До обласної краєзнавчої акції “Бібліотека: день за днем”

київська область 001Ось і бібліотеки Києво-Святошина активно включилися у роботу по реалізації Обласної краєзнавчої акції «Бібліотека: день за днем». Читачі бібліотек Києво-Святошинської районної ЦБС взяли активну участь в обласному фестивалі «Веселкові обереги Київщини» до відзначення 85-річчя з часу заснування Київської області, організованого Київською обласною бібліотекою для дітей. Учасники фестивалю представили свої творчі роботи, створені за власною фантазією. За підсумками районного конкурсу кращі роботи передані для оформлення виставки в мистецький хол-галерею Київської обласної бібліотеки для дітей.

28 лютого у Києво-Святошинській центральній районній бібліотеці для дорослих відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Мистецький світ Київщини» (до 85-річчя утворення Київської області). Київська земля явила світові багато видатних особистостей, талановитих творців: Павла Чубинського, Катерину Білокур, Андрія Малишка, Івана Драча, Марію Приймаченко, Ліну Костенко, Марію Буряк та багато інших, які щоденною працею звеличували та звеличують наш край. У селах і містах столичної області народилось більш як півтори сотні поетів, які творили і нині творять поетично-пісенний духовний світ національної літератури.

У розділі «Скарбниця талантів землі Київської» представлена література з образотворчого мистецтва, про життя і творчість художниць Марії Буряк, Марії Приймаченко, Катерини Білокур. Досить вагомий мистецький доробок майстринь, що проріс із традиційного середовища українського села, органічно увійшов до національної скарбниці національної культури. Крізь усе їхнє життя проходить невсипуща жага творення, потреба поділитися своїми відкриттями з людьми. Так дивосвіт приймаченківського образного мислення став джерелом натхнення для багатьох сучасних українських художників.

У багатоголоссі українського народного мистецтва дві найбільш його яскраві зірки – Катерина Білокур і Марія Приймаченко. «Марія Приймаченко – відзначав відомий український дослідник народного мистецтва А. Середа, – як художник – явище світового значення. Поставте її твори поруч з творами уславленого Анрі Матісса – і я запевняю вас, вони витримають конкуренцію».

Надзвичайно цікава література представлена і на наступних розділах  книжкової виставки: «Літературне сузір’я Київщини», «Мальовничими куточками Київщини», «Біля джерел духовності».

київська область 040київська область 039 небесна сотня 002 небесна сотня 001 київська область 005 київська область 003