтригуючі сюжети, які дивовижним чином перегукуються між собою, як і самі долі матерів. Оксана Забужко, Наталка Білоцерківець, Софія Майданська, Богдана Савка розповідають про найрідніших, котрі суттєво вплинули на їхнє життя і творчість.

Казка Юлії Чернінької «Лицар Смарагдового Ордену.Інквізитор». Ярослав вдягає лицарські обладунки і вирушає до Люмберна. Цього разу він повинен відвернути страшну небезпеку від жителів міста.

«Різдвяний янгол» оповідки Ярослави Терлецької та Галини Петросаняк, історії, які переносять у Карпати і в Різдво, як машина щастя. Тут органічно вплітаються казкові сюжети, гуцульський дух і старовинні коляди. Ця книжка зігріє душу і дітей і дорослих.

Роман Юлії Ілюхи «Східний синдром», на який ми так довго чекали, повертає читача до початків російсько-української війни. Не тільки тому, що датовані 2015 роком події на сьогодні вже є історією, а й тому що біографії персонажів стають своєрідними поясненнями для розуміння глобальних подій.

«Місце для Дракона»  – філософська казка-притча українського письменника Юрія Винничука, події якої відбуваються у середньовіччі, а головним  героєм є Дракон, але не той до якого ми звикли, хижий і жорстокий, а добрий травоїдний мрійник та романтик. Він тішиться метеликами, пише вірші та читає біблію. Біля його печери замість гори кісток тішать око квітники. І хоча дракон не чинить нікому шкоди, традиція наказує його вбити.

Детективна трилогія українського письменника Андрія Кокотюхи «Гімназист і Біла Ворона»  – про Київського гімназиста Юрка Туряницю, якому протистоїть небезпечний ворог, невловима Біла Ворона. Так називає себе лиходійка, котра полює на дітей в інтернеті, затягуючи їх у свої смертельні тенета.

Світлана Тараторкіна  -  журналіст, політехнолог, переможниця  конкурсів фантастичних оповідань. Її роман «Лазарус» здобув першу премію на літературному конкурсі видавництва «КІМ-БУКС» у номінації література для дорослих.

Володимир Короленко –(1853 – 1921) письменник, журналіст, публіцист, громадський діяч, який народився в Україні, проте писав російською мовою, оскільки досить тривалий час перебував на засланні в Якутії. Його твори переповнені співчуттям до знедолених і покривджених, оскільки й сам зазнав гонінь і утисків. У його повісті «Сліпий музикант» зачіпається питання людського щастя. Головний герой – Петрусь – незрячий від народження. Та незважаючи на цей ґандж хлопчик жодним чином не заміряється скніти й конати у темряві неозорого світу. Він має покликання і рухається до своєї мети крізь терни і випробування.

   Серія книжок німецького письменника Юргена Баншеруса «Справа для Квятковського»; Африканська маска, Випадок у цирку «Цампано» «Фальшива гра та спритні миші», «Рожевий шкільний привід» подарує поціновувачам детективних пригод незабутні години у компанії справжнього сищика.

   Герої бестселера польського письменника Рафала Косіка «Фелікс. Нет і Ніка» – звичайні підлітки з незвичайним умінням знаходити собі пригоди. «Фелікс. Нет і Ніка та банда «Невидимих»», «Фелікс. Нет і Ніка та теоретично можлива катастрофа»,  «Фелікс. Нет і Ніка та Палац снів».

  Розі Волш- американська письменниця розпочала кар’єру в театрі, а потім потрапила на телебачення. Працюючи продюсеркою документальних фільмів, багато подорожувала світом і вирішила стати  письменницею. ЇЇ романтичні історії з елементами детективу зворушують до глибини душі та прискорюють серцебиття, захоплюють та тримають до останнього епізоду історії «Світло, яке ми втратили».

   «Міністерство граничного щастя»  -  другий роман індійської письменниці  Арундаті Рой. Він побачив світ через двадцять років після успішного дебюту – книжки «Бог дрібниць», що принесла письменниці букерівську премію. Цього разу  авторка кинула своїх героїв у сам вир новітньої історії Індії, зокрема у прекрасні ліси штату Джаму і Кашміру, де вже багато років точиться гострий збройний конфлікт.

  Німецький письменник Ганс Юрген Пресс вважається засновником жанру малюнків-загадок. Він був карикатуристом, графіком та автором численних книг для дітей та підлітків. У цій захопливій книзі «По гарячих слідах» та «Пригоди чорної руки» юні читачі як справжні детективи зможуть з’ясувати, де злодій сховав прикраси, куди поділася професорська валіза, хто такий Трипалий Джо, хто нишпорив уночі в наметі серед джунглів, чи де стояла бочка з порохом.

    До збірки «Найкращі різдвяні історії» увійшли скорочені перекази творів відомих казкарів і письменників. Читач довідається, як сніговики готувалися до справжнього конкурсу краси, як Санта-Клаус відпочиває після Різдва, а ельфи трудяться на іграшковій фабриці і ще багато-багато цікавого.

  Вперше українською мовою для захопливого читання і нестримного реготання серія книжок  німецької письменниці Аліс Пантермюллер «Лотта та її катастрофи» .

   В серії «Сучасна європейська підліткова книга» вийшли книги польської письменниці Барбари Космовської «Буба» та «Буба – мертвий сезон», Малгожати-Кароліни Пекарської «Право на дорослість»,Анни Лачиної «Кохання під зіркою Сіріуса», «Останні канікули», та «Фактор кохання».

   Дотепний і емоційний роман польської письменниці Софі Кінселли «Здивуй мене» про сутність шлюбу. Виявляється ті, кого ми кохаємо і кого здавалося досконало вивчили, часом здатні неабияк нас дивувати.

   Чарльз Діккенс (1812-1870)  – знаний англійський письменник вікторіанської доби, перу якого належать улюблені твори і дітей і дорослих. Найвідоміші з них  -  «Домбі і син»», «Пригоди Олівера Твіста». Головний герой повісті «Різдвяна пісня в прозі» – жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки.

   Класичний роман «Порушник праху» Вільяма Фолкнера  -  один з найкращих творів автора, розкриває складні стосунки американського Півдня. Проти немолодого чорношкірого американця несправедливо висунуте звинувачення в тому, що він буцімто  застрелив білого. Проте мало зняти з чоловіка це обвинувачення, головне завдання  – вберегти його   від лінчування до суду.

20210329_112404

20210329_112551

20210329_112755

20210329_112954

20210329_113138