До обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

P1100940Священна Київська земля — 

Ти наша мати, наша доля…

Щоб колосилися хліба,

Ми зустрічаєм в полі зорі.

Хай дух козацький не згаса,

 Не меркне хліборобська слава,

Хай розквітає і зроста

Наш отчий край, наша держава

(Г. Заброда)

24 лютого у читальній залі Баришівської районної бібліотеки для дорослих, для учнів 8-А та 11-Б класу Баришівської  ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. М. Зерова ( класні керівники: Юхименко С.А., Лесик Н.П.) проведена літературно-мистецька година «Священна Київська земля – край наших пращурів далеких», приурочена 85-річчю утворення Київської області, яку підготувала і провела провідний  бібліотекар відділу обслуговування Філоненко К.П. Літературно-мистецька година проведена у рамках Обласної краєзнавчої акції «Бібліотека: день за днем».

Ведучими краєзнавчої літературно-мистецької години були учні 11-Б класу,   Л.Попов та Т.Войцеховська.  Вони торкнулися    глибини історії  слов’янської держави Київська Русь, цікаво  розповіли   про нелегкий історичний  шлях  України протягом віків  та про період утворення Київської області.

Київщина – край, що має глибоке і давнє коріння.  Якщо Київ вважають серцем України, то Київщина – це її душа. І де б ти далеко не бував, ти вболіваєш за рідний край, бо звідси твій початок, тут твоя Батьківщина, з неї для кожного з нас і починається Україна.

Мальовнича природа, багата історія , самобутня культура надихали на творчість наших поетів-земляків: В.Дарду, М.Боровка, В.Цілого, О.Шарварка,  В.Ткаченка , В. Богаєвського,  І.Коломійця та інших.  Їх вірші  були використані в сценарії літературно-мистецької години.

Київщина завжди славилася своїми талантами, постатями багатовимірними, натурами багатогранними. Саме такою людиною постає перед нами  Федір Тишко – видатний український лікар і поет , автор пісень «Як же нам жити на рідній землі», «Вишита сорочка», «Земляки» ,  Латориця», «Київська Русь». Пісні поета-земляка  мелодійно і зворушливо доторкнулися до  серця кожного  учасника.

Філоненко К.П.  презентувала присутнім книжково-ілюстративну виставку  «Посміхнися, Україно, чудесами твоїх рук» ( до 85-річчя утворення Київської області).

P1100941 P1100931