Запущено новий відеопроект “Справжній український побут” (відео)

630_360_1576227473-987Вийшов новий відеопроєкт – цикл із 12 роликів «Справжній український побут», що розповідає про побутові й естетичні потреби українців у давні часи. Відео створила компанія FILM.UA Group, від якої ми вже публікували цікаві відеопроекти.
Про вихід нового відео повідомила пресслужба Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти у Фейсбуці«Справжній український побут» – це цикл із дванадцяти відео. У кожному епізоді циклу представлені унікальні побутові предмети: скриня, «павук», килим, скульптури, народна ікона, народна картина, обрядовий посуд, гутне скло, рушники, глеки, мисник, свічник».

Зазначається, що протягом циклу відео глядачі дізнаються про магічні обереги, поширені художні народні сюжети, загадки ікон з усміхненими святими. Водночас автори фільму повідомляють про те, у яких регіонах України побутували ті чи інші вироби, з яких матеріалів вони виготовлялися, як називали майстрів.

«Справжній український побут» розказує про косівську кераміку, що внесена до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, і гончарні традиції Опішні, яку називають «українським Римом», – анонсує Держмистецтв у дописі.

Проєкт відіграє важливу культурно-просвітницьку й інформаційну роль, бо через предмети побуту показує красу й самобутність розмаїтої культури українського народу, який бореться нині за свободу всього цивілізованого світу, долаючи імперське, колоніальне зло.