Завершення святкування ювілейного Дня Києва: відкрито виставку, Національний ботсад ім. Гришка та проведено “Пробіг під каштанами”!

1653836589-8694У столиці в Національному музеї історії України відкрилась виставка “Навала. Київський постріл”. У церемонії відкриття взяли участь міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, керівництво НМІУ та бійці Сил територіальної оборони Києва.

Так, Ткаченко відзначив символізм того, що виставка відкривається саме в День Києва. “Це нагадує про те, хто до нас прийшов і що він міг зробити”, – підкреслив він. Міністр поінформував, що такі виставки будуть відкриватися надалі. На його переконання, це важливе нагадування про те, що війна в Україні досі триває.

630_360_1653836589-4699Співавтор виставки, заступник генерального директора НМІУ з наукової та фондової роботи Богдан Патриляк розповів, що серед експонатів, зокрема, спорядження, залишки боєприпасів, медичні картки, документи, одяг, продукти, сімейні фотографії російських загарбників, методички для поширення пропаганди серед населення захоплених регіонів, а також пошкоджені ворогами речі. Експозиція присвячена героїчній обороні столиці України. Матеріали зібрані співробітниками музею, здебільшого в Приірпінні.

Для відвідування виставка запрацювала з понеділка, 30 травня.

FT613J6WUAAFyyQ.jpjУ цей ювілейний День Києва (1540 років) традиційно пройшов Пробіг під каштанами, у якому в цьому році взяв участь посол Франції в України Етьєн де Понсен. Дипломат повідомив у  своєму Твіттері: «Київ підтримує свої традиції! У День Києва радий взяти участь у традиційному пробігу солідарності під каштанами».

Також з Дня Києва у столиці запрацював Національний ботанічний сад ім. Гришка. Наразі в ботанічному саду проведено роботу з нетехнічного огляду на вибухонебезпечні предмети. Тому кияни можуть відвідати його із 8 до 21 години. Напередодні, 27 травня піротехніки настільки добре попрацювали на території столичного ботсаду, що навіть виявили  чотири снаряди часів Другої світової війни!

Джерело

630_360_1524496047-8963-foto-wikipedia