Знайомтесь: нові надходження літератури!

460353_f3240За жовтень 2021 року відділ комплектування фондів та каталогізування документів підготував для структурних підрозділів бібліотеки 223  примірники нової літератури, отриманої від    Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України.

Роман української письменниці Олени Печоріної «У  затінку земної жінки» розповідає про журналістку Жанну, яка через фінансові труднощі вимушена була переїхати у село разом з чоловіком, де познайомилась з чужинкою Францискою. Чи допоможе Жанні історія  незламної   і чуйної Франциски вийти на світло із затінку власних сумнівів? Щоб не опустити руки та знайти оте  загадкове жіноче щастя, про яке мріє кожна земна жінка… І її ж книга сповідь, книга надрив «Грішниця». Свята грішниця, янгол,що шукав раю на землі та раз у раз падав у самісіньке пекло.

Надія Гуменюк – українська поетеса, прозаїк та публіцист. У її творчому доробку чотири десятки книжок престижних премій імені Лесі Українки, Олександра Олеся. Володарка Гран прі Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова». В її романі «Плач пересмішниці» йде мова про переламні   1990 роки.  Юність Нори була сповнена випробувань: зрада батька, безробіття матері, оманливе кохання, бідність, пастка, в яку її заманили торговці живим товаром.

Роман «Мрія метелика» від переможниці літературного конкурсу LITNET Лії Щеглової. Він з’явився в її житті раптово.. Дорослий,досвідчений, забезпечений і загадковий. За майже два роки їхніх бурхливих стосунків вона нічого про нього не дізналася. А потім він зник. Забрав із собою її душу.

Манеру Юрія Винничука можна миттєво упізнати, настільки вона відрізняється від усього, що для нас звичне у нашій літературі. Але манера письма у цьому романі – це також і новий Винничук із захоплюючим сюжетом, в якому є і пошуки давнього манускрипту, і таємниця «Танго смерті», яке виконували в’язні Янівського концтабору у Львові. Це книга, яку мовби не читаєш,  а живеш у ній.

 Роман Андрія Кокотюхи «Життя на карту» про молоду київську сищицю, яка виявляє картярський клуб, де гравці ставлять на кін власне життя, а отже впритул наближається до викриття таємного товариства вбивць.

В романі українського письменника Василя Добрянського «Трибунал апостолів» йде мова про капітана поліції у відставці Клима Жеграя, якого розшукує керівник розвідки гетьмана Скоропадського, щоб передати доручення. Жеграй повинен знайти вбивцю паламаря Гната Березовця, викрити  злочинців, які шукають коштовності в будинку графині Марії Браницької.

Роман української письменниці Ольги Саліпи «Зламані речі» розповідає про Регіну, яка виросла в дитбудинку. Не потрібна нікому, зайва в цьому світі, вона пізнала чимало поневірянь Марія дочка заможних багатіїв, які загинули в автокатастрофі теж опиняється в дитбудинку, де знайомиться з Регіною.

Марина та Сергій Дяченки  – це не просто сімейний і письменницький дует – це особливе явище в сучасному світі фантастики й фентезі. Автори понад 80 повістей та 25 романів,  свій жанр вони визначають як «магічний реалізм»  Цікава серія  їхніх романів, що вийшли у харківському видавництві «ФОЛІО»: «Таємний світ. Рівновага», «Пандем», «Магам можна все», «Віта Ностра», «Цифровий». «Мідний король»,»Ключі від королівства», «Промінь», «Варан», «Самум», «Королівська обіцянка», «Олена й аспірін», «Зло не має  влади».

Роман Іваничук по праву вважається патріархом української історичної романістики. У його творчому доробку близько двадцяти історичних романів, якими письменник намагався заповнити  білі плями нашої історії, «внести дрібку своєї праці задля збереження й повернення історичної пам’яті  народів». Також для читача буде цікавою серія його романів, вийшовших у видавництві «ФОЛІО»: «Мальви», «Тополина заметіль», «Місто», «Чистий метал людського слова», «Бо війна війною», «Черлене вино», «Орда», «Благослови, душе моя, Господа», «Смерть Юди», «Мандрівки близькі й далекі»

У цьому ж видавництві «ФОЛІО» вийшла серія романів українського письменника, журналіста і публіциста Уласа Самчука. У літературній творчості Самчук був літописцем змагань українського народу протягом сучасного йому півстоліття. Найвидатніший твір Самчука – трилогія «Волинь», приніс 32-річному письменнику світову славу. Роман «На твердій землі» про життя українських емігрантів у Канаді. Роман «ОСТ»   у трьох частинах. Герої книги шукають відповіді на актуальні питання свого часу і питання  про революцію, Українську державність, мову, культуру, мистецтво.

У виданні під однією обкладинкою зібрано увесь творчий доробок Кузьми (Андрія Кузьменко) – як прозові його твори «Я. «Победа і Берлін, «Я, паштет і армія», «Я, Шонік і Шпіцберген», так і поетичні  – тексти  пісень (усі твори виходили окремими книжкам  у видавництві «Фоліо». У них Кузьма Скрябін постає з одного боку, оригінальним прозаїком, а з іншого – глибоким ліриком, що відчуває найтонші порухи душі.

Артур Кларк – англійський письменник, футуролог, та винахідник більш відомий спільною працею із Стенлі Кубриком  по створенню культового фільму «2001 – космічна одіссея». У його романі «2010. Друга одіссея» йде мова про те,що через дев’ять років після загадкового зникнення космонавта Девіда Боумена  радянсько-американський  екіпаж на космічному кораблі «Леонов» вирушає в експедицію на Юпітер, щоб розгадати таємницю залишеного на орбіті «Діскавері».

«2061. Третя одісея» англійського письменника  Артура Кларка. Після останніх подій космічний світ змінився до непізнаваності. Космічні кораблі шугають Сонячною системою з великими швидкостями. Та жоден з них не ризикує зробити посадку на Європі, супутнику Юпітера-Люцифера.

Хосе Доносо вважають одним з найважливіших авторів Чілі та Латинської Америки в цілому. «Розпутний птах ночі»  – його найвідоміший роман – згадується приміром «У Західному каноні» Гаролда Блума. Світовимір роману «Розпутний птах ночі» виписаний  у найкращих традиціях модернізму   - він гіпнотизує читача, вводить у стан на межі несвідомості і дозволяє пережити ледь   не шизофренічний досвід.

Лі Бардуго  -  американська письменниця, авторка популярної фентезі-трилогії «ГРИША», яка стала бестселером. Роман «Тінь та кістка» перший з трилогії, його перекладено 38  мовами світу, наразі продано 2,5 мільйони примірників. Книжки Лі Бардуго читають у 50 країнах світу.

У Харківському видавництві «Книжковий Клуб. «Клуб сімейного Дозвілля» вийшла серія книжок французького письменника Жюля Верна: «Школа робинзонов», «Михаил Строгов», «20 000 лье под. водой», «Путешествия и приключения капитана Гаттераса», «Пятнадцатилетний капитан», «Вокруг света за 80 дней», «Путешествие к центру земли» и другие рассказы», «Таинственный остров», «Пять недель на воздушном шаре»

Цікава серія романів французького письменника Олександра Дюма: «Граф Монте-Крісто»,»Три мушкетери», «20 лет спустя», «10 лет спустя».  

IMG-0f7ca3e11c884aca50fabca5177b6f68-V

IMG-654fcd0041d8982fea318e6afda99c5a-V

IMG-4c18923a550aafd3e6aace17de6987ef-V

IMG-c56777011f7380b2a84d649709c0f589-V

IMG-b993c6c96450d059ba5421cf26b4f90a-V

IMG-484e78d0760a4b883ac0e3bb17f4bd8d-V