Діячі культури закликають Зеленського підписати нові книжкові закони

630_360_1505996852-3228Культурні діячі, письменники та видавці закликають Президента Володимира Зеленського підписати нові книжкові закони. Відповідну заяву оприлюднила актриса театру і кіно, громадська діячка Ірма Вітовська в Фейсбуці 

“Законопроєкти №6287 і №7459 відповідно до частини третьої статті 94 Конституції України мають бути невідкладно підписані Президентом України. Це означатиме, що в Україну не ввозитимуться і не продаватимуться книжки російських видавництв, а з наступного року – не видаватимуться і книжки авторів – громадян держави-агресора. Це означатиме, що оригінальні твори в Україні видаватимуться будь-якими мовами, але зарубіжну літературу з 2023 року видаватимуть саме в українських перекладах. Це означатиме, що держава компенсує видатки на оренду книгарням, які продають книжки українською мовою. А кожна новонароджена дитина і кожна дитина, якій виповниться 14 років, отримає сертифікат на купівлю українських книжок”, – ідеться у заяві.

Зазначається, що розробка і ухвалення цих законів стали прикладом плідної співпраці громадського суспільства, представників законодавчої й виконавчої влади, культурних індустрій в інтересах української культури і національної безпеки України, звільнення нашої країни від руйнівних російських впливів. Аналогічні заяви у соцмережах оприлюднили письменники Галина Крук, Тамара Горіха Зерня, Андрій Кокотюха та інші митці. Раніше на підтримку пакету законів висловилися також відомі поети Сергій Жадан та Іван Малкович.
Джерело