ЗИМА, ЩО НАС ЗМІНИЛА

20230216_134612Рубрика “Бібліотеки Київщини”

Матеріал поданий без змін  

 З досвіду роботи Обухівської центральної публічної бібліотеки Обухівської  міської ради

     20 лютого в Україні на державному рівні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013–2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

     Цього року минає дев’ята  річниця від тих трагічних подій на Майдані, коли відійшли у вічність найкращі люди України – люди високого духу. Цей час став початком російсько-української війни, гаряча фаза якої триває і нині. Саме 20 лютого 2014 року почалася війна, в якій українці  захищали свою свободу і незалежність, а путінський режим руками Януковича намагався підкорити Україну. І ми бачимо прямі паралелі між протистоянням та активною фазою російсько-української війни – застосування зброї проти беззбройних протестувальників тоді і проти цивільного населення зараз, під час війни,  використання забороненої зброї. Тому ми й говоримо, що   для нас надзвичайно важливо особливо під час війни не забувати про те, з чого усе розпочиналося, тому що це була перша битва фактично російсько-української війни, битва за наші цінності – за європейські цінності, за свободу і демократію.

       В читальному залі Обухівської центральної публічної бібліотеки  до цієї дати оформлено хроніко – документальну експозицію  «Зима, що нас змінила». Тут представлені книги про Майдан та фотографії Героїв Небесної Сотні. Біля експозиції постійно проводяться інформаційні бесіди та огляди літератури.

     Нині не тільки весь народ нашої держави об’єднався  проти російського агресора, підтримує Україну  вся Європа і весь світ.   Будьмо ж гідними  великої слави героїв України, які гинули і гинуть, але твердо вірять в свободу і незалежність нашої держави.

  СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

Л.Храпач – завідуюча Обухівською центральною публічною бібліотекою

                         для дорослих Обухівської міської ради

20230217_105928

20230216_151102

20230216_134722