ЗНАЙОМТЕСЬ: НОВІ НАДХОДЖЕННЯ!

460353_f3240У лютому 2020 року КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для юнацтва” отримала  від інформаційного управління  Апарату Верховної Ради України 22 примірники нової літератури 2018 – 2019 років видання, а також від КЗ КОР “Київська обласна бібліотека для дітей” 142 примірники нових надходжень  – всього 164.

   Олександр Дмитрук, заслужений журналіст України, краєзнавець, письменник, автор  історичних романів-ділогій. Його твір “Капкан” вийшов в серії “Бібліотека політичного роману”. Є люди  з надприродними гіпнотичними здібностями, але доля повертається так, що вони стають перед вибором. У далекі 90-ті не всі військові розвідники сприйняли за честь служіння Україні, а хто погодився  – виявився незатребуваним.

  Роман Наталії Дурунди “Зрада” про студентку Марину, якій судилося стати найближчою людиною для сусідської п’ятирічної дівчинки Асі, чия мати померла. Батько дитини, хірург Богдан Романов, усвідомлює, що до дівчини прикіпила душею не тільки Ася, а й він сам. Марина й Роман одружуються.

   Любов. Історія.Злочин. Ось три кити, на яких тримається література. І всі ці кити присутні у новому романі Братів Капранових “Справа Сивого”.

   У центрі нового роману Наталки Сняданко “Охайні прописи ерцгерцога Вільгельма” особиста історія одного з найекстравагантніших членів імператорської родини Габсбургів  – Вільгельма, більш відомого в Україні за бойовим псевдонімом Василь Вишиваний.

    “Хронос” футурологічний роман Тараса Антиповича з винятково ефективним сюжетом і прискіпливо-болісним  поглядом на світ найновіших технологій та одвічних людських спокус.

    До книги Ліни Костенко  -  улюбленої української поетеси кінця другого  -  початку трет ього тисячоліття  – увійшли найвідоміші її поезії, а також уривки з історичних романів та поем. Це найповніше вибране поетеси часів Незалежності.

    Володимир Кузнєцов – письменник, музикант, інженер та гейм-дизайнер зі сходу України, відомий українському  читачеві насамперед як автор, що працює на перетині наукової фантастики у жанрах жахів та фентезі. Його новий роман “Заколот. Невимовні культи”  це книга – головоломка, книга, яку кожен читач може складати як йому заманеться – і від того отримувати свій власний досвід та інсайт.

  Роман англійського письменника Девід Хаіра “Кров мага” про Юрос і Антиопія, які розділені нездоланними морями. Але раз на дванадцять років, під час Місячного Припливу, вода опускається і відкривається міст Левіафана.

  Роман англійського письменника Еллроя Джеймса “Секрети Лос-Анджелеса” про трьох хлопців, яких не можна назвати  приємними; Джек Вінсенне –  коп-нарцис, що час від часу зливає інформацію жовтим виданням. Вад Вайт  -  відморозок, якого використовують для брудної роботи і яким рухає невгамовне бажання помсти. Ед Екслі  -   молодий та обдарований детектив, герой війни , який насправді не зробив нічого героїчного.

   Мир, як пише Мігель де Унамуно у своєму романі “Мир у війні” проростає з боротьби за життя, а війну можна зрозуміти й виправдати в осерді  істинного та глибокого миру.

     Міжнародний бестселер французького письменника Абделя Селлу “Ти змінив моє життя” про хлопця Абделя, який усе життя грав у хованки із законом. Несподівано для самого себе Абдель влаштовується на роботу – доглядати за безпомічним  французьким аристократом Філіппом. Французький аристократ та алжирський емігрант  – їхні шляхи навряд чи перетнулися б. Якби не доля.

  Роман В.Г. Зебальда “Аустерліц”, який багато критиків називають найвизначнішим німецькомовним романом ХХ1 століття, вийшов друком у 2001 році, незадовго до трагічної смерті автора внаслідок автомобільної аварії.

   Роман англійського письменника Джо Аберкромбі “Раніше ніж їх повісять” – це історія яку порівнюють з епічною “піснею льоду й полум’я” Джорджа Мартіна.

  “Музика води” роман американського письменника Бойла. 1795 рік Опинившись у полоні маврів, Мунго Парк гадав, що це кінець. Але мандрівникові вдається втекти  -  і далі поневірятись незнайомим континентом Поки поряд крокує його вірний провідник Джонсон, Мунго має надію.

   “Хроніки Нарнії. Повна історія чарівного світу”. – найулюбленіша книжка кількох поколінь читачів, у якій письменник Клайв Степлз Льюїс гармонійно поєднав героїв давніх англійських казок, античних міфів і легенд, християнські ідеї добра, прощення та милосердя із захопливою, барвистою чарівною фантазією про величезний світ.

   Видатний художник -графік Богдан Сорока народився у тюрмі. Згадка про його рід сягає 1683 року.  Богданові не дозволили за радянської влади організувати жодної виставки. Його контролювали, переслідували, але чоловік не зрікся своїх засад, своєї правди, за яку поклали життя обоє батьків. Та все ж графічні роботи  Богдана Сороки відомі у всьому  світі. За новопосталої України він очолив кафедру промислової графіки у Львівській академії мистецтв. Помер 2015 року. На волі. Про це йде мова у книзі Христини Лукащук “Михайло Сорока”.

  В серії “Рекомендуємо прочитати” вийшла книга Ярослава Яриша “Самійло”. Самійло  – козак палкий, сміливий, відважний, вправний, кмітливий і сильний духом, незламною волею, непохитною вірою та сповненим любов’ю серцем. Козак – то справжній муж, який все може, бо потужний і все здужає!

      Настав час дізнатися правду про майдан Герої цього журналістського розслідування              Братів Капранових “Майдан. Таємні файли”. не тільки ті,хто стояв на сцені, але й ті, хто ховався за лаштунками, хто їздив до Януковича і хто сперечався з Європою,захоплював адмінбудівлі, сидів у буцегарнях,  а  також воював, лікував, працював для того, щоб Революція перемогла.

  Книжка Юрія Мицика, і Сергія Плохія “Як козаки України боронили” містить захоплюючу науково-популярну розповідь про виникнення українського козацтва,його розквіт і занепад. Характеризується звичаї  козацтва, його військове мистецтво, релігійне життя, побут устрій і функції Запорізької Січі.

      До книги Сергія Гальченка “Остап Вишня” увійшли тільки деякі зразки творчої спадщини “короля”  українського гумору ХХ століття  Остапа Вишні.

    До книги Сергія Гальченка “Григорій Косинка” увійшли дві автобіографії письменника, незавершене і ненадруковане за життя оповідання “Фавст” спогади про Григорія Косинку його матері  Наталії Стрілець, та дружини Тамари Мороз -Стрілець, а також вибрані оперативні документи про стеження за молодим талановитим майстром слова.

   ВОРОХТАРІУМ: літературний  тріалог з діалогом і монологами Юрія Андруховича, Олександра Бойченка, Ореста Друля – це неквапливі розмови трьох давніх друзів. Розмови настільки відверті та влучні, що  хочеться сидіти поряд, слухати і долучатися, посмішкою, мовчазним  розумінням. Підслухати ці бесіди  -  значить глибше пірнути у творчість митців, зазирнути у внутрішню кухню літературного процесу і, можливо. стати його учасником. Хоч і дистанційно.

зображення_viber_2020-02-07_12-33-39

зображення_viber_2020-02-07_12-33-47

зображення_viber_2020-02-07_12-33-50

зображення_viber_2020-02-07_12-33-57

зображення_viber_2020-02-07_12-34-00

зображення_viber_2020-02-07_12-34-03

зображення_viber_2020-02-07_12-34-11

зображення_viber_2020-02-07_12-34-14