Еллі Ірвінг «Ефект Матильди»

photo1626696666(3)#бібліотекар_рекомендує

#що_почитати

 

Ви любите пригоди, історії, де події швидко змінюються? Любите експериментувати і не любите сумувати? Хочете спробувати керувати повітряною кулею, перетнути Англійський канал на човні, доглядати за отруєним левом або побувати на врученні Нобелівської премії у Швеції?  Тоді, ця книга для вас.

photo1626696666(5)Знайомтесь – Матильда Мур, яка живе в Арнос Ярмі – нудному старому селі поблизу Кентербері. Матильда – винахідниця. Вона обожнює науку і все наукове. У свої 12 років дівчинка має державний патент на свій  диво-пристрій «Руки-рученята». Вона впевнена, що  переможе у шкільному конкурсі винаходів. Журі не вірить, що дівчинка самостійно змайструвала цей прилад. Тому нагорода дістається Томасу Томасу за його безглуздий фокус із Кока-колою.

А далі, виявляється, що бабуся Матильди теж винахідниця. Багато років тому, вона відкрила невідому планету. Її відкриття привласнив її науковий керівник і через два дні получить за це, вкрадене у бабусі Джосс відкриття, Нобелівську премію. Матильда не може з цим миритися. Це ж не справедливо.

Заради встановлення справедливості Матильда і її бабуся відправляються в шалену мандрівку до Швеції (без грошей і документів), на вручення Нобелівської премії.

Цитати з книги:

«Впродовж усього лише тридцяти однієї години нам довелося: Утікати з притулку для старих, переховуючись у кошику для білизни; Рятувати людину, що потопала в Англійському каналі; Керувати повітряною кулею з гарячим повітрям у польоті над Парижем; Затоваришувати із ретельно розшукуваною в Європі злочинницею; Доглядати за отруєним левом; Увірватися на церемонію вручення Нобелівської премії у Швеції. Досить захопливо навіть читати про це, чи не так? Ви краще зніміть свої капелюхи, ті з вас, хто їх надів. Але якщо ви без капелюха, тримайте своє волосся. Якщо ж ви лисі, це не проблема, візьміть чайний рушник. Розпочнемо краще з самого початку…»

«Якщо ви програли, це означає, що насправді ви ніколи не хотіли бути на першому місці понад усе».

«Навіть коли все здається втраченим, ти пригладжуєш волосся і намагаєшся повторити спробу. Ти ніколи не програєш. Ти особлива.»

«Ми повинні мати наполегливість і впевненість у собі. Найголовніший принцип: ніколи не дозволяти собі впасти, якщо тобі принесли поразку події чи люди.»

«Вони здійснили таку подорож, якої ви навіть не можете собі уявити!»

photo1626696666«Час від часу щось іде не так, але це дає шанс повчитися на помилках для того, аби наступного разу все зробити правильно.»

«І всі ці речі – наукові фокуси, винаходи, інженерія, «Руки-рученята», робота повітряної кулі, вибуховий пакет, астрофізика, лікування отруєного лева, приготування клею, Кліфтонський підвісний міст, розчинення монети у пляшці з «Кока-колою», спостереження за зірками, – усе це підвладне науці. Тому, якщо ти хочеш стати науковцем, чудово, мій друже, щасти тобі, оскільки довкола ДУЖЕ БАГАТО такого, що ти можеш зробити. ОТЖЕ, НА ЩО ТИ ЧЕКАЄШ?»

Джерело:  Ірвінг Е. Ефект Матильди [Текст] / Еллі Ірвінг; пер. з англ. О. Балера. – Київ: Nebo BookLab Publishing, 2019. – 304 с.

elli-irvinhКнигу Ви знайдете в нашій бібліотеці ;)

Біографічна довідка: Еллі Ірвінг – британська письменниця, народилася в Брістолі. В семирічному віці батьки подарували Еллі друкарську машинку і невдовзі вона написала своє перше оповідання. Після чотирьох років навчання у сфері аудіовізуального мистецтва в університеті Лідса вона працювала над численними програмами, присвяченими декору і облаштуванню саду. Потім Ірвінг вирішила повернутися до навчання і поступила на сценарне відділення Лондонського коледжу зв’язку, який успішно закінчила в 2008 році. Зараз вона придумує сценарії для різних телевізійних програм і пише книжки для дітей.